Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire lényeges nekik...

Miért ennyire lényeges nekik a külsőm? Miért nem hagynak békén?

Figyelt kérdés

A történet az,hog mióta egyetemre mentem elég sok nehézségbe ütköztem.Elképesztően rosszul érzem magam,mivel úgy tűnik senki sem támogat már.Az utóbbi 2 évben sajnos felszedtem 15 kilót,nem tudtam magamra odafigyelni,az albérlet,a tanulás a hazautazgatások nagyon leterheltek,eddig nem igazán volt tapasztalatom a különélésben,elismerem hogy a legkevésbé sem érdekelt a megfelelő étkezés vagy mozgás.Hétvégente hazajárok,ilyenkor a hosszú utazás miatt általában 8-9 körül érek haza és mivel egész nap az egyetemen vagyok pénteken nem sok időm van enni,otthon szokás szerint gyorsan szeretnék végre valami normális "anyucifőztjét".Mostanában viszont enni sem merek már itthon,mert ahogy meghallják hogy a konyhában vagyok kijönnek és faggatnak: Mit csinálsz itt? Mit eszel? Ilyenkor még eszel? Majd jön a folyamatos szemrehányás : hányszor ettél te már ma? Te csak enni tudsz?

Azt meg kell jegyeznem hogy hétvégente mindig èn mosogatok én porszívózok,az öcsémmel vagyok,amellet hogy a barátommal is próbálok eleget foglalkozni.Valamelyik nap viszont már a nagymamám hívott fel szó szerint azzal,hogy miért híztam el én ennyire? Csak ezért felhívott hogy ezt megkérdezze egy laza csütörtök este.Hétvégén már külön fogyókúrás menüt csinált nekem,hogy én ezt egyem.


Nekem semmi bajom nincs az alakommal,magas vagyok,nagy a mellem és elég arányos a felépítésem.Én személy szerint észre sem vettem annyira a hízást,valószínűleg nem is figyeltem rá.


Másnak is volt már hasonló problémája a családban?én legfőképp a nagyikat ismerem úgy hogy ha náluk vagy csak etetnének,erre az enyém már lassan megvon tőlem mindent ami nem norbi update,a szüleimről már nem is beszélve.Nem érthető meg hogy most túl sok mindennel próbálok foglalkozni magamon kívül?


2016. jún. 20. 19:59
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
90%

A család tud lenni néha a legkritikusabb. Tinédzser korba lépve, én is meghíztam egy kicsit a formásodás miatt. Anyukámnak mindig mondták, hogy jaj de megnőttem, anyum meg mindig úgy válaszolt, hát igen mindjárt szélesebb mint én. Csak salátával akart etetni. A hatására anorexiás lettem, és korhézba kerültem. Azóta bánja, egy rossz megjegyzést sem tesz a súlyomra, mondjuk elég nagy árat kellett fizessek ezért.

Ilyenkor a szülők csak azt akarják, hogy a gyerekük tökéletes legyen. Én leülnék velük beszélgetni a helyedben, és elmondani mindent, ami a szívedet bántja.

2016. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy ennyire kusza lett,csak még mindig nem tudom elhinni amit művelnek.

Mellesleg 19/L

2016. jún. 20. 20:08
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
Azert 15 kilo, az 15 kilo, nem egy 2-3 kgos ugralas. Ha igy folytatod akkor 30 kilo lesz belole a kovetkezo evben es teljesen jogosan aggodnak erted. Felnott ember vagy, tanuld meg menedzselni mar az eletedet.
2016. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom hogy nálatok idáig fajult,és csak ezután jöttek rá hogy mit is értek el.

Az anyukánnal beszéltem erről,ő aztmondta szintén ézrevette rajtam a "változást" ,de neki ne fogyjak le soha csak legyek egészséges és néha mozogjak.Ezt teljesen elfogadtam.A többiek stílusával azonban nem tudok mit kezdeni.A környezetemből soha nem kaptam ilyen visszajelzéseket,erre apám még azt is hozzámvágta,hogy van egy évem,mert a barátom addig úgyis elhagy,ő pedig nem fogja a "120 kilós" lányàt senkihez hozzáadni.75 kiló vagyok

2016. jún. 20. 20:12
 5/27 A kérdező kommentje:
19 évesen sajnos nem tudom menedzselni az életem,mivel még mindig a szüleim "menedzselnek".Nem az elismerésüket kértem amiért ez történt,csak hogy mikor hazaesek 4 óra utazás után legalább ne ezt kelljen rögtön hallgatnom...aztán még telefonon is.
2016. jún. 20. 20:15
 6/27 A kérdező kommentje:
Én viszont legalább bevallom,hogy felnőttnek még közel sem érzem magam és érettnek is alig.Most viszont direkt bedobtak a mélyvízbe,amit lehet először ilyen negatívumok is kísérnek,de a jót miért nem látják? Hogy sikerült beilleszkednem egy új városba? Hogy minden nap próbálok valamicskét főzni is ,jók a jegyeim és szeretnek a barátaim es a barátom? Ezek mind eltörpülnek amellett hogy MEGHÍZTAM?
2016. jún. 20. 20:18
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
19 évesen plusz 15 kiló azért nem kevés, olyan magas meg nem lehetsz, hogy a 75 kilód legyen az ideális súlyod. Tényleg bántón kommunikálják ezt feléd, de igazság szerint könnyebb lenne a tendenciát még most megállítani, lehetőleg visszafordítani. Miért mész haza minden hétvégén? Próbáld meg átszervezni az életed, a barátod is mehetne hozzád, nem kell mindig neked 8-9 órákat utazni. Az első egyetemi éven túlvagy, innentől azért könnyebb, jobban menedzselhető, szánj magadra időt, nem mások, hanem saját magad kedvéért. Tanulni is könnyebb rendszeres fizikai igénybevétellel, egyetemeken szokott lenni kedvezményes sportolási lehetőség, úszás, akármi, a reggeli rendszeres futás meg ingyen van.
2016. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

Azért 60 kilóról 75-re hízni, az sok. A 60 kiló egy magasabb lánynak egészen vékony, a 75 pedig már molett testalkat.

Elhiszem, hogy vannak kifogásaid, de hosszútávon nem jársz velük jól. Ne akkor kapj észbe, amikor majd a 75 kilóból 80 lesz, majd 85, majd 90.

Az életedet pedig sajnálom, de igenis menedzselnek kell. Felnőtt ember vagy, ez ezzel jár. Minél később törődsz ebbe bele annál rosszabb lesz. Mindenki ezt csinálja, mind dolgozunk, mind tanulunk, mind egyetemre járunk, van aki emellett gyereket is nevel, háztartást is vezet stb. Sajnálom, de ez nem kifogás a lustaságra. Fel kell nőni egyszer, és nem gyerekként a kifogásokat keresni, hogy "de amúgy nekem jók a jegyeim". A főnöködet sem fogja érdekelni majd a későbbiekben, hogy a munkád nincs kész, de legalább otthon csillog a padló.

2016. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nemcsak a kajáról beszélgetnek veled, de te erre fókuszálsz, mert ezek a megjegyzések bántanak téged érthetően. Viszont sokat híztál, úgyhogy érdemes lenne olyat főznöd, ami nem hizlal és az egyetemen is valami egészségesebbet enni, a mc donalds-ban is van saláta, csak egyszerűen nem a tripla big mac-et kell kérni, hanem valami egészségesebbet. 15 kiló plusz az sok és lehet, hogy a barátodnak sem tetszik. Te egyébként elégedett vagy a külsőddel?
2016. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Kezdem már komoly gondnak érezni hogy meg vagyok elégedve magammal...bár gondolom a 21. Század marketingmottója is lehetne ez:Soha nem vagy elég jó.

Mióta vége az egyetemnek elkezdtem konditerembe járni az edző barátnőmmel.Soha nem volt rám jellemző a lustaság ,egyszerűen nem volt időm normálisan főzni.A barátom amennyit tud eljár hozzám,nagyon jól kezeli a távolságot.Már öt éve vagyunk együtt,kétlem hogy közénk állhatna.

A munkáról meg annyit,hogy ne keverjük a családdal.A főnököm sem lesz elfoglalva semmivel,csak az eredményeimmel,a szüleimnek is lehet hogy ezt kéne venni elsősorban.

2016. jún. 20. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!