Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa nem fizet gyerektartást,...

Apa nem fizet gyerektartást, mert nekem új párom van. A feljelentésnek van értelme?

Figyelt kérdés

A gyermek nálam van elhelyezve és meg van ítélve a gyerektartás. Most költöztünk össze az új párommal és apa úgy gondolja, hogy akkor tartsa el a gyereket az új "fickó".

Még csak 1 hónap maradt ki, kicsinyes dolognak tartottam eddig feljelenteni hiába buzdítottak rá mások. De az a gyerek pénze és joga van hozzá. El tudom tartani természetesen egyedül is és ha kellene akkor a párom is segítene, de apuka nem dobhatja le magáról ezt a kötelezettséget úgy gondolom. Egyébként sem egy nagy összegről van szó, 15 ezer forintról beszélünk.


Mikor kellene lépnem az ügyben és merre induljak el?


2016. máj. 26. 13:27
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mellette a világ legjobb apjának gondolja magát és a megítélt láthatáson felül is követel (!!!) több napot. Szóval stílusa az van. Ha már túl tudna lendülni a váláson akkor minden jobb lenne. 2 éve váltunk. De olyan érzésem van, hogy azóta is csak a bosszú vezérli.

Szóval mások szerint megérdemelné a "szemétkedést" csak én nem ilyen vagyok. Gyerekelhelyezés előtt sem fizetett, de visszamenőleg mégsem kértem semmit. Hiába próbálok korrekt lenni, nem kapom vissza. És ez a gyerek pénze, így is tartozik ha azt nézzük.

2016. máj. 26. 14:54
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy visszamenőleg csak 6 hónapra ítélik meg, ennek tudatában időzítsd az eljárást. Én is bejelenteném, nem magam miatt, de azt a pénzt tényleg a gyerektől veszi el.
2016. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

" akkor tartsa el a gyereket az új "fickó""


Én erre csak annyit mondtam volna, hogy rendben, akkor a láthatás is az "új fickóé" lesz.

Amíg ő az apa, és nem fogadja örökbe más a kicsit, addig kötelessége fizetni.


EZt meg különösen nem értem. Hogy látni azért akarja, csak fizetni nem...

Mert ha az a "felétek sem néz" apuka lenne, még megérteném, hogy fizetni sem akar, mert nem érdekli mi van a gyerekével. De így...

2016. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én erre csak annyit mondtam volna, hogy rendben, akkor a láthatás is az "új fickóé" lesz. "


Nekem ezzel az a bajom, hogy így legjobban a gyerekkel baltázol ki. Egy gyerek nem lehet eszköz akármilyen kis patkány is az apa.


Ha ilyen módon nem akarsz nekimenni a volt férjednek, akkor próbáld azt megértetni vele, hogy nem tőled veszi el a pénzt, hanem a gyerekétől. Esetleg nyissatok egy bankszámlát a gyerek nevére, hogy arra utaljon és azon gyűljön a pénz, amit később a gyerek felhasználhat. Ha ez a pénz mégsem gyűlik az apa miatt, akkor talán felfogja, hogy ezzel a saját gyerekét "lopja meg".

2016. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyámhatóság felé mindenképpen jelezd minden hónapban, amikor nem kaptad meg a gyerektartást, ők tudnak segíteni a továbbiakban.


Sajnos ha papíron nincs jövedelme és tulajdona, akkor jelenleg(!) nem behajtható, de talán idővel lesz bejelentett fizetése is.

2016. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%
Jelentsd csak föl nyugodtan. Az állam megelőlegezi a gyt-t, aztán abban a pillanatban, ahogy apukának lesz bevétele/vagyona szépen behajtják tőle, kamatostól, eljárási díjakkal együtt. Viszont azt hiszem 6 hónap nem fizetés után lehet elindítani az eljárást, tehát nem azonnal. Viszont azt a 6 hónapot is be fogják rajta hajtani.
2016. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
59%

letiltják a fizuját

behajtják rajta

börtönbe kerül nem fizetésért

minél elöbb lépj tipikus mai y generációs idóta aki azt hiszi csak jogai vanak kötelezetségei nem

majd a szomszéd pista bá megveszi a tornacipőt neki ehez semmi köze

röhelyes felelőtlen majom

2016. máj. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tipikusan olyan ember, aki tényleg abban a hitben él, hogy kötelezettségei nincsenek csak jogai. Megmondom őszintén soha nem gondoltam volna, hogy nem fog fizetni. Szerencsés vagyok, mert egyedül is el tudom tartani a gyermekemet és segítségnek ott lenne a párom és a család is, tehát anyagilag minden oké. Gondolom ezzel nyugtatja magát, hogy hiába nem fizet akkor sem nélkülöz a gyerek.

De ettől szerintem ez még gerinctelen dolog, mert az ő gyereke is.

Rossz belegondolni, hogy milyen lehet azoknál a szülőknél ez akiknek tényleg sokat számít a gyerektartás és egyszerűen behajthatatlan.



Most akkor várjam meg a fél évet vagy már 1 hónap után is jelentsem? És a rendőrségen is kell vagy csak a gyámügyön? Ma felhívom az ügyvédem.

2016. máj. 27. 07:18
 19/23 A kérdező kommentje:
Egyébként az alszámlámon gyűlik neki a pénz, félrerakom.
2016. máj. 27. 07:20
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelentsd a gyámügyön, és kérj pecsétes papírt arról, hogy megtetted a bejelentést (ezeket kezd el gyűjteni).
2016. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!