Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám alkoholista mit tegyek?

Anyukám alkoholista mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve kezdett el inni az elején még elviselhető volt, de egyre többet és többet iszik. Ha munkából hazajön már látom hogy bevásárolt magának estére...És a hétvégékről ne is beszéljünk. Tudom, hogy sok gondja van és szeretnék neki segíteni valahogy.

2016. máj. 14. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Igyál vele
2016. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A helyi családsegítőtől kérj segítséget. esetleg neten olvass utána, hogy ilynekor kinek mi vált be. Itt gyakorin nehezen fogsz találni ilyen embert, de reménykedjünk! :)


A másik irányába szentelt figyelem sokat segtíhet! TV nézés helyett beszélgessetek, vagy kártyázzatok, sétáljatok, menjetek el kutyát sétáltatni, stb. Az együtt töltött idő meghozza gyümölcsét és előbb utóbb megnyílik neked.


Egyik ismerőöm anyukája pl azért iszik, mert unatkozik és mert nincs társasága. A borospohár a legjobb barátja, és erős a kötelék sajnos kettejük között...

Azóta próbál társaságba menni, de nagyon nehéz a leszokás. Az alkoh olizmus sokkal veszélyesebb, mint a drog, ugyanis legálisan bárki hzzájuthat bármelyik kisboltban és anynit vesz amennyit akar...

2016. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy alkoholistaval nem lehet tenni semmit. A legtobb vagy magatol eszhezter vagy gyorsan meghal. Foleg nem magyarorszagon ahol az alkoholizmus igazabol nem szamit problemanak az emberek fejeben. Inkabb az elet velejarojanak tartjak.
2016. máj. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tom mi van vagy volt a hatterben de lehet az is h apud nincs vele es aze.

De mast csinalni ugy sem tudsz! :)

2016. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
A 3 év az még nem vészes. Még megállìtható. Ìrj neki egy szép levelet, hogy mennyire szereted, mennyire aggódsz érte, hogy tudnál segìteni? Pl. A sport nagyon jó helyette, mert sikerélményt okoz.. De nem tudom milyen beállìtottságú....
2016. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy tudnék e segíteni, de azt elmondom, hogy Én egy teakeverékkel szoktam le az alkoholról. A gyógyteát belső szervi görcsös fájdalmakra ittam, csak mellékhatásként tapasztaltam, hogy többé már nem kívánom a piát. Ez több évtizedes illumináltság után történt, és már 18 éve. Tehát merem ajánlani bárkinek, akinek ilyen gondja van. De azt viszont tudni kell, hogy neki kell akarnia. Mert ha nem látja be, hogy az alkoholizmus nem vezet semmi jóra, akkor nem tehetsz érte semmit. Priviben adok egy elérhetőséget, és ha úgy látja megkereshet, szívesen elmondom neki a receptet.
2016. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!