Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Elköltözzek?...

Mit csináljak? Elköltözzek? Egyszerűen nem bírom tovább.

Figyelt kérdés
Előre szólok, nagyon hosszú lesz és biztos kevés infót fogok adni, de már kész vagyok idegileg. Van egy családom, akit rühellek. Nem bírom őket, konkrétan rosszul vagyok már az itthon lakástól. 16 éves vagyok, és ugye nem felnőtt, tehát nem költözhetek el és rajtuk függök. Nem normálisak, ez a legjobb kifejezés rájuk. Az igazság, hogy szegények vagyunk és napi stresszben élünk. Szüleim elváltak, de együtt kell élniük, mert nincs pénz elköltözni. Rühellik egymást, a nap 18 órájában üvöltöznek egymással már a semmin is. Apukám sokáig (kb 6 évig) nem dolgozott, egész nap feküst, és ebből nem tudtunk megélni. Most elkezdett dolgozni, minden nap 10-12 órát és stresszes lett. Talán ő az egyetlen akit szeretek, mert még így is kedves velem és szeret. Anyám és a húgom akiktől a falra mászok, ha meghallom már őket, sírhatnék, pedig fiú vagyok. Anyám nagyon stresszes, napi 12 órákat dolgozik, minimálbérért, stresszes munkahelyen, és rajtunk vezeti le. Nagyon beteg, pedig még fiatal, minden ami lehet betegség rajta van így már olyan érzést kelt bennünk mint valami ördög, aki meg akar gyilkolni minket. Mindenért szid mindenkit és kínozza az embereket! Üvöltöz és sír magába meg álmába. A húgom pedig... Na ő talán a legrosszabb. Még csak 6 éves de mint Hitler, ha mondhatom. Agresszív és nagyon rossz. Maga az őrült. Össze-vissza töri a tányérokat, a berendezéseket, sikítoz, vinnyog mint egy sziréna, túloz, üt-ver mindenkit. A környéken mindenki fél tőle. Tv-n és tableten nőtt fel. Már 4 éves korába kapott egy tabletet, ami teljesen megváltoztatta. Igaz, azt én kaptam volna karácsonyra, mert jó tanuló vagyok, nem szoktam sokat tanulni, de órán megmaradnak a dolgok. De hát a cukiságáért kapta. Minden nap bőg és kioktat mindenkit olyan csúnya szavakkal, amiket a médiából hall. Na de amiért el akarok költözni az tényleg a család maga, már a környék és minden barátom elfordult tőlünk, mert utálnak minket. Nem mernek átjönni a maradék barátom se, mert a húgom vagy megharapja őket, vagy anyám ordítja le őket. És ha elhívom őket máshova, hiába, tőlem is félnek, hogy én mikor válok olyanná, mint a szüleim. Így barátok nélkül, a nap 20 órájában az internet előtt ülök, hisz nincs pénz engem beíratni sehova. Napi üvöltözések miatt idegrendszeri problémáim és szív és keringési problémáim is vannak. Műteni is kellett engem, hisz amikor ált. iskolából mentem gimibe, beírattak az ország egyik legerősebb gimijébe, és a napi stressz már bőven 400 % felett volt, és ráment a beleimre, amiből csavarodás lett. Épp áttudtam menni. Ja és 8 évig zenét tanultam, amit utáltam, de rámerőltették. Mára már megtudtam ezektől szabadulni, vagy változtatni, de nagyon nem szeretnek a szüleim, mert most azt csinálhatok, amit akarok, és nem azt, amire ők erőltetnek. Most is épp üvöltöznek mögöttem, mert nem akar fürdeni a húgom ,és lek*rvázza anyát :( Meg a tabletet veri a földhöz, hogy működjön törött képernyővel és nagyon hangos. Nem lehet aludni se, hisz anyám nem bírja a meleget és kinyitja az ajtókat amin nincs szúnyogháló és nem az ablakokat, amin van. Így szenvedek a szúnyogoktól egész éjjel, ami miatt még rosszabbul vagyok, mert nem tudom őket rávenni, hogy csukják be. :( Segítsetek légyszíves!

2016. jún. 20. 22:19
1 2
 1/15 anonim válasza:
84%

Jezusom....nagyon sajnalom, ez biztosan iszonyu lehet! Nincs esetleg valami rokonod aki segiteni tudna neked? Akihez tudnal fordulni? Nagyszulok? Barki? Kitartast!! Sajnos en nem tudok segiteni, max.irj es kiadhatod az erzelmeidet, vagy nem tudom..

De ha igenyt tartasz ra szivesen meghallgatlak, elvegre a barataidat is eluldozik...

2016. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 crudy ***** válasza:
62%
Hát komám ilyenkor van h habár 16 éves vagy bizony fel kell nőj! Vége a gyerekkornak és mehet a tuti. Minek költöznél el? És hova? És miből tartanád el magad? Azt lásd meg ebben h ez olyan h elhagyod a süllyedő hajót, ami nem lenne rossz dolog de a családdal nem ezt tesszük. Ha a húgod nincs megnevelve akkor az a te dolgod lesz. Nem kell vele agresszívnak lenni, nyilván nem tudod milyen szülőnek lenni de próbálj meg úgy viselkedni, ahogy te szeretnéd h viselkedjenek veled és bizony ehez türelem kell. Baromi sok türelem. Fogd meg a tabletet és vedd el tőle. Azt se felejtsd el h 6 éves. Nyilván önző és fingja sincs h mit jelent az amit mond. Mármint lehet tudja mi az a prosti de azt nem tudja h egy szociális kapcsolatban ezzel nem dobálózunk. Otthon segíts be ahol tudsz, próbálj meg higgatt maradni. Ha az egészet feladod és úgy bánsz velük ahogy ők veled akkor ugyan ilyen leszel 30 év múlva mint most ők. Én azt ajánlom h ennek a megelőzését most kezd el. Van olyan h elszakad a cérna de ezt tényleg meg kell tanulni kezelni és hidd el nekem nagyon komoly indok kell ahoz h jogosan mondhasd h mér nem bírod tovább. Meghatározó az h ilyen egy gyerek családja de az élet kemény lesz, ennél keményebb és sokkal stresszesebb. naiv lenne azt állítani h amiben most vagy az már a plafon. Vedd kezedbe a saját életedet úgy h ezt a szüleid is lássák. A húgoddal foglalkozz és gyógyulj ki a betegségből. Ha valaki a stressz miatt beteg akkor abból ki lehet gyógyulni ha akarsz. Csak talpra kell állni.
2016. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm kedves 2., megpróbálom, de a szüleim nem engednek, hogy neveljem a hugomat. A nagyszüleim messze élnek, és nem akarnak stresszben élni, így nem akarnak velem foglalkozni, a keresztszüleim pedig utálnak minket.
2016. jún. 20. 22:48
 4/15 crudy ***** válasza:
84%
Hát már csak ilyenek a rokonok. Persze most még nem hagyják, főleg azért mert azt hiszik h még te is erős nevelésre szorulsz. De hát igazuk is van, végül is 16 éves vagy. De erre te ugyebár most nem érsz rá. Szóval mint mondtam, kezd magad kormányozni az életedet és fel fog tűnni mindenkinek h már nem is annyira szorulsz rá a szülői gondviselésre. (Feltéve ha jól csinálod.)
2016. jún. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

bocs de te bárhova kerülsz streszes leszel mert ritka gyenge az idegrendszered

nyilván a szüleid génjei és a környezet is közre játszik de itt te is problémás vagy

keres kolit , járj könyvtárba, ha nincs más ingyenes hittan órákra, önkéntes melóra...

2016. jún. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Szia, furcsának fog tűnni, de először meg kell értened a működését a dolgoknak. Meg kell értened, hogy ők miért is csinálják ezt. Ehhez sokat segít, ha az alábbi linket elolvasod.


[link]

2016. jún. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Mivel még a szüleihez vagy kötve vegyél bátorságot magadon és úgy ahogy tőlünk segítséget kérsz vannak gyermekjogi szervezetek ahol ugyan így megteheted. Találd meg barátom a lelki béke és nyugálom szigetét. Kérj segítséget az ottani hittoktatotól vagy plebanostol hogy el tudj esetleg jönni. Sajna hiába mondom hogy holnapra szerzek munkát neked akár tudnék is de a szallasbán már sajnos nem tudok. Még a fenébe is neked tanulnod kell és okosodni hogy élére a céljaid és az Légy aki akarsz lenni. Ne félj segítséget kérni a különböző szerveknél.. Ennél rosszabb már nem lehet sok sikert
2016. jún. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

én azt ajánlom,hogy keress egy diákmunkát. és a számládon szépen gyűjtögesd a pénzed. ha 18 leszel akkor le tudsz lépni rögtön így. egy ideig dolgozz akkor és gyűjtögess,utána meg próbálj tovább tanulni.akár egyetemen akár szakmán. a lényeg,hogy keresett szakma legyen, meg tudj élni belőle. ha van szakmád utána akár külföldöt is becélozhatod.

szóval próbálj kiépíteni egy olyan életet, amit otthon nem kapnál meg. és idővel biztosan rád talál majd a szerelem is .

a családoddal meg nem hiszem,hogy annyira tartanod kell majd a kapcsolatot. de ez tőled függ.

értem én,hogy minimálbért keresnek sok munkával és rossz a helyzet,stresszesek. de elég rosszul kezelik.a húgod meg tényleg el van kényeztetve,hogy ilyen hangnemet megengedhet a szülőkkel.

2016. jún. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Örultek háza. Remelem megjelenik a jotunder es mindent visszaja fordit
2016. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Najó, vázlatpontban:

Oko, amiért a sztori szerintem nem igaz: Azt montad, hogy hogy nem tanulsz, mert nincs pénz beiratni: 1. állami gimibe járnod kéne 2. zenét hogy tanultál 3. beiratni nics pénz, de gépet, tabletet venni van, ráadásul netet fizetni ésatöbbi? 4. ezért le kéne csukni a szüleidet, mert nem jársz iskolába 5. "Műteni is kellett engem, hisz amikor ált. iskolából mentem gimibe, beírattak az ország egyik legerősebb gimijébe, és a napi stressz már bőven 400 % felett volt, és ráment a beleimre, amiből csavarodás lett" beirattak, igazán? Előbb még nem volt pénzetek gimire, most meg ELIT gimibe jársz? Ja értem. És most miért nem tanulsz? Kicsaptak?

Napi 20 órát ülsz a gép előtt: Azaz állításod szerint 4 órát alszol. Ez is körzejátszik az immurendszered tönkremenésében

Ha igaz: Ha mégse tanulsz, a "bakik" ellenére (fentebb) akkor elszökhetnél. Vagy gyámhatóság, esetleg bírd ki ezt a 2 évet.


Ha mégis igaz, akkor elnézést kérek, de ezeket tisztázni kéne. És lehet lepontozni ,de nekem, ez a válaszom.

2016. jún. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!