Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már családon belül is ennyire...

Már családon belül is ennyire számít, hogy ki a gazdag és ki 'pénzel'?

Figyelt kérdés

7 éves (elsős) unokatestvérem -véleményem szerint-nagyon csúnyán viselkedik. Egy családi ebédet sem lehet nyugodtan 'lezavarni'. Nem lehet beszélgetni (!!), mert leáll kiabálni, hogy 'így nem lehet enni, megfájdul a fejem, fejezzétek már be'. Nagymamám meg adja alá a lovat, csendre int mindenkit, hogy 'szegény kisfiút hagyjátok már enni'. És egy csomó ilyen helyzetet tudnék még mesélni. Káromkodik, nem viselkedik szépen a felnőttekkel, megjegyzéseket is tesz még az apjára is, amin rajtam kívül mindenki nevet. 7 éves létére még etetik, nem áll fel sehonnan az üvegéért, valakinek utána kell vinni mindig.

'Mániája' a tortákról leszedni a díszítést és megenni, valamint összefogdosni a sütiket. Legutóbb szóltam neki, hogy eszébe ne jusson leszedni róla. Majdnem elsírta magát és ment az anyjához 'árulkodni', hogy én folyton duzzogok (!!).


Sok-sok ilyen és ehhez hasonló dolgot tudnék még mesélni, de szerintem a lényeg érthető ebből.


Viszont engem masszívan piszkáltak kisebb koromban -is. 15 évesen leszóltak azért, mert ki volt lakkozva a körmöm. Kisebb koromban volt olyanra is példa, amikor mamáéknál aludtam és unokatesóm anyja is ott volt és kértem ételt, leb__zott, hogy melegítsek magamnak, ne élősködjek rajtuk. Nagyszüleimmel együtt káromkodtak rám és sorolhatnám... Egy b@$$__s miatt kisebb koromban megkaptam tőlük, hogy 'ha meghallom még egyszer, a szádba lépek'


Mellékes, hogy úgy érzem, hogy nem szeretnek a nagyszüleim, csak 'megtűrnek'. Keveset vigyáztak rám, nem nagyon szerettem náluk lenni, mert sosem éreztem azt, hogy szerető légkör van náluk. Ridegnek érzem a mai napig a légkört, ha megyek hozzájuk. Úgy érzem, hogy csak 'muszájból' kérdezik meg, mi van velem, hogy vagyok.



Létezne, hogy azért tűrik meg ennyire, mert az unokatesóm anyja -kitudja mennyi- pénzt ad nagyszüleimnek? Nem mellesleg korábban mi is adtunk nekik pénzt, bevásároltunk nagyszüleimnek, stb, de úgy látszik, mégsem felelt meg nekik...



2016. máj. 10. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez nem a pénzről szól. Egyszerűen a legtöbb családban vannak "kedvencek" és nem "kedvencek". Hogy miért? Mert csak. Mert az unokaöcsi a mi águnkra hasonlít, mert ő fiú (vagy néha lány), mert stb.. A mi rokonságunkban, és a férjem rokonságában is látok erre példákat. Nagyszüleid valószínűleg észre sem veszik, vagy inkább maguknak sem vallják be, hogy az unokaöcsédet favorizálják. Az ilyen esetekben ha a fejed tetejére állsz, akkor sem fog változni semmi. Unokaöcsiből valószínűleg egy elkényeztetett ember lesz, de még,ha netán bűnöző válik belőle, akkor sem lesz "fekete bárány". Amit tehetsz, hogy minél ritkábban látogatod a nagyszüleidet.
2016. máj. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Igaza van az elsőnek, szerintem sem a pénzről van itt szó, hanem a tipikus "kedvenc, nem kedvenc" történet...


Erre sajnos én is tudok egy példát mondani: a barátomnak van egy húga, aki pár éve dobbantott külföldre. Azóta jól megszedte magát. A barátomék családja sajnos elég rossz anyagi körülmények közt van, nagy nehezen tudják csak kinyögni a devizahitelt meg az egyéb tartozásokat minimálbérből. Persze a lányzót abszolút nem érdekli, mi van otthon. Valamikor hetekig nem jelentkezik, aztán meg mikor beszélnek, csak magáról tud beszélni, meg sem kérdezi mi van otthon. Amikor meg az anyjáék mondják h megint elmaradtak a csekkekkel, meg alig van kaja, akkor csak vonogatja a vállát. Egyetlen egyszer kérdezték meg tőle, hogy nem-e segítene nekik is valami munkát találni ott ahol ő van, de a lány kerek perec megmondta, hogy a kisujját sem mozdítja értük. Ha nagy ritkán hazajön, csak azért jön mert kell neki valami, és akkoris mindent csak leszól, itthon minden szar stb. Sokszor elég flegmán beszél a szüleivel.


Ezzel szemben a bátyja (vagyis a barátom): ő még mindig otthon lakik, segíti a szüleit, amiben tudja, a fizetése nagy részét hazaadja, plusz műszakokat is bevállal, hogy minél hamarabb tudják rendezni az adósságot. Meg a pénzen kívül is bármiben számíthatnak rá a szülei.


A szülők viszont mégis egyértelműen a lányuk felé húznak. Nem számít, milyen ocsmányul viselkedik velük, vagy éppen leszarja őket, azonnal ugranak, ha a kisasszony füttyent. Mindent megtesznek, amit csak akar, és ő vissza is él vele. Mindenben neki adnak igazat, a bátyjával szemben. Volt, hogy az anyjáékkal összebeszélve kidobatta a bátyját a saját szobájából egész hétvégére, hogy odavigye a barátait. De ami még durvább, hogy lett volna egy jól kereső állása a barátomnak, ami azért nem jött össze, mert a hugika megfúrta a kapcsolatai által....


De persze ezek fölött az anyjáék szemet hunynak, nekik még mindig ő csak az ártatlan kicsi lányuk. Hiába a barátom segíti őket, mégis ő szorul hátra, és ajnározzák azt, aki leszarja őket, ha épp úgy kívánja az érdeke. Egyértelműen a lányuk a kedvenc, mellete a fiuk labdába sem rúghat.


Sajnos látom a barátomon is, hogy bántja ez a dolog, akárhogy is próbálkozik, ő mindig csak második lehet. Elég szomorú, hogy vannak ilyen szülők, akik ekkora különbséget tesznek a gyerekeik között.

2016. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%

egy 7 éves kisgyerek aki megeszi a torta díszt.... hát felháboritó...

ha a családodra vagy dühös azt ne a család leggyengébb tagján akard már levezetni

nem csodálom hogy nem kedvelnek

gyerekes gyenge, és számitó vagy

2016. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
itt nem a tortadíszen van a hangsúly szerintem, hanem hogy a gyerek elkényeztetett, akaratos, akinek mindent elnéznek, aki csak kinyitja a száját, és mindenkinek máris ugrania kell. átérzem a helyzetet, az öcsém is pont ilyen.
2016. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
7 éves tök normális gyerek a kérdező egy féltékeny kis hisztigép aki a nála gyengébet probálja lenyomni hogy ő legyen a családi kis kedvenc
2016. máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Te utolsó egy idióta vagy. Kérdező, ha velem sz**akodna a kicsi, négyszemközt úgy szájba verném, hogy majd megtanulná, hogy kuss a neve. Az ilyen kis elkényeztetett senkiháziknak ez kell. Nem vagyok az erőszak híve, de ha előttem pattogna így, tényleg lecsapnám. Mindjárt tudna viselkedni. Aztán meg ha árulkodik, azt mondod, hogy nem tudod miről beszél, nem csináltál semmit. Bizonyítsa be.
2016. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3%
itt egyedül a kérdező sza1akodik
2016. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt. Konkluzio: amint eleg idos lettem egy ilyen sulyu dobtes meghozatalahoz, megmondtam, hogy en ebben a kabareban tobbe nem veszek reszt. Azota nem tettem be a labam a nagyszuleimhez, igy, tizen egynehany ev tavlataban mar nagyon banjak. De csak maguknak koszonhetik. Hat ennyit tudsz tenni.
2016. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Aki szerint a gyerek viselkedese normalis, azzal nem tudok egyeterteni. Az en unokaocsem teljesen mas, kb. mintagyerek volt 7 evesen, ami szerintem kisse tulzas volt, de elvileg ilyen a termeszete, es persze nevelik a szulei.


Sajnalom a kerdezot, aterzem a helyzetet, amiert azt kell latnia, hogy a masikat jobban szereti a csaladja, mint ot. Engem anyukam mindig is gyulolt, mert nem fiunak szulettem. Szoval nem kell mindig racionalis ervet keresni a gyulolkodes mogott. :/


Probald kibirni, ha pedig lehet, tartsd a tavolsagot. Majd egy ido utan le fogod sz...ni, hogy ilyenek

:)


23N

2016. máj. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

mégis mi kirivó ebben a viselkedésben itt egyedül a kérdező viselkedik ugy mint egy féltékeny hisztis kiskölyök

nem a 7 éves

2016. máj. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!