Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a barátom anyjával?

Mit csináljak a barátom anyjával?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, nem bírom már!!!kicsit hosszú történet... Ott kezdődött, hogy a barátom bukott év végén, és a nyáron eltiltottak egymástól minket. Nagyon rossz volt, de az apja néha engedte, hogy találkozzuk, de csak úgy, hogy titokban. A barátom vidéken lakik, elég messze tőlem. Amikor volt a névnapja, persze akkor se mehettem le hozzá, de anyuval kitaláltuk, hogy viszünk neki ajándékot. De az anyja megtudta és nagyon mérges volt, anyuval összeveszett engem azóta se enged le a barátomhoz. Most leszünk holnap (27.-én) fél évesek, és úgy volt, hogy lemehetek hétvégén, de még mindig nem engedi, hogy bemenjek a házukba. Tudom, hogy nem szabadott volna lemennünk, azok ellenére, hogy nem engedte meg az anyja, de nagyon szerettem volna látni a barátomat, mert csak 2hetente tudtunk találkozni. Hogy tudnám megszerettetni magam az anyjával? Hosszú távra tervezünk a barátommal, mert nagyon nagyon szeretjük egymást, de ez így nagyon rossz. Ha valakinek van valami ötlete, vagy bármi, kérem segítsen.:(:(:( Ja és én 16vagyok, a barátom 17.
2008. szept. 26. 18:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és a barátom nővére szintén bukott, de az ő barátja (akivel csak 3hónapja vannak együtt) szinte egész nyáron náluk lakott, és most is egyfolytában ott van náluk. Szóval ez szerintem elég igazságtalan. :(
2008. szept. 26. 18:30
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

hat szepen leulsz vele, es felnőttek módján megmondod neki, hogy nagyon szereted a fiát, és nem szerethet mindenki mindenkit, ahogy o se kedvel téged, de amig a fia baratnoje vagy, addig felnottek modjara el lehet viselni egymast.

Az, hogy eltilt, nem old meg semmit, attól nem fogjátok kevésbé szeretni egymást, és még a fia is megutálhatja, ezen gondolkozzon el.

Még nem vagy teljesen felnőtt, az igaz, de már gyerek sem vagy, de jelezd neki, hogy érett gondolkodásoddal hajlamos vagy a komprumisszumra, felnőtteknél ugy szokas, hogy mindketto enged.


Nem kell, hogy szeressen. Elég, ha elfogad.

2008. szept. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igen csak az a baj, hogy annyira nem kíváncsi rám, hogy szó szerint a lábamat se tehetem be a házába. A másik, meg, hogy igazság szerint tartok tőle egy kicsit. Bár ha tényleg odaállok elé, és beszélnék vele akkor látná, hogy én próbálkozok.
2008. szept. 26. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Jajj hát ez nagyon gáz :os, különösen, hogy írtad, hogy a nővére is és annak ellenére...

Nagyon sajnállak, de nem is tudom mit írjak.

Kiötlök még valamit...de ne add fel!

2008. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljon meg a barátod a saját anyukájával beszélni, talán ő könnyebben hozzá fér, és ha az apukája engedékenyebb, akkor bevonhatná őt is. a fiúk 17 évesen már szerintem kiállhatnak magukért, úgyh próbáld megkérni a barátodat, mert ha ennyire szeretitek egymást, akkor nem hiszem h nehezére esne ezt az anyukájának is elmagyarázni. amugy meg kitalálhatnád, hogy segítesz neki a tanulásban, és együtt gyakoroljátok a tanulnivalót, de ne csak kamuból, hanem tényleg segíts neki, és akkor az anyukája is más szemmel fog nézni rád.
2008. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez nagy probléma, de sajnos elég gyakori.

Írták, hogy beszélj az anyjával, de ez szerintem lehetetlen, mert hiába gondolják sokan tapasztalat hiányában, hogy bárkivel bármit meg lehet beszélni. Ez nem igaz!!! Van nagyon sok ember akivel nem lehet!

A barátod anyja nyilván téged hibáztat a fia tanulmányi eredményéért. Az, hogy a lányához engedékenyebb, azért van, mert sok anya a lányát könnyebben "elengedi", mint a fiát. Szerintem a fiú apjánál lenne érdemes próbálkozni, mert mint írtad neki nincs veled baja! Az apa talán meg tudná beszélni az anyával, hogy jobb belátásra térjen.

Remélem sikerül megoldani a dolgot! Megértem a helyzetedet.

Szia.

2008. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem rosszul közelíted meg a problémát. Az ilyen alkatú ember (valószínűleg nem túl intelligens, hiszen különben tudná tolerálni, hogy a gyerekének saját élete van) egyszerűen, ha fene fenét eszik is, Téged fog hibáztatni. Hogy miért? Mert ő ugye tökéletes, ebből következően a gyereke is az, ennél messzebbre meg a kb. 3 darab agysejtjével nem képes gondolni. Soha (ha belebetegszel is) nem fogsz tudni ezen változtatni. Az ilyen embernek mindig a másik a rossz, saját magát hibátlannak és felsőbbrendűnek tartja, előszeretettel szereti "kiélni" magát fiatalabbakon, kiszolgáltatottakon, alacsonyabb társadalmi státuszúakon, stb. Mint a kutya, érzi, ha tartasz vagy félsz tőle és támad. Örömet okoz neki, ha a gyengébbet bánthatja, ez azért van, mert valószínűleg semmi más öröm nem volt egész életében (ezért is lett ilyen aljas ember).


Nem fogsz tudni semmit megbeszélni vele, erre előre készülj fel. (Valószínűleg a párod is hiába próbálkozna a beszélgetéssel, a leírtak alapján nem lehet túl mély kapcsolata az anyjával. Az említett hölgyhöz hasonló emberek meg amúgy is előszeretettel tekintik saját tulajdonuknak a gyereküket.) Egyetlenegy dolgot tudsz tenni: levegőnek nézed a nőt, nem foglalkozol a szánalmas hisztijével, tudomást se veszel róla, leszarod. Párodnak megmondod, hogy Te Őt választottad és nem az anyját, normális viszony kialakítására hajlandó vagy vele, de csak akkor, ha az anyja hajlandó Téged egyenrangú félként kezelni. Ha nem, Te nem tudsz mit tenni, egy 40-50 éves embert nem tudsz és nem is akarsz megváltoztatni, Te nem fogod rátukmálni magad senkire, nem kötelező, hogy szeressen Téged (mármint az anyja). Ezek után valószínűleg a banya ugyanúgy utálni fog, de Te elmondhatod magadról, és a párod is láthatja, hogy Te mindent tőled megtettél az ügy érdekében, és nyitott vagy egy normális kapcsolatra. Azt írtad, a Te anyukád normális, akkor barátoddal találkozhattok Nálatok is. Meg hamarosan betöltitek a tizennyolcat, utána meg szabadok vagytok, mehettek bárhová, nem kell beszámolnotok senkinek.


Ha ez a leszarás dolog nehezen megy elsőre, próbáld meg a párod anyjában a nevetségeset, szánalmasat keresni, és röhögd ki a háta mögött, utána már könnyebben megy a leszarás is. De kérlek ne alázkodj meg csak azért, mert Te vagy a fiatalabb. Ha az ilyen embernek egyszer hagyod, hogy beléd törölje a lábát, legközelebb valószínűleg le is fog köpni, és még büszke is lesz magára. (Ez nem üres fecsegés vagy okoskodás, számtalanszor tapasztaltam ezt életem során. A primitív ember képtelen a kompromisszumokra, lehetetlen vele bármit is megbeszélni - mint ahogy egy előttem szóló is említette -, csak így érdemes bánni vele.)


Ja, és az ajándék szerintem kifejezetten rossz ötlet volt, csak olaj volt a tűzre. A nőci megérezte, hogy hajlandó vagy ugrálni neki, a kisujjadat nyújtottad, most már az egész karodat akarja, de hogy tőle semmit nem fogsz visszakapni, arra mérget vehetsz (az ilyen ember olyan, mint a hiéna, a vérszagra csak még jobban megéhezik).


De ne utáld kérlek (a gyűlölködéssel csak saját magadat és a pároddal való kapcsolatodat mérgezed meg - bár lehet, hogy többek között ez is a nő célja). Nem tehet róla, ennyi az agykapacitása, nem több, az intelligencia, értelem ugyanolyan velünk született adottság, mint a szépség, magasság, életkor, testsúly, szemszín stb. Sok sikert, és fel a fejjel, én már elég sok hiperprimitív embert idomítottam ezzel a módszerrel sikeresen (igen, az ilyen embert sajnos csak idomítani lehet), szerintem hatásos. Ja, és bocs, ha hosszú voltam, remélem végig bírtad olvasni :-D

2008. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző hozzászóló vagyok:


Ha kitartasz, a végén a nő fog neked nyalizni, majd meglátod. De ne add fel a kivívott helyzeted. Az ilyen ember képtelen mellérendelt kapcsolatban gondolkodni. Vagy Te vagy a főnök, vagy ő, barátok sohasem lesztek.

2008. szept. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Húú hát az utolsó válaszoló nagyon sokat segített!!Nagyon szépen köszönöm, ez szerintem egy nagyon hatásos megoldás lesz. Ezt megfogadom, tényleg nagyon köszönöm! Többieknek is köszönöm a válasz/segítséget!!Sokat segített mindenki!!
2008. szept. 30. 16:42
 10/10 A kérdező kommentje:
most változott a helyzet egy kicsit, és nem tudom, h mitöl, de a barátom anyja, egyik reggel sírva ment oda a barátomhoz, és ki akart békülni vele. Hát "kibékültek" és fel is engedte hozzám a barátomat 4napra. Nem értem, hogy mitől lett ez, de remélem reménykedhetek abba, hogy velem is megbékél.
2008. okt. 29. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!