Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen összezavarodtam....

Teljesen összezavarodtam. Sosem hittem, hogy ez megtörténhet. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

/Ne haragudjatok, hogy ide írok ilyen kérdést, de a Szerelem, szex témakörben bunkó válaszokat nem akarok kapni, mint ahogy az összes többi kérdésemre./


Szóval: első gimnazista vagyok. Nyáron találkoztam egy férfival, akit apa bemutatott, mint régi gimis osztálytársát. Később kiderült, hogy a fiával egy osztályba fogunk járni. Most, ugye, április van, és azóta nem beszéltünk egy mondatot sem. Ez halál komoly. Nem tudom, mi van velem. Tetszik a srác, és néha, bár lehet, hogy beképzelem magamnak, mintha ő is keresné a tekintetemet az órákon. Nem akarok azonban ránézni, nem akarok beszélni vele, és mindig úgy ülök, hogy a hátamat lássa. Valahogy elzárkózom tőle, pedig én sosem voltam ilyen. És minél jobban távolodom tőle, annál jobban szeretném megismerni. Viszont nem bírok a közelében lenni. Mindent elbénázok akkor. Nem tudok a feladatra, az evésre, a lépésre koncentrálni, mintha mindent, amit eddig csináltam, az ő jelenléte borzalmassá tett volna. Már az órákon sem jelentkezek, nem tudom, miért, csak annyit, hogy miatta. Nem vagyok pszichológiai eset, de akkor mégis mi? Kétségbe vagyok esve. Eléggé. Jól jönne egy-két hasznos tanács.

Ráadásul a közös osztálytábortól is tartok. Nyáron lesz, a Balcsi környékén.

:S

Sosem voltam ilyen.


2010. ápr. 8. 15:00
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem akarok naivának hatni, de most is kifogásolnom kell, én olyan zavarban vagyok a jelenlétében, nem tudom, hogy nyissak ennyi idő után, nem akarom elszúrni, de lehet, hogy elkezdeni sem, elvégre ő sem epekedett az alkalomért, hogy beszéljen velem. Meg nem is vagyok olyan népszerű az osztályban, mosolygós és nagyszájú lányból hallgatag lette, gondolhatjátok, hogy ki miatt...
2010. ápr. 8. 15:21
 12/26 anonim ***** válasza:
58%
ÉN is pont így vagyok! Csak én nem gimi-ben. Meg a másik azt sem tudja hogy létezem. De ez nem rossz, később minden jobb lesz, a szerelem ilyen
2010. ápr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá, hogy el kéne felejtenem, de minden nap őt látni, vagyis egy héten öt napon keresztül, 6-7 órát egyhuzamban, érdekes lenne, ha képes lennék rá...
2010. ápr. 8. 15:25
 14/26 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem tudod, hogy menj oda ennyi idő után, akkor ezzel menj oda :) Valld be, hogy olyan fura, hogy még nem dumáltatok, mert már sokszor lett volna alkalmatok, és ráadásul szegről-végről ismerősök vagytok... Aztán válts témát, és kezdj bele valami laza csevejbe valami tök semleges dolgoról. Hogy van, hol láttad, milyen pólója van... :)

Ezzel nem veszíthetsz, mert nyilván ő is érzi, hogy már rég szólhattatok volna egymáshoz, és még lehet, hogy hálás is lesz, amiért végre áttört a fal. Ő túl félénk ehhez, vagy talán azt gondolja, hogy nem akarod...

Ha attól félsz, hogy ő nem akarja, akkor gondolj arra, hogy ha nem akarja, akkor ezentúl sem fog dumálni veled, és akkor nem vesztettél semmit, és nem te vagy a bunkó, ha meg szívesen dumál veled, akkor legalább te voltál az ügyes, és mindenképpen nyersz.

2010. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
58%
Szerelmes vagy. Csak hát ebben a korban kínos erről a szülőkkel beszélni, márpedig itt az apukák ismerik egymást, és óhatatlan ha összejöttök, ne beszéljenek rólatok, és veletek is a kapcsolatotokról. Pedig te pont ezt nem szeretnéd, Sztem ez lehet a szitu titka.
2010. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
58%

Szerelmes vagy :)))

Ó egek, de szeretnék én is így érezni, bénázni, zavarban lenni meg minden ilyesmi ami ezzel jár. Én irigyellek, de a jó értelemben :)

2010. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Igen. Így is próbálkoztam, de nem mondhatom meg apának, hogy "Bocsi, apu, de ne beszéljünk még fél órán keresztül az xy-ról és a fiáról, mert beleőrülök, hogy mindenhol minden rá emlékeztet, egy dal a rádióban, egy póló a kirakatban, egy suta mosoly, és még te is a prédikációddal, hagyjatok békén vele!!!" Legszívesebben ezt zokognám, mert már az őrület határán tombolok, hogy nincsen olyan nap, amikor ne róla szólna valamelyik napszakom, a mindenit! :(
2010. ápr. 8. 15:33
 18/26 anonim ***** válasza:
29%
Ezt jóval rosszabbá teszi az, hogy nem nyitsz felé, így bizonytalanságban tartod magad. Ha erőt vennél magadon és odamennél hosszá három mondatot váltani, valami barátságos témáról, vagy akármi, akkor valszeg továbbra is ugyanígy tetszene, csak eltűnne belőle ez a szenvedős színezet, mert tudnád, hányadán állsz. Szóval csak oda kellene menni hozzá.
2010. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Ez nem színezet, hanem maga A szenvedés. Ezért írtam a kérdésben, hogy sosem hittem volna, hogy van ilyen. Mert ilyen csak a filmekben van, hogy a csajnak tetszik a srác, de nem lép felé, aztán a végén minden happy end... Persze elég nekem ez a "színezet" is, ahogy a válaszoló fogalmazott, csakhogy ha nem kezdek vele semmit...
2010. ápr. 8. 15:41
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

De kérdező, miért a szövegembe kötsz bele ahelyett, hogy a tanácsra reagálnál? Nem akartam a szenvedés mértékét ledegradálni a "színezet szóval", csak azt mondom, ha fognád magad és beszélnél vele, hogy megtudd, ő bír-e vagy bármi, utána is meglenne ez az epekedés (mert ez az), csak nem lenne (annyira) szenvedés. A szenvedést a bizonytalanság okozza. Szerintem.

Tképpen nem reagálsz egy tanácsra sem, csak azt ecseteled, hogy mennyire meghalsz mindjárt. Mi is voltunk már szerelmesek, nem kell bemutatni. Csak segíteni akarunk, úgyhogy a fogalmazásbeli bökkenőkön lendülj túl, ha jót akarsz magadnak. :)

2010. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!