Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is tulreagalom? A...

Szerintetek is tulreagalom? A férjem szerint egy kicsit.

Figyelt kérdés
A szomszédban lako gyerekek allandoan letörik, letépdesik a viragaim. A tulipant, amig volt, a narciszt, most a rozsakat. De ha az anyjanak vinne, meg azt mondom oke, de csak szetdobaljak az uton. Engem nagyon idegesit, addig olyan szep volt az elokert amig ide nem jottek. A ferjem szerint csak gyerekcsiny. Ti mit gondoltok?
2016. jún. 20. 15:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szólj rájuk.
2016. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Istenes pofon majd megtanuljak
2016. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Menny át és szólj a szüleinek, hogy fegyelmezzék a gyereküket, mert az nem a te dolgod.
2016. jún. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Szerinted ne hagyd annyiban, szólj a gyereknek kedvesen, ha nem hallgatnak rád, szólj a szülőknek. Nem jó, ha minden meg van engedve a gyereknek, néha jelezni kell, hogyha rosszat csinál, még akkor is, ha nem tesz nagy kárt.
2016. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

mármint hogy törik le? ha a kerteden belülre bemennek vagy benyúlnak akkor simán jelentheted . de első lépésben persze szólj a szülőknek.

ha a ház előtt a kapun kívül törik le,akkor nem tudom mit tudnál tenni..nyilván szólj itt is a szülőknek,hogy beszélgessenek el a gyerekkel. de olyan nagyon mást nem tudsz tenni. max azt,hogy teleülteted szúrós növényekkel.esetleg pár kóbor csalánt becsempészel a virágok közé..

2016. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mar szoltam nekik, hat finoman szolva le...jak. Most nezhetem a fuvet a haz elott, lassan mar csak az marad.
2016. jún. 20. 15:59
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy cserekcsínynek kellene azt minősíteni, ha nem tisztelik más munkáját, tulajdonát, és csak a hacc kedvéért lecibálják és szétdobálják a virágaidat. Én esete becsöngetnék a szüleiknek, és elmondanám szép, nyugodt hangnemben, hogy téged nagyon zavar az, hogy az általad ültettet és gondozott virágokat a gyerekeik letépik és szétdobálják, és a segítségüket szeretnéd kérni abban, hogy beszéljenek a gyerekekkel, hogy ne tegyék. Ha a szülők is negatívan reagálnak, ahelyett, hoyg elszégyellnék magukat, akkor nem tudsz mit csinálni, a suttyók suttyót nevelnek...
2016. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
én szépen "véletlenül" kislagoznék ha épp arra járnak és tépkednek, de csak akkor ha a szülők sem tesznek semmit
2016. jún. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
Hát a fű is tud szép lenni ha ez segít
2016. jún. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy a férjed szerint - kicsit - túlreagálod, hiszen nem az ő munkáját b..sszák szét a szomszéd neveletlen kölykei, hanem a tiédet. (Nekem nincsenek virágaim, de attól még tudom, hogy nem maguktól rendeződnek szép sorba, meg lesznek gaz-és kártevőmentesek...) Azért megkérdezném, mit szólna, ha mondjuk mittudomén, az általa lefestett kerítésről kapargatnák, karcolnák le a festéket csak úgy heccből, vagy mondjuk sárral dobálnák a frissen mosott autóját.

Én mindenképp megpróbálnék megint beszélni a szülőkkel, elmondani nekik, hogy abban a kertben neked sok munkád van, stb... ha meg nem használ (ahogy az egyik válaszadó is írta, suttyó suttyót nevel), akkor lehet trükközni csalánnal, kaktusszal, a gyerekek leslagozása is bőven belefér. Nekik nincs előkertjük, virágaik? Simán letépdesném őket. A kerítést nem tudod megerősíteni? Mondjuk ilyen tyúkhálós megoldással, hogy ne férjen be a kezük.

Gyerekekre még csak nem haragszik annyira az ember először, másodszor, azt gondolnám, nem is tudják, mit csinálnak. De ha már szóltál nekik, elmagyaráztad, és még a szülőknek is, és még ők is lesz..rják, az már tényleg gáz.

2016. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!