Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyosom felhivott telefonon...

Anyosom felhivott telefonon és kérdezte holnap nincs e kedvünk elmenni vele valami szüreti felvonulásra! Mondtam neki hogy nincs mert holnap vagyok szabad és szeretnénk együtt lenni egész nap a párommal itthon! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Erre azt mondja az anyosom:hogy hiszen minden délelőtt együtt tudtok lenni(mivel délutánra megyünk dolgozni)!De ezt olyan hangnembe mondta hogy azt hittem elküldöm a fenébe!Kedves párom meg védi,mondjuk mindig anyuci kicsi fia volt!Mindig anyucinak van igaza!
2008. szept. 26. 10:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
86%
szerintem ez nem akkora dolog hogy ennyire kiakadj!meg beszélitek a pároddal,és eldöntitek mi legyen.azért úgy látom te is hibás vagy,nem kell egyből a plafonon lenni!sokszor azt veszem észre,hogy a nők,már ha az anyós levegőt vesz is baj!!én úgy fogom fel:a férjem anyja,ő hozta a világra,némi tiszteletet meg érdemel ezért!ahogy írod hog délután dolgoztok,gondolom nem sokat találkoztok anyóssal.ha havi egyszer 2órát elmentek vele "szüreti buliba"az még nem a világ!de szépen el tudod neki magyarázni azt is,hogy most inkább nem mentek,maximum duzzog magában.szerintem ez nem ér annyit,hogy felidegesítsd magad!és a párkapcsolatodra sem tesz jó benyomást.kicsit lehetnél türelmesebb,és nem megbántásnak szánom.
2008. szept. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
73%

heh... na úgy látom, hogy azok kaptak 100%-ot akik hurroktak, meg akadj ki... Kérlek! ha neked ez jól esik, hát akadj ki, és ettől megerősítve érzed magad.

Akik azt írtuk, hogy beszéld meg vele, mert normál esetben ez a járható út, mindenesetre ez lenne, azokat 50 meg 66 % leszóltátok...

Akkor ne kérdezzünk emberek...

2008. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%

Én egyetértek az előttem szólóval.

Ha én mindig hangot adnék annak, hogy mi nem tetszik az anyósom részéről, szerintem már rég elváltunk volna a férjemtől. Pedig elég sokszor megbántott az anyukája, volt úgy is, hogy összevesztünk, de a párom miatt muszáj valami kompromisszumra jutni, elvégre az anyja. Nem zárhatom ki az életünkből. Ezért mindig, amikor hív, átmegyünk, aztán azt a kis időd kibírom. Szerintem Te is :)) Nem érdemes emiatt idegesítened magad!

2008. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%
Hát néha anyossal joba kéne lennei, de ezt én sem tudom mindig megtartani bár még 1 rossz szot sem mondtam sose rá, de képzeljétek párom mikor megy ki horgászni, ö mindig megjelenik nálunk, pedig higgyétek el nem a párom küldi, ez egy megérzés, bár miond1 mert semmi rosszat nem tennék, de jo lenne néha a barátnömmel dumálni kicsit, és ö mindig ott van .
2008. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem itt senki senkit nem biztatott hőbörgésre...ez most egy probléma volt, arra akartak válaszolni az emberek, nem a kérdező életét kell "jobbá tenni" szerintem.Azt kérdezte, mi legyen most, a legtöbben azt mondták, ha már azt mondta, nem mennek, ne menjenek.

Én sem szeretek anyóséknál lenni, és ez csak az érem egyik oldala.Láttam, sokan írták, hogy azt a pár órát ki lehet bírni, de hát miért kell bárkinek is úgy élnie, hogy ó, elmegyek melózni, takarítok, főzök, mosok, gyereket nevelek, azt a pár órát anyósnál úgyis kibírom, hisz olyan sok időm van...NEM!!!igenis van, amikor egy nő azt mondhatja, "bocs, de ehhez a szüreti cucchoz már igazán nincs kedvem".

Az én pároméknál havonta van valami összeröffenés, de az egész délután tart, és mindig kitalálnak valami hülyeséget, pl szülinapi partikat egyéves gyereknek, ehhez jön karácsony,mikulás,húsvét, és a "sima" anyóslátogatás...a szabadidőm 90%át nem velük akarom tölteni!!!ezért most csak minden második meghívásnak teszek eleget...

Az meg a kérdező szive joga,h akar-e menni anyósozn,vagy sem.

2008. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
92%

A kérdező nem akar menni anyósozni, ez egyértelmű! Szerintem azért kérdezett minket, mert általában baja van anyóspajtással. Mindenkinek más a véleménye, másképp oldja meg a problémás helyzeteket. A kérdező vérmérsékletétől függ, hogy melyik tanácsot fogadja meg, kire hallgat, az ő döntése, hogy megbeszéli-e a férjével, vagy egyszerűen kijelenti, hogy márpedig ő nem megy szüretelni!

Én azt írtam, hogy ki lehet bírni néhány órát az anyóssal, mert ő az életünk párjának szülőanyja, és a férjemet nem hoznám olyan kellemetlen helyzetbe soha, hogy választania kelljen köztem és az anyja között. (Mielőtt felmerülne bárkiben is: NEM, én sem rajongok "anyukáért":) Viszont nem lehet mindig azt csinálni, amihez kedvünk van (bár tényleg jó lenne!), másrészt nem zárhatunk ki minden - számunkra kellemetlen dolgot - ami a férjünkkel kapcsolatos. Az anyóst "csatoltan" kaptuk a házassággal, el kell hát fogadni, szeretni viszont nem kötelező. Ez intelligencia és érzelem kérdése.

2008. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a baj, hogy én sem tudok elfogulatlanul hozzászólni a témához, mert nekem is negatív élményeim vannak. Először minden tök jó volt, aztán bemocskolta Anyut, ami után az anyám azt mondta, jól van kislányom, tudod, ő ilyen... Aztán pár hónapja volt egy misssed ab-om ami nagyon megviselt, nem olyan voltam, mint máskor, ő meg ebből azt vette le, hogy én kiutálom őket, meg olyan vagyok mint az anyám és a nagyanyám! Ez csak most derült ki, sms-ből. Szóval mondtam a páromnak, hogy ez volt az utsó csepp a pohárban, még 1* bármilyen megjegyzést tesz a családomra, átmegyek és megtépem! Szerencsére tudja milyen zsarnok az anyja és telejsen mellettem áll!

Soha nem hangoltam ellene a páromat, nem fogom ezután sem, de nem is akarok vele együtt lenni, ha nem muszály!

Sztem ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie, lesznek rosszabb és jobb időszakok is!!! Fel a fejjell!!! Az egyszer biztos, nem szabad a párodnak azt éreznie, hogy választania kell kettőtök között!

2008. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Ő éppen most választott elment az anyjához!!Nálunk áll a bál!Azt hiszem itt a vége!
2008. szept. 30. 16:22
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hangzik túl jól, azért beszélgessetek szerintem a férjeddel!
2008. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
még mindig nem jött haza!Azt hiszem már nem tudunk beszélgetni egy ideje!Na mindegy senkit nem akarok ezzel untatni!
2008. szept. 30. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!