Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit csináljak, hogyan...

Mégis mit csináljak, hogyan szedjem össze magam?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben teljesen össze vagyok törve, nem tudom mi történik velem. Mindenkinek minden sikerül, csak én vagyok ilyen szerencsétlen. Mindentől félek, pl hogy mi lesz ha valamit rosszul csinálok munkában, akkor tuti egyből kirúgnak, vagy mi lesz, ha nem bírom megcsinálni a vizsgáim iskolában, dagadt és ronda vagyok, de mivel semmi életkedvem, ezzel sem kezdek semmit. Régebben életvidám, fitt, mosolygós voltam, most pedig megy tönkre a kapcsolatom, az egészségem, állandóan rettegek, hogy mindenkinek csalódást okozok, a szüleimnek is, de főleg saját magamnak. Rászoktam a dohányzásra és minden pénteken munka után megiszok 2 üveg bort, mert egyszerűen csak akkor nem gondolkodom semmin. Nem tudom mit csináljak és hogyan álljak talpra, azt se tudom merre induljak. Kérlek, van valami tippetek? Köszönöm

2016. jún. 5. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg az okát! Mióta van ez? Miért?
2016. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy?
2016. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Körülbelül már 1 éve így megy, de fogalmam sincs mi az oka. 24 éves vagyok
2016. jún. 5. 17:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha megbeszélnéd ezt a szüleiddel, testvéreiddel, bármilyen hozzád közeli rokonnal, ha már a család kategóriába írtad? Van, akinek segít, ha kiöntheti a lelkét valakinek, és ha van egy közli hozzátartozód, annak egészen más, mintha egy barátnak mondanád ugyanezeket. Persze ők is biztosan tudnának segíteni.

Ha belegondolsz, mi az, amit tökéletes helyzetként elképzelsz? Milyen lenne egy tökéletes éves, vagy csak egy perfekt napod?

2016. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Túl szigorúan veszed az életed, úgy érzed, hogy félsz mindentől, mert rosszul fog elsülni a dolog.

Próbáld kérni a segítséged egy hozzád közel álló személytől, akiben megbízol, mond el neki, hátha, főleg ha ismer tud segíteni neked.

Vagy ha egyszerűen nem megy, járj pszichológushoz, én is járok majdnem 3 éve.

Szerintem az jobban segíteni fog, mint a pia. :)

És próbálj kicsit pozitívabban gondoljodni, keserr valami olyan dolgot, amin le tudod vezetni a feszültséged (nem pia és cigi), esetleg hobbi, vagy valami ami lefoglal téged.

Próbálj meg örömöt találni abba amit csinálsz, és így leküzdöd nehézségeidet. Légy kitartó.

2016. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Mindenképp kérj segítséget a hozzád közel állóktól! Nekem nagyon úgy tűnik, hogy neked önértékelési problémáid vannak, ami biztos még inkább hátravet a teljesítésben. Próbálj meg magadról egy egészséges önarcképet kialakítani, mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai egyaránt, írd fel egy lapra őket és a rosszakon pedig gondolkodj, hogy hogyan tudnál változtatni. Ne úgy indulj neki a dolgoknak, hogy "Ahh, ez úgy sem fog sikerülni...", hanem higgy magadban!

Nyugodj meg! Rossz időszakai mindenkinek vannak az életben. Még ha nagyon kilátástalan is a helyzet, gondolkodj el azon, hogy te mit tudnál tenni azért, hogy minden visszatérjen a régi kerékvágásba.

Ezenkívül nem tudom, hogy hívő vagy e, de én nagyon ajánlom az imádkozást és a Biblia olvasást, vagy ha az túl 'nyers', akkor a Mai igét (link--> [link] Ez nekem nagyon sokat segít, ha gondjaim vannak.

A dohányzás és a túlzott alkohol pedig nem megoldás! Keress valami más elfoglaltságot ezek helyett, pl. mikor ideges vagy, menj el futni, vagy keress valami új hobbit.

Tényleg a legfontosabb, hogy fordulj a családodhoz, barátaidhoz, ők biztos fognak neked segíteni.

Fel a fejjel, ne add fel! Még a legelkeseredettebb helyzetből is van kiút!:)

2016. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem munkahelyem sincs jelenleg. Az alkohol és a nikotin nagyon nem jó tanácsadó, de ezek szerint már rászoktál.


Viszont jó, hogy tudod, nem helyes, amit csinálsz! Tehát, még nem vagy igazi függő!


Tedd le az etanolt és a nikotint! Inkább levelezz pl. velem, ha rosszul érzed magad! Nyugodtan írj, én is nehéz helyzetben vagyok.

2016. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!