Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem, hogy az apjukkal...

Engedjem, hogy az apjukkal éljenek?

Figyelt kérdés

A férjemmel válófélben vagyunk, négy gyermeket nevelünk. A legnagyobbat ő hozta egy előző kapcsolatából, 1,5 éves kora óta nevelem, ő gimis. A közösek közül kettő felső tagozatos, a kicsi még ovis, kései gyerkőc. A férjem szeretne elköltözni, azt mondja változásra van szüksége. Győrben élünk, de Szabolcsból származunk, ott ismerkedtünk meg. Az ő családja mezőgazdasággal foglalkozik, jól meg is éltek mindig is belőle, most haza akar költözni, az apja sem bírja már, átvenni mindent. Azt szereti csinálni amúgy. Nekem viszont itt az életem, barátaim, nagyon jó munkám van, amit szeretek, jól is fizet, nem találnék ilyet ott.

Az első közös gyermekünk nagyon apás, szeretne vele elköltözni, ő is imádja a természetet, állatokat, tényleg apja fia. A második közös fiunk is hajlik efelé, bár benne nem vagyok biztos. A kicsi maradna velem, illetve a nagy sem akar hallani a lakhelyváltásról.

A férjem azt mondja döntsek én, mellettem áll a gyerekek előtt.

Nem tudom mit tegyek. Önző vagyok elengedni, de ha mennek az megnyugtatna, hogy ketten vannak együtt. Illetve az apjukra apailag tényleg nem mondhatok rosszat, jó apa.

Ti mit tennétek a helyemben? Tudom nem a világ vége, de azért nem szaladgálunk minden hétvégén egymáshoz. Illetve úgy gondolom, ha találkoznánk, akkor úgy, hogy a gyerekek együtt vannak valamelyikünknèl, ezt havi egyre tudnánk kivitelezni szerintem egy szülőnél.

Tehát sok bennem a kérdés. Mit tennétek? Ha bevállslnátok a helyzetet, hogyan alakítanátok a látogatásokat?


2016. máj. 26. 19:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
A gyerekekre bíznám a választást. Elég nagyok már a döntéshez.
2016. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
Mi az hogy engedjed? A legkisebbet leszámítva nem sok beleszólásod van.
2016. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Tehát a két középső gyerek akar menni? Én engedném őket.
2016. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

Engedném őket.


Viszont ha jól értem, havonta 1x látnád őket? Ebbe nem nyugodnék bele, minimum minden 2. héten találkoznék velük. Bár még az is kevés így leírva.

2016. máj. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Szabolcs és Győr között majdnem 500 km van. Ezt kéthetente nem lehet megcsinálni.
2016. máj. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

Ülj le a gyerekekkel és beszéljétek meg.

Rendes fickónak tűnik a férjed,miért válsz el tőle?

2016. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

A nem közös gyerek milyen jogon maradna? Mert hivatalosan senkije se vagy, hiába nevelte baba korától - vagy örökbe fogadtad?

Engedném a gyerekeket az apjukkal, ha ezt akarják. Ha ellenkezel, akkor is menni fognak, csak akkor megvarjak a 16. évet és adóigazolás jól megutalnak. ... Mivel most jön amúgy is a nyári szünet, próbálják ki, hogy tetszik az apával az elet, aztán meglatjatok. A láthatatast megpróbálnam hetente, de minimum 2 hetente megoldani. Egyik alkalommal a nálad elő gyerekek mennének apahoz, másik alkalommal a nála elok jönnének hozzád.

2016. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen a két középső költözne vele.


2 hetente szerintem bevállalható, nem kis távolság, de azért kibírható. Ha mennék én is a szüleimhez havonta egyszer ( eddig két havonta jártunk) és elvinném az apjukhoz a gyerekeket,akkor is láthatnám őket ott, ha nem is velem lennének, de pár óra megoldható. Két hét múlva jönnének.

Persze gyakorlatban milyen lesz, mennyire fáradnak nem tudom és a tanulás

2016. máj. 26. 20:23
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

a gimis és a felsős mindenképpen maga döntsön.

az ovisra azt mondanám,hogy maradjon melletted. ő még annyira nem tud racionálisan dönteni. és a környezet változásokat is nehezen viselik. én őt mindenképpen magam mellett szeretném tudni.

a gimis gyerek akkor a férjed gyereke.de ha 1,5 éves kora óta neveled,akkor gondolom igazi anya-fia kapcsolat van. ha ő veled szeretne maradni, maradjon. szerintem jobbak a lehetőségek győrben munka ügyileg. jobban jár, mint ha idejön a kis lecsúszott megyénkbe.(tapasztalat..innen legtöbben vágynak el, kedvelt célpont győr is)

2016. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Válás oka nem lényeg. Jó apának tartom, ezt írtam, nem félek amiatt, hogy el lennének hanyagolva vagy bármi más.
2016. máj. 26. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!