Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire lényeges nekik...

Miért ennyire lényeges nekik a külsőm? Miért nem hagynak békén?

Figyelt kérdés

A történet az,hog mióta egyetemre mentem elég sok nehézségbe ütköztem.Elképesztően rosszul érzem magam,mivel úgy tűnik senki sem támogat már.Az utóbbi 2 évben sajnos felszedtem 15 kilót,nem tudtam magamra odafigyelni,az albérlet,a tanulás a hazautazgatások nagyon leterheltek,eddig nem igazán volt tapasztalatom a különélésben,elismerem hogy a legkevésbé sem érdekelt a megfelelő étkezés vagy mozgás.Hétvégente hazajárok,ilyenkor a hosszú utazás miatt általában 8-9 körül érek haza és mivel egész nap az egyetemen vagyok pénteken nem sok időm van enni,otthon szokás szerint gyorsan szeretnék végre valami normális "anyucifőztjét".Mostanában viszont enni sem merek már itthon,mert ahogy meghallják hogy a konyhában vagyok kijönnek és faggatnak: Mit csinálsz itt? Mit eszel? Ilyenkor még eszel? Majd jön a folyamatos szemrehányás : hányszor ettél te már ma? Te csak enni tudsz?

Azt meg kell jegyeznem hogy hétvégente mindig èn mosogatok én porszívózok,az öcsémmel vagyok,amellet hogy a barátommal is próbálok eleget foglalkozni.Valamelyik nap viszont már a nagymamám hívott fel szó szerint azzal,hogy miért híztam el én ennyire? Csak ezért felhívott hogy ezt megkérdezze egy laza csütörtök este.Hétvégén már külön fogyókúrás menüt csinált nekem,hogy én ezt egyem.


Nekem semmi bajom nincs az alakommal,magas vagyok,nagy a mellem és elég arányos a felépítésem.Én személy szerint észre sem vettem annyira a hízást,valószínűleg nem is figyeltem rá.


Másnak is volt már hasonló problémája a családban?én legfőképp a nagyikat ismerem úgy hogy ha náluk vagy csak etetnének,erre az enyém már lassan megvon tőlem mindent ami nem norbi update,a szüleimről már nem is beszélve.Nem érthető meg hogy most túl sok mindennel próbálok foglalkozni magamon kívül?


2016. jún. 20. 19:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
21%

"A főnököm sem lesz elfoglalva semmivel,csak az eredményeimmel,a szüleimnek is lehet hogy ezt kéne venni elsősorban."


Dupla tévedés. Előnyösebb külsővel könnyebben kapsz esélyt, hiába csúnya dolog, de így van. Másik dolog meg, hogy a főnököd lekakálja az egészségedet, míg a szüleid nem, felfogtad te azt, hogy az a 15 kiló plusz zsír nem csak az, amit kívülről látsz, hanem a belső szerveid köré is lerakódott? És elvárnád, hogy ne terelgessenek az egészség felé, hanem hagyják rád?

2016. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
80%
Ha neked így jó és itt a gyk-n ilyen következetesen ki tudsz állni amellett, hogy téged baromira nem izgat, hogy 15 kilóval több vagy, mint kellene, akkor a családod előtt miért nem tudod ugyanezt megtenni? Kit érdekel a véleményük. Mondd meg nekik, hogy a te tested, azt csinálsz amit akarsz és nem akarsz erről többet beszélgetni, esetleg toldd meg azzal, hogy nem jársz majd haza, ha sokat szekálnak.
2016. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
15%
Egy no manapsag a kulsejevel tud ervenyesulni. Aggodnak hogy ha nem fogsz jol kinezni nem lesz aki a testedert cserebe mindenfele elonyhoz juttat.
2016. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%
Hagyjuk már amúgy ezt a szöveget hogy nem tudtál annyira odafigyelni és felröppent 15 kiló. 15 kiló az nem csak úgy felszalad.
2016. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
74%

Megint a magyarázkodás, a kifogások... kérdező, nagyon gyerek vagy még, látszik is, te is bevallottad. Ha neked így oké, akkor oké. Mondd ugyanezt a családodnak, ugyanilyen határozottan is. Csak kérlek, ne ide gyere majd panaszkodni, hogy "Hát, meghíztam 100 kilóra, mert egyszerre kellett volna rendesen ennem, tanulnom és élni az életemet, de a barátom elhagyott, mert valamiért nem tetszem neki. Miért ilyen szemét a világ?".

Ennél elárulom, hogy csak több feladatod és kötelességed lesz egyszerre az életben. Sokkal több és sokkal nehezebb, mint ami most van. Ha már ezeket sem tanulod meg megoldani, hanem csak meghízol "mert neked ott az albérlet, a tanulás, meg haza is kell utazni", akkor mi lesz veled pár éven belül?

2016. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Esküszöm mindjárt jövök én is azzal hogy felrakok ide egy képet akkor és elemezzetek ki mennyire tudok érvènyesülni vajon itt ezzel a testtel.A 75 kiló már tényleg ennyire ocsmány ?

Elmondtam nekik ugyanezt.Elmondtam hogy nagyon jól érzem így magam,az ő hozzáállásukkn kívül.

Igényes vagyok,egészséges,és ha egyszer az életben elvégzem az egyetemet meg miegymást,reméljük okos is.Az üresfejű habcsókembereknek én úgy vettem észre már nem sok esélye van az életben.

Én nem mondanék ilyet soha a lànyomnak,unokámnak,nem kockáztatok meg egy jókis testképzavart .

2016. jún. 20. 20:54
 17/27 anonim ***** válasza:
55%

Ebben a korban már nem sok esély van rá.

Amúgy meg jobb lenne ha a szemedbe hazudnának nap mint nap?

2016. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt, férfiaknál számít az előnyösebb külső, nőknél nem. Utóbbiaknál azt hiszik, nem elég okosak meg megbízhatóak.


Másrészt, a családja. Attól függetlenül, hogy el van-e hízva, nem ez a legjobb módszer. Most direkt túlozni fogok, de ha minden hétvégén a földön fekve rugdosnák a kérdezőt, hogy kövér, akkor sem az a válasz, hogy de hát tényleg kövér, hanem hogy azzal, akit szeretsz, nem így viselkedsz, nem így kommunikálsz. Ici-pici empátia.

2016. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"a minden hétvégén a földön fekve rugdosnák a kérdezőt, hogy kövér, akkor sem az a válasz, hogy de hát tényleg kövér"


Mi az hogy "akkor sem"? Pont fordítva értelmezed de mindegy.


Mi az hogy nincs empátia? Fogyókúrás menüt csinálnak neki. Egyáltalán miért ne lehetnének alaptalanok ezek a beszólások, hogy "hányszor ettél te már ma?" Nem hiszem hogy olyan kevésszer eszik ha így elhízott.


"Nem érthető meg hogy most túl sok mindennel próbálok foglalkozni magamon kívül?"


Normális étrend egyáltalán nem igényel nagy ráfordított időt/energiát.

2016. jún. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
9%

Érdekes,én nap mint nap 3 órát utazok az egyetemre,tanulok és itthoni teendőim is vannak természetesen,ahogy mindenkinek,plusz suli mellett dolgozni is szoktam,mégis van időm sportolni.Amit te csinálsz,azt nyafogásnak hívjuk,mert lusta vagy sportolni és ráfogod minden másra,hogy nincs időd rá.Még az orvosis barátaimnak is van idejük,pedig ők aztán tényleg rengeteget tanulnak.De ha te így meg vagy elégedve magaddal,akkor pedig ne foglalkozz mások beszólásaival és kész.De nyilván nem megelégedve,azért zavar,hogy mit mondanak :) Ha 19 évesen nem tudod rendesen beosztani az idődet,mikor még csak suliba jársz,mi lesz veled később?

20L

2016. jún. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!