Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoknál a férfiaknál, akik 40...

Azoknál a férfiaknál, akik 40 éves koruk után találják meg az igazit, mikor lesz kapuzárási pánik?

Figyelt kérdés
Van egy férfi,akit huazonéves kora óta ismerek. Mindig irigykedve néztem a lányokat,akikkel együtt volt. A pasi az a tipikus fuu de jó pasi kategória,a legtöbb nő megfordul utána. Na hát ezt anno rendesen ki is használta. Most 41 éves, és el akar venni feleségül. Viszont kicsit tartok tőle,hogy elég korán érkezik majd nála a kapuzárási pánik,és nemigen szeretném ha újra eljtszaná,amit anno,hogy minden csinos lányt közel engedett magához. Azt nem bírnám ki. Szerinteteek megeshet,hogy mivel később talált igazira,nála ez elmarad?
2016. ápr. 15. 09:46
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Sokat olvasok erről a kapuzárásiról,és nincs rá egyértelmű magyarázat.. Viszont nagyon sok család ezzel magyarázza a szétválás okát. Vmelyik fél bebolondul,és egy fiatalabb oldalán villog. Én csak ettől Félek,mert nem ismerem ezt a pnik jelenséget. Más miatt nem félnék hogy félrelép,mert tudom hogy nem fog,hiába volt régen szoknyavadász.
2016. ápr. 15. 16:30
 22/35 anonim ***** válasza:
77%

Én most vagyok 48. Négy éve váltam, majd tavaly előtt elvettem egy korombeli nőt. Nagyon jól megvagyunk, minden szinten. Eszem ágában sincs húszéves rüfkékkel idegeskedni.

De mindenki más.

2016. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
94%

Ez a kapuzárási pánik igazából nem pánik. Hanem ilyenkor elgondolkodnak azon, hogy úgy élnek e ahogy akarnak, megcsapja őket az, hogy ez a játék nem megy örökké. És ha valakinek van egy nem jó kapcsolata, akkor esetleg úgy dönt, hogy lép. De itt jó eséllyel már korábban lépni kellett volna, csak korábban belealudt az életébe.


Szóval szerintem ez egy jó dolog igazából.


Nálatok az is lehet, hogy pont hasonló megfontolásból kéri meg a kezdet, mert végig gondolta úgy él e ahogy akar és rájött hogy nem. És egy ilyen stabilabb örömöt szeretne.

De az is lehet, hogy késégbeesés vezeti a házsasághoz, mert már kiégett minden másban és mindenki családozik, akkor megnézné hátha ott van még valami. Szóval eléggé egyén függő.


A lényeg: hogyha jó egy kapcsolat, akkor nem akarja azt szétrúgni az ember. Elég kevés olyan valaki van az életben, aki mellett nem unatkozunk, akikkel jó lennünk tovább is mint rövid időszakokra.

2016. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 omba ***** válasza:
83%

Én is sokat értetlenkedek ezen a kapuzárási izén... eredetileg ezt nőkre használták a menopauza egyik megjelenési formájaként.

Én 60F - és se pánik, se kapuzárás utoljára 49 évesen lettem apa - szóval erősen kételkedem a fogalom értelmességében.


Te meg az emberedben kételkedsz, szerintem is joggal, nem kor, jellem, életmód, megszokás - szóval ha tényleg téged tart az "igazi"-nak talán megváltozik.


Én azt is tapasztaltam, hogy a családi életet is lehet szeretni.

2016. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Már változott,azzal nincs baj,tényleg nem csal meg. Többször leültünk már beszélgetni - mert nem szeretnék se konfliktust,se válni,se egyedül nevelni gyereket- és mindig őszintén a szemembe mondja,hogy eleget tapasztalt ahhoz,hogy belássa, rám van szüksége. Ő élete végéig tanulni,dolgozni,fejlődni akar,és ehhez csak bennem látja a társat. Szóval minden klappolna,ha majd nem szólna bele a kapuzárási... De ha nincs is ilyen,akkor tényleg felesleges aggódni. De azért örülnék,ha írna olyan férfi,aki megélt ilyet.

Köszönöm a válaszokat 👍

2016. ápr. 15. 21:46
 26/35 anonim ***** válasza:
65%
Maga a kapuzárás, vagy helyesebben a midlife crisis már Freud és Jung által is kutatott és leírt jelenség. Sokkal jobban veszélyezteti a férfiakat, mint a nőket, jellemzően 40-55 közötti életkorban. Szerintem a párodnál pont te, ill. a mindezidáig halogatott megállapodás, családalapítás az, amiben megmutatkozik a középkora válsága - majd kiderül, hogyan sikeredik. Az, hogy egy gyakorlott szoknyapecér mit mond, semmire nem garancia.
2016. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
92%

most nem azért...

"mindig őszintén a szemembe mondja,hogy eleget tapasztalt ahhoz,hogy belássa, rám van szüksége. " - és azt is tudod, hány nőnek mondta már ezt?

Mert amúgy a legjobb csajozós duma.

2016. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
33%

a midlife crisis, az életközép-válság és a kapuzárási pánik nem ugyanaz.

Kérdező, egyedül rá figyelj, nem hiányzik ez a sok jóslat, úgyis így, úgyis úgy - minden helyzet más és más. Akik azt nyüszítik, úgyis elhagy- azok a saját életükből indulnak ki, aki meg azt,hogy úgyse, nos azok is. A ti helyzetetek meg csak a tiétek, szeressétek egymást és minden rendben lesz.

2016. ápr. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Nem tudom hány nőnek mondta ezt, nem is érdekel. Ha mondta volna, akkor már más lenne felesége.

Köszi a válaszokat!

2016. ápr. 16. 08:11
 30/35 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha így állsz hozzá: "A kérdező kommentje:


Köszi. Megbízom benne természetesen,de ha együtt vagyunk,látom ahogy összesúgnak a nők a háta mögött, szemeznek vele, és nem egyszer kínálják fel magukat akár csak 1 éjszakára. Tudom ha meg is történne,elmondaná, de nagyon féltem. Én mindent megadok neki,és arra is figyelek hogy legyen kellő szabadsága,de azok a fiatal szép nők...."


Akkor hamar elege lesz belőled, és majd jön az a pánik vagy krízis. Csak hogy ez nem arról fog szólni, hogy úristen megint csajozni kéne, hanem arról, hogy úristen, nem igaz, hogy 40-50 vagyok és egy ilyen pocsék kapcsolatban dekkolok. Aztán hogy válik és utána csajozik, vagy először keres új prédát és azután válik, vagy mindent inkább titokban csinál és nem válik, az meg inkább tőle függ, hogy mihez van/nincs képe.


Amikor családos pasik csajozni kezdenek, akkor az esetek többségében a vacak házasságuk elől menekülnek.

Egy olyan nő meg, aki úgy áll hozzá az elején, mint te, hát nem sok jó várható....

2016. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!