Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önkéntes magánnyugdijpénztári...

Önkéntes magánnyugdijpénztári megtakaritás jár halál esetén az örökösöknek? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Apósom meghalt jan 17.-én, az önk. mag.nyugdijpénztári megtakaritását átutaltatta az állami nyugdij alapba, ami jan. 28-án meg is történt. Nem nagy összeg, de ha arra gondolok, hogy az állam ezt elveszi, akkor sok. Nincs mód perelni? Mégiscsak saját megtakaritás volt, amit a fiainak gyűjtögetett össze. Kérem csak hozzáértő válaszoljon. Köszönöm.
2010. ápr. 7. 13:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
De miért utaltatta át? Ezt komolyan nem értem. Amúgy lehetne örökölni, ha az összeg a önk.ny.pénztárba van, mert ott van kedvezményezett (már ha meg van adva). De így, hogy átutaltatta...
2010. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy nem jelölt meg örököst? Akkor az államé.
2010. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%
Mindkettőt, a magánnyugdíjpénztári megtakarítást is és az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítást is lehet örökölni, amennyiben a szerződéskötéskor (vagy utána valamikor) megadott kedvezményezettet, akik a halála esetén öröklik a megtakarítást. Ez tuti. Ha ő még életében átutaltatta az állami nyugdíj alapba, akkor az nem örökölhető. A két nyugdíjrendszer között ez a különbség. Maximum anyósod (ha van) talán kap apósod után özvegyi nyugdíjat bizonyos ideig. Szerintem beszélj egy ügyvéddel, ő tudja megmondani a tutit, de így logikus, hogy akkor nem örökölhető. Esetleg így akarta volna kizárni az örököseit apósod?
2010. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Önkéntes nyugdijpénztári megtakaritásról beszéltem, és azért utaltatta át az állami nyugdij alapba, mert decemberben lehetősége volt, mert elmúlt 50 éves és azt irták neki, hogy a válság miatt nagyon megcsappant az általa befizetett összeg és biztosabb lesz a nyugdija, ha átutaltatja. Szegénynek elég rosszul alakult az elmúlt éve, anyósom lelépett egy fiatalabb hapsival, öngyilkos lett, felakasztotta magát. Ezért próbálunk megmenteni amit csak lehet, ezért dolgozott egész életében? Az sem bánom, ha már ez sem sikerül, mi mindent megpróbáltunk.
2010. ápr. 8. 13:12
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha még életében átutaltatta, akkor már keresztet vethetsz rá.
2010. ápr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű, ő döntése volt, az a pénz elveszett, nem örökölhető.
2010. ápr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sajnálom és részvétem!! Lehet, hogy így van, de ha nagyobb összeg, hivatalos helyen utánajárnék azért, hátha valahogy mégis megmagyarázható... (ügyvéd...stb)

egyik nap 14.28-as

2010. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Na, most néztem meg a dátumokat. Tehát: meghalt 17-én, átutalták 28-án? Tehát a halála UTÁN 11 nappal?

Mert akkor mindenképp beszélni egy ügyvéddel... Bár ő döntött az átutalásról, de még nem történt meg életében, tehát elvileg már az örökséget utalták át, amire biztos nem lett volna jogalap. Bár életében arról rendelkezett, hogy utalják...

Szóval jogilag mindenképp érdekes, ügyvédet keresni!

2010. ápr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
De ha a megbízást a halála előtt adta, akkor tárgytalan ez is.
2010. ápr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!