Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Anyósom kikészít...

Mit tennétek? Anyósom kikészít, két hetente jön, hogy segít takarítani.

Figyelt kérdés
Nyugdíjas egy ideje és unatkozik, ezért jön. Eddig is egyedül csináltam, de nem szabad megsérteni a párom szerint, le kell őt foglalni. Látszat takarítás, mert nálunk lábatlankodik egész nap, túl sok mindent nem csinál, aztán marad rám ugyanúgy, de mindeközben magyaráz és "tanít", hogy mit hogy kell csinálni, már megőrülök tőle. Szombaton is kitakarítottam, ragyog minden, erre ma reggel jött és egyből nekiállt törölgetni. Valami használható tanácsot szeretnék, mert ebből botrány lesz, ha így folytatódik...
2010. ápr. 12. 13:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a szülöktől min.150km-re lakunk. Ők az ország két végében :) Békesség van :) Na de ez neked nem megoldás.. Viszont: amikor mindenképpen segiteni akart akkor megkértem, hogy inkább himezzen nekem teritőket, mert azt én nagyon szeretem. ( nem igazán szeretem, de ugye azt a pár alkalmat kibirja az ember amikor jönnek látogatni...) Ezzel lefoglalja magát és nem minket cseszeget. probáld ki hátha bejön.. még ha nálatok csinálja akkor is legalább leül egy sarokba :) (Bocsánat ha kicsit mocsok voltam)
2010. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
18%
Bár hozzám jönne akárki, akár az ördög öreganyja is! Na ott lenne mit csinálni! Jó neked, hogy ennyi fölösleges szabadidőd van takarítgatni.
2010. ápr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért akar "segíteni" a takarításban, hogy bebizonyítsa, hogy

1. te alkalmatlan vagy

2. ő nélkülözhetetlen

Láss át a kétszínűségén, és ne engedd a közeledbe. Mondd meg neki, hogy ezentúl nem takaríthat nálad. Ne foglalkozz vele, ha botrány lesz belőle, legalább békén hagy utána. Te otthon vagy, ő neked egy idegen, nehogy már ő parancsolgasson neked a saját házadban.

2010. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Szövetkezz össze a saját anyukáddal, és uszítsd rá a párodra rendszeresen, oktassa ki szépen a férjedet, majd ha a férjed kiakad, gyere elő ugyanezzel az álszent szöveggel, hogy nem lehet megsérteni, blablabla. Majd meglátjuk, mit szól hozzá :D
2010. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Èn beállítanék hozzá és viszonoznám a takarítást,ha tetszik ha nem.Te nem akarod,hogy egyoldalú legyen a szivesség?!

Kicsit össze csíkoznám a tükreit,ablakokat(persze jó szándékból),majd meggondolná ezek után is váratlanul a segítséget rádtukmálni.

2010. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem kéthetente ki lehet bírni..
2010. ápr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Két hetente kibírni?? Atyám, én két évente egyszer nem bírnám ki, ha vki ezt csinálná :D
2010. ápr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi vagy te anyuka-sitter?

Ha a férjednek fontos az anyja, szórakoztassa ő, de úgy látszik őt is idegesíti, ezért átpasszolta neked.

Anyuci is gyerek, hogy foglalkozni kell vele, mert unatkozik. A gyereket be lehet rakni az óvodába, vajon anyucit hová?

Legfoglalni anyucit? Menjen anyuci nyugdíjas klubba, de tényleg nézzen magának programot egy művelődési házban!!! Menjen az állatkertbe ott keresnek nyugdíjasokat, persze ingyenes munkára, de jobb, ha nincs a közeledben, ha ennyire idegesít.

Mellesleg mindenki foglalkozzon a saját anyjával, ha annyira szereti.

2010. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a problémát csak egyenes beszéddel tudod megoldani, méghozzá a párod egyenes beszédével, különben kikiáltanak bunkónak meg hálátlannak, meg tudomisén.....én is voltam már ilyen helyzetben, csak húztam a számat ahelyett, h tisztáztam volna a helyzetet, jobb ezt minél előbb, jól nem tud ilyenből kijönni az ember
2010. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Az anyós nem az ő családja!

Szülőtartásról is már hallottam, de anyóstartásról nem.

Az anyósnak csak a gyerekkel való kapcsolattartást kell biztosítani, a szórakoztatását nem.

Semmi féle kötelesség nincs hivatalosan az anyóssal szemben, mind a menyek részéről csak puszta udvariasság!!!

Én elváltként ezt jól tudom.

2010. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!