Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Anyósom kikészít...

Mit tennétek? Anyósom kikészít, két hetente jön, hogy segít takarítani.

Figyelt kérdés
Nyugdíjas egy ideje és unatkozik, ezért jön. Eddig is egyedül csináltam, de nem szabad megsérteni a párom szerint, le kell őt foglalni. Látszat takarítás, mert nálunk lábatlankodik egész nap, túl sok mindent nem csinál, aztán marad rám ugyanúgy, de mindeközben magyaráz és "tanít", hogy mit hogy kell csinálni, már megőrülök tőle. Szombaton is kitakarítottam, ragyog minden, erre ma reggel jött és egyből nekiállt törölgetni. Valami használható tanácsot szeretnék, mert ebből botrány lesz, ha így folytatódik...
2010. ápr. 12. 13:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hasonló cipőben járok.mi egyenlőre anyósékkal élünk, mert közben épül a házunk. legutóbbi húzása tegnap volt, tavaly ősszel ültettem epret, a telkünkre, hogy tavasszal már legyen. tegnap kint voltunk az építkezésen dolgozgatni, megkérdezte, hogy jöhet-e, mondtam persze. aztán látom ám hogy hozza a kapáját, mert meg akarja kapálni az epret. AZ ÉN EPREMET. mindezt úgy, hogy a saját kertjét és virágoskertjét le se szarja, azt nekem kell állandóan megcsinálnom, ha már nem bírom elnézni. MIÉRT NEM AZZAL FOGLALKOZIK??? én egyébként az ilyen dolgokon marhára fel tudom magam húzni, de a páromnak én is hiába mondom. elhatároztam, hogy innentől kezdve,m felőlem megeheti a gaz az övét, én hozzá nem nyúlok, de ha mégegyszer meglátom a telkemen intézkedni, én most már biztos eltakarítom, akármennyire bő majd. nem fogok én tönkremenni az állandó intézkedése miatt. a volt főnököm azt mondta, hogy minden embernek szüksége van arra az érzésre, hogy ő fontos és szükség van rá. megpróbálom így felfogni, hogy azért csinálja, hogy fontosnak érezze magát, de esküszöm egyre nehezebben megy. úgy látom ezen az oldalon, nagyon sok asszonynak van hasonló problémája, kitalálhatnánk végre egy megoldást. esetleg alapíthatnánk klubbot az ilyen minden lében kanál anyósoknak, összezárnánk őket heti 4 napra, aztán le lennének foglalva. én amúgy már eljutottam arra a szintre, hogy az sem érdekel ha botrány lesz. a férjeinknek kellene rendet tenni és megmondani, hogy itt a határ, eddig és netovább, ha kell valami úgyis szólunk, amúgy kuss!
2010. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

A tanulatlan, unatkozó, főzés és takarítás mániás anyósoktól ments isten.


Milyen a jó anyós?

Porhanyós.-hehe

2010. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Utolsó, pont ezt akartam írni :D
2010. ápr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
14.27: Van ilyen klub, amiről írsz. Úgy hívják, öreg otthona. Nagyanyám ilyenben lakik (őt sem bírta elviselni egyik gyereke sem), ne tudd meg, hogy mi megy ott. Az óvodások hozzájuk képest érett emberek (a kicsikben még megvan a jó szándék, ezekkel a szörnyű öregekkel ellentétben). Félreértés ne essék, tudom, hogy vannak normális idősek, őket nagyon tisztelem. Ők általában nem is kerülnek öregotthonba, mert a családjuk szereti és el tudja viselni őket.
2010. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
jav: öregEK otthona
2010. ápr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Az nem megoldás, hogy hasznodra is fordíthatod, meg nézd el, írta valaki. Ha Téged idegesít, akkor nem megy olyan könnyen az elnézése. Mert valóban egyszer robbanni fogsz, akkor meg szegény anyósod nem tudja majd, hogy mi bajod. Nem tudom milyen típusú az anyósod, esetleg ajánld fel neki, hogy menjetek el sétálni, akkor beszélgettek, az lefoglalja, de takarítani Te szeretnél egyedül, mert Te tudod, hogy mi hol van és mi hogyan szokott lenni. Szerintem illedelmesen el lehet mondani mindent. Ha nyüzsgős az anyósod, akkor gondolkozzatok el a férjeddel, hogy milyen állandó programot lehetne kitalálni neki, amivel elfoglalja magát. Unoka nincs? Esetleg mondd meg neki, hogy vigyázzon addig rá, amíg takarítasz, az is lefoglalja. Nem tudom ezek megvalósíthatóak-e, csak valami ötletet próbáltam adni, hogy hogyan lehetne lefoglalni őt anélkül, hogy Téged az őrületbe kergetne. Remélem azért segítettem.
2010. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Hívjátok meg vasárnap ebédre beszélgetni. Ennyi.
2010. ápr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szia:)

Sűrgősen beszéld meg a pároddal, hogy ez tégd zavar, és hogy anyósod mással is le tudná foglalni magát. Ha most nem teszel ellene ebből később csak nagyobb baj lesz, mert ha lesz gyereketek, akkor majd azt is átmegy nevelgetni, vagy átrendezi a lakást stb.Gondolom ez nem hiányzik.

2010. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!