Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem, hogy az apjukkal...

Engedjem, hogy az apjukkal éljenek?

Figyelt kérdés

A férjemmel válófélben vagyunk, négy gyermeket nevelünk. A legnagyobbat ő hozta egy előző kapcsolatából, 1,5 éves kora óta nevelem, ő gimis. A közösek közül kettő felső tagozatos, a kicsi még ovis, kései gyerkőc. A férjem szeretne elköltözni, azt mondja változásra van szüksége. Győrben élünk, de Szabolcsból származunk, ott ismerkedtünk meg. Az ő családja mezőgazdasággal foglalkozik, jól meg is éltek mindig is belőle, most haza akar költözni, az apja sem bírja már, átvenni mindent. Azt szereti csinálni amúgy. Nekem viszont itt az életem, barátaim, nagyon jó munkám van, amit szeretek, jól is fizet, nem találnék ilyet ott.

Az első közös gyermekünk nagyon apás, szeretne vele elköltözni, ő is imádja a természetet, állatokat, tényleg apja fia. A második közös fiunk is hajlik efelé, bár benne nem vagyok biztos. A kicsi maradna velem, illetve a nagy sem akar hallani a lakhelyváltásról.

A férjem azt mondja döntsek én, mellettem áll a gyerekek előtt.

Nem tudom mit tegyek. Önző vagyok elengedni, de ha mennek az megnyugtatna, hogy ketten vannak együtt. Illetve az apjukra apailag tényleg nem mondhatok rosszat, jó apa.

Ti mit tennétek a helyemben? Tudom nem a világ vége, de azért nem szaladgálunk minden hétvégén egymáshoz. Illetve úgy gondolom, ha találkoznánk, akkor úgy, hogy a gyerekek együtt vannak valamelyikünknèl, ezt havi egyre tudnánk kivitelezni szerintem egy szülőnél.

Tehát sok bennem a kérdés. Mit tennétek? Ha bevállslnátok a helyzetet, hogyan alakítanátok a látogatásokat?


2016. máj. 26. 19:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%
Minden tiszteletem azé a nőé, aki képes a gyereke érdekét nézni, és ha az menne, akkor engedi...
2016. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Anya-fia kapcsolatban vagyunk, igen. Ezt nem írtam. Jogi dolgok mind megoldhatóak. Ha itt akar élni nem fogom elküldeni, én is eldobni egyrészt, másrészt örülök is neki hogy így gondolja
2016. máj. 26. 20:28
 13/19 A kérdező kommentje:
Próbáljuk az érdekeiket nézni. Nem tudom mit lehet kihozni a helyzetbő, de nincs beleszólásom abba , hogy az apjuk költözni szeretne.
2016. máj. 26. 20:30
 14/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem is így értettem, kizárólag a jogi oldalra gondoltam.
2016. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
67%-os, bocs, csak erre mindig ugrok :) sajnos kezdetben rossz tapasztalataim voltak az anyja családjával és azóta nem tudom kivetkőzni.
2016. máj. 26. 20:37
 16/19 Bence_ ***** válasza:
80%

Mivel tök értelmesen álltok ehhez ezért két középső apa.

Ha később a gyerekek szeretnének változtatni akkor úgyis támogatni fogjátok őket.

Találkozni meg akár fél úton is tudtok.

2016. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%
Megértem, hogy a gimis maradni akar. Ott van az élete, minden barátja, iskola, megszokott környezet, stb. Szóval ha nektek ez nem gond akkor legyen ahogy a gyerekek akarják. Egyébként meg üljetek le együtt hatan és beszéljétek át.
2016. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
57%
Ha ennyire sima és egyértelmű a dolog, akkor mi a gond ? Legfeljebb a költöző gyerekek kipróbálják a másfajta életet, aztán majd választhatnak. Ha a gyerekek egymással is jól megvannak, akkor még az sem kizárt, hogy a maradók is szívesen kipróbálnák a máshol, másfajta életet, ami nem tenne nekik rosszat. Ha a férjeddel egyébként nem veszekedtek, akkor még a gyerekek sem fogják tragédiaként elfogni a dolgot, hanem kalandnak tekintik.
2016. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
49%

Te mondtad, hogy jó apa és a 2 gyerek vele akar menni, akkor mi a kérdés?


23F

2016. máj. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!