Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire lényeges nekik...

Miért ennyire lényeges nekik a külsőm? Miért nem hagynak békén?

Figyelt kérdés

A történet az,hog mióta egyetemre mentem elég sok nehézségbe ütköztem.Elképesztően rosszul érzem magam,mivel úgy tűnik senki sem támogat már.Az utóbbi 2 évben sajnos felszedtem 15 kilót,nem tudtam magamra odafigyelni,az albérlet,a tanulás a hazautazgatások nagyon leterheltek,eddig nem igazán volt tapasztalatom a különélésben,elismerem hogy a legkevésbé sem érdekelt a megfelelő étkezés vagy mozgás.Hétvégente hazajárok,ilyenkor a hosszú utazás miatt általában 8-9 körül érek haza és mivel egész nap az egyetemen vagyok pénteken nem sok időm van enni,otthon szokás szerint gyorsan szeretnék végre valami normális "anyucifőztjét".Mostanában viszont enni sem merek már itthon,mert ahogy meghallják hogy a konyhában vagyok kijönnek és faggatnak: Mit csinálsz itt? Mit eszel? Ilyenkor még eszel? Majd jön a folyamatos szemrehányás : hányszor ettél te már ma? Te csak enni tudsz?

Azt meg kell jegyeznem hogy hétvégente mindig èn mosogatok én porszívózok,az öcsémmel vagyok,amellet hogy a barátommal is próbálok eleget foglalkozni.Valamelyik nap viszont már a nagymamám hívott fel szó szerint azzal,hogy miért híztam el én ennyire? Csak ezért felhívott hogy ezt megkérdezze egy laza csütörtök este.Hétvégén már külön fogyókúrás menüt csinált nekem,hogy én ezt egyem.


Nekem semmi bajom nincs az alakommal,magas vagyok,nagy a mellem és elég arányos a felépítésem.Én személy szerint észre sem vettem annyira a hízást,valószínűleg nem is figyeltem rá.


Másnak is volt már hasonló problémája a családban?én legfőképp a nagyikat ismerem úgy hogy ha náluk vagy csak etetnének,erre az enyém már lassan megvon tőlem mindent ami nem norbi update,a szüleimről már nem is beszélve.Nem érthető meg hogy most túl sok mindennel próbálok foglalkozni magamon kívül?


2016. jún. 20. 19:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nüs,akik jártak egyetemre,azok tudják,hogy ha csak nem 3 szakot végzel egyszerre kevéssé hihető,hogy semmi,de semmi időd nincs mozogni!

1 év alatt 15kiló,az sok!

Tudom,most dolgozik a tagadás benned és hogy majd te jól megmutatod,hogy jól érzed magad!

De ha jól éreznéd magad,nem tettél volna fel.kérdést!

Most változtass,amíg lehet,mert később,csak nagyon drasztikus módon tudsz majd gátat szabni a hízásodnak,a kényelmeskedésnek!

2016. jún. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
58%

Mielőtt elmenne az önbizalmad a sok "lusta dög!" kommenttől, egyet azért tisztázzunk le: a te tested, a te döntésed. Nem vagy 90 kiló, sem 40, lehet, hogy kikerekedtél, de ha neked így jó, akkor legyen úgy. Pont.

A családod szerintem jó szándékból szeretne "segíteni" neked. Ha leszeretnél fogyni, akkor kérd meg, hogy továbbra is főzzenek neked külön, de ne legyen állandóan a te tested a téma, de ha továbbra is kitartasz a "nekem semmi bajon nincs az alakommal" elvvel (ami teljesen rendben van, mert a lényeg, hogy jól érezd magad), akkor viszont közöld ezt velük. Nem kell kérni, kedveskedni, határozottság kell, mert két generáció ellen nehéz védekezni egyedül -talán a párod segítségével könnyebben menne.

Én a helyedben, először egyesével próbálnám megbeszélni a dolgot (hisz két generáció vs. két ember, nem túl nyerő álláspont a ti szemszögetekből), majd ha az se segít muszáj leülni közösen, egy családi megbeszélésre és nyugodt határozottsággal közölni velük, hogy "Értem, hogy segíteni akartok, de én jól érzem magam a bőrömben, és mivel az én testem, jogom van úgy, annyi kilóval jól érezni magamat, amennyivel nekem tetszik. De mivel ti állandóan szóba hozzátok a testemet, kezdem kellemetlenül érezni magam. És mivel nem szeretem rosszul érezni magam, nem fogok sokszor lejárni hozzátok, csak, hogy állandó, felesleges kritikát kapjak"

2016. jún. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Mikor kamaszodni kezdtem, én is széltére nőttem, utána hoztam be hosszra is. De folyamatosan izélgettek, főleg az apám, soha nem voltam elég jó, mindegy, hogy hány kiló voltam, milyen volt a hajam, mit tanultam. Na mindegy. Nem is nagyon erőltettem a kapcsolattartást, mostanában kezdtünk el újra beszélgetni, hogy fiam született, és az unokája érdekli.

Viszont nekem most van egy gasztro-jellegű betegségem (nem étkezési zavar, emésztési jellegű probléma), így 56 kg vagyok a 171 centimhez. Az egész család kórusban sipákolt, mikor először megláttak karácsony után (hirtelen fogytam, sokat, ritkán találkozunk), hogy hogyabüdösúristenbenézekmintegyrákos (ja, mert a hajamt is lenyírattam, zavart, hogy hullik), és egyáltalán miért nem szóltam? Néztem, minek szóltam volna, örüljenek, nem ez volt a bajuk, h kövér vagyok? Most már nem vagyok, a többi meg az én dolgom.

Egyébként pedig a te súlyod, a te életed, egészséged, döntésed. Ha te nem érzed jól magad, akkor te döntsd el, h itt a nyár, sok gyümölcs, sok zöldség, sokáig világos, lehet mozogni, stb. 15 kiló még nem a világ, ha apránként ledolgozod, jó lesz. Ha nem, akkor meg nem, akkor viszont csukd be a füled.

2016. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Kérdeznem annyira a küllemed miatt aggódnék, a te súlyoddal, ha magas vagy, lehet egy nő dögös. Inkább azon érdemes elgondolkodnod, mi az, amitől felkúszott 17-19 éves korod között az a 15 kiló. Fiatal vagy még, egészséges 18-19 éves lánynál vagy valami drasztikus életmódváltozás okoz ilyet, vagy egészségügyi gond (pajzsmirigy, hormonális problémák pl.) Stresszevő vagy esetleg, vagy aktívan sportoltál, és az érettségire készülve abbahagytad? Ez a jövőre nézve lehet érdekes, 20 év fölött elkezd lassulni az anyagcsere, ha hajlamos vagy a hízásra, vagy a stresszevésre, pillanatok alatt sok kg szaladhat fel, oda kell jobban figyelni magadra.

A családnak meg mondd meg, hogy rajta vagy a dolgon, nem kell aggódniuk.

2016. jún. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Jók ezek a "te döntésed" szövegek, de nem véletlenül tudjuk már régóta, hogy mi az, ami a legkevésbé egészségtelen, és ez általában a BMI.

Ha az egyetem miatt eszel, akkor két év alatt 15, a hátralévő időben még 20, jó lesz ez?

Ha nem az egyetem miatt, és mondjuk most megáll, akkor számolj durván évi másfél kilót, és nézz előre 20 évet, hogy ez a mostani tömeged kezdő állapotnak véve mit jelent majd akkor.

Aztán nem is beszélve az ellenkező nemről, felhívnám a figyelmet, hogy igen veszélyes álláspont az, mikor mi döntjük el, hogy az ellenkező nem képviselőjének mi nem fontos.

Természetesen vannak az általános megállapítások alól kivételek.

2016. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Az egyetem elotti nyaron mondta az haziorvosom hogy pajzsmirigyproblemam van velemenye szerint.Ezzel mondjuk nem foglalkoztam egyaltalan de a kommentekben írták,hogy ez is egy tényező.Arról nem is beszélve,hogy akkor szeptemberben kezdtem a fogamzásgátlót.Lehet összefüggés.
2016. jún. 23. 20:30
 27/27 anonim ***** válasza:
Akkor talán kezeltetni kéne a pajzsmirigyedet és más típusú fogamzásgátlásra kellene áttérni,nem??
2016. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!