Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Elköltözzek?...

Mit csináljak? Elköltözzek? Egyszerűen nem bírom tovább.

Figyelt kérdés
Előre szólok, nagyon hosszú lesz és biztos kevés infót fogok adni, de már kész vagyok idegileg. Van egy családom, akit rühellek. Nem bírom őket, konkrétan rosszul vagyok már az itthon lakástól. 16 éves vagyok, és ugye nem felnőtt, tehát nem költözhetek el és rajtuk függök. Nem normálisak, ez a legjobb kifejezés rájuk. Az igazság, hogy szegények vagyunk és napi stresszben élünk. Szüleim elváltak, de együtt kell élniük, mert nincs pénz elköltözni. Rühellik egymást, a nap 18 órájában üvöltöznek egymással már a semmin is. Apukám sokáig (kb 6 évig) nem dolgozott, egész nap feküst, és ebből nem tudtunk megélni. Most elkezdett dolgozni, minden nap 10-12 órát és stresszes lett. Talán ő az egyetlen akit szeretek, mert még így is kedves velem és szeret. Anyám és a húgom akiktől a falra mászok, ha meghallom már őket, sírhatnék, pedig fiú vagyok. Anyám nagyon stresszes, napi 12 órákat dolgozik, minimálbérért, stresszes munkahelyen, és rajtunk vezeti le. Nagyon beteg, pedig még fiatal, minden ami lehet betegség rajta van így már olyan érzést kelt bennünk mint valami ördög, aki meg akar gyilkolni minket. Mindenért szid mindenkit és kínozza az embereket! Üvöltöz és sír magába meg álmába. A húgom pedig... Na ő talán a legrosszabb. Még csak 6 éves de mint Hitler, ha mondhatom. Agresszív és nagyon rossz. Maga az őrült. Össze-vissza töri a tányérokat, a berendezéseket, sikítoz, vinnyog mint egy sziréna, túloz, üt-ver mindenkit. A környéken mindenki fél tőle. Tv-n és tableten nőtt fel. Már 4 éves korába kapott egy tabletet, ami teljesen megváltoztatta. Igaz, azt én kaptam volna karácsonyra, mert jó tanuló vagyok, nem szoktam sokat tanulni, de órán megmaradnak a dolgok. De hát a cukiságáért kapta. Minden nap bőg és kioktat mindenkit olyan csúnya szavakkal, amiket a médiából hall. Na de amiért el akarok költözni az tényleg a család maga, már a környék és minden barátom elfordult tőlünk, mert utálnak minket. Nem mernek átjönni a maradék barátom se, mert a húgom vagy megharapja őket, vagy anyám ordítja le őket. És ha elhívom őket máshova, hiába, tőlem is félnek, hogy én mikor válok olyanná, mint a szüleim. Így barátok nélkül, a nap 20 órájában az internet előtt ülök, hisz nincs pénz engem beíratni sehova. Napi üvöltözések miatt idegrendszeri problémáim és szív és keringési problémáim is vannak. Műteni is kellett engem, hisz amikor ált. iskolából mentem gimibe, beírattak az ország egyik legerősebb gimijébe, és a napi stressz már bőven 400 % felett volt, és ráment a beleimre, amiből csavarodás lett. Épp áttudtam menni. Ja és 8 évig zenét tanultam, amit utáltam, de rámerőltették. Mára már megtudtam ezektől szabadulni, vagy változtatni, de nagyon nem szeretnek a szüleim, mert most azt csinálhatok, amit akarok, és nem azt, amire ők erőltetnek. Most is épp üvöltöznek mögöttem, mert nem akar fürdeni a húgom ,és lek*rvázza anyát :( Meg a tabletet veri a földhöz, hogy működjön törött képernyővel és nagyon hangos. Nem lehet aludni se, hisz anyám nem bírja a meleget és kinyitja az ajtókat amin nincs szúnyogháló és nem az ablakokat, amin van. Így szenvedek a szúnyogoktól egész éjjel, ami miatt még rosszabbul vagyok, mert nem tudom őket rávenni, hogy csukják be. :( Segítsetek légyszíves!

2016. jún. 20. 22:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Tanulni tanulok, de olyanba ahova én akartam menni, tabletet ingyen kaptuk a telekomtól és net pedig apám elvileges munkálya mellé kell
2016. jún. 22. 22:29
 12/15 A kérdező kommentje:
munkája*
2016. jún. 22. 22:29
 13/15 anonim ***** válasza:
Először is sajnálom, hogy ìgy kell élned. Lejött, hogy mennyire kész vagy. Ontod ki magadból a sok sérelmet, minden irritál már ami otthon történik. Így valóban nem lehet élni. Sajnos amìg 18 nem leszel aďdig nem sok mindent tehetsz. Ha 18 leszel azonnal albi vagy munkásszálló. Ennél egészségtelenebb környezet nincs mint ami nálatok van. Nagyon fiatal vagy még és előtted az élet. Most arra kell koncentrálnod, h az otthoni dolgok nem váltsanak ki belőled ilyen érzelmeket, mert ha ezeket mind felveszed akkor szorongani fogsz vagy depresszióba eshetsz. Beszélj a gondjaidról az segìt, hogy kicsit megnyugodj. :(
2016. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ne keverd bele Hitlert, a máig élt legelkötelezettebb politikus volt.
2016. szept. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyukád napi 12 órát dolgozik. Minimálbérért. Tele van betegségekkel..


Na most én nem napi 12-őt dolgozom, hanem csak 8-at, és nem minimálbérért, és nem vagyok tele betegségekkel, de teljesen egészséges sem vagyok.


Annyira, de annyira meg tudom érteni anyukádat, hogy ki van készülve! Nehéz lehet az anyagi helyzetetek, és gondolom, nehezen tud meggyógyulni. Ráadásul írod, hogy stresszes is a munkahelye. Egy beteges, szegény embernek, egy ilyen környezet, csak ront a dolgain.

Mennyivel könnyebb lenne neki, kevésbé stresszes helyen, több fizetésért, hogy a betegségei sem jönnének annyira elő kevésbé stresszes helyen. Csodálkozol hogy sír és üvöltözik? Sajnálom őt.


A hugodon, én, aki nem vagyok pszichológus, lecsapódhatnak azok a dolgok, amiket a szüleitek magukban hordoznak. Sajnálom, hogy utálnak titeket.


Neked legyen elég önbizalmad, hogy megmutasd, Te nem vagy olyan. Muszáj lesz.

Amit az utolsó sorokban írtál, azt meg kéne velük beszéld. Kitartást kívánok Neked!

2016. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!