Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy a szüleim...

Mit tehetnék hogy a szüleim engedjék kihasználni a gyerekkorom további részét?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 éves lány vagyok. Az a problémám, hogy úgy érzem, hogy nincs életem. A bátyám egyszer már mondta is hogy "kimarad a gyerekkorom"...

Eddig egész jól alakult az életem: felvettek egy erős gimibe, sportban is sikeres vagyok. Viszont ezért meg is kell dolgozni.. Hetente 10-13 órát edzek. Viszont ebbe a jó suliba tanulni is kell.. Többet mint eddig.. És ez az edzés mellett nehéz. Sokan mondják hogy haggyam abba, de a sportolás a második életem.


És hát ennek meg is van az ára.. Mikor suliból hazaérek tanulok egy fél órácskát, majd elmegyek edzésre, végül este, edzés után sokszor akár éjfélig tanulok. Ezért hát fáradt is vagyok, ami lassan az edzésen is meglátszik. Az edzők is amúgy nagyon szigorúak, de ez egy másik téma.


Itt a problémám: az eddig elhangzottak alapján biztos úgy gondoljátok: járjak kevesebbet, a sulival szerencsés vagyok, és végülis abban is, hogy sportolhatok. Igaz. Így lenne. Csak egy kérdésem van. Hol van a szórakozás? Mivel szombaton edzésem van, a hétvége is kiesett, mert vasárnap meg tanulok. A szüleim konkrétan 2 helyre, ha elengednek: a legjobb barátnőmhöz, és suli után mekibe, ha utána megyek haza. (Jó, sulis programokra elengednek kétségkívül, de szerintem az teljesen más, én ezt gondolom.)


Írjatok komit hogy van-e értelme folytatnom és kapok is válaszokat!


2010. ápr. 13. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy egy született géniusz, akkor tanulnod is kell rendesen, ez az ára, hogy ennyit sportolsz. Majd nyáron menj szórakozni, mikor már nem kell tanulnod.
2010. ápr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a gáz ott van, hogy a szüleim nem engednek el sehova. most is: nem mehetek a mozifanatikusok éjszakájára. hogy mért nem? mert nem fog sikerülni a JÚNIUSI vizsgám. egy éjszaka miatt.
2010. ápr. 13. 20:20
 3/15 anonim ***** válasza:

1-2 edzést nem hagyhatsz ki egy héten? nem tudom h mit sportolsz.ha talán kevesebben edzenél és megpróbálnál a tanulással is gyorsabban végezni akkor lehetne időd a szórakozásra, és nem lennél olyan fáradt sem. azt nem értem h az anyukád miért nem enged máshová.meg kell vele beszélni a dolgot.

ha pedig nem tudsz edzsédeket kihagyni akkor lehet h választanod kell a sport és tiniélet között. ez már a te döntésed

2010. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
és függetlenül az évszaktól.. vagy hogy van-e suli vagy nincs.
2010. ápr. 13. 20:22
 5/15 anonim ***** válasza:

Nos biztos ügyes lehetsz ha ezt kibírod de ha neked ez szenvedést jelent és nem leled örömödet benne akkor minek csinálod?

Én a sporttal csak akkor foglalkoznék ha komolyabb sikereket tudnék elérni(komoly sportversenyek megnyerése, stb), de ezt gondlom megemlítetted volna ha így lenne. Én a helyedben a sport helyett valami szórakoztató hobbit találj magadnak illetve egyéb programokat. Na persze ennyi infóból nem derül ki minden pontosan de gondolkodj el rajta. Szerintem a gyerekkor arra való hogy a tanuláson kívül valami olyat csinálj amit szeretsz (ha mondjuk ez valakinél pl a bulizás az nem épp szerencsés de akkor is).

F/16

2010. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Te látod, hogy neked hogy lenne jobb. Nekem személy szerint annyira nem szimpatikus ez a gyerekkor, de neked kell tudni, hogy mi a fontos számodra. Ha így haladsz, akkor valószínűleg sikeres leszel az életben. Csak a kérdés megmarad, hogy megéri-e?

sok szempontot kell figyelembe venni.

2010. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ülj le és beszéld meg a szüleiddel, hogy azért mert egy nap nem tanulsz nem leszel hülye, és hogy a korodbeliek sem otthon ülnek
2010. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jól csinálod! Nem ér semmi veszteség azáltal, hogy nem töltesz sok időt azzal, amit a közvélemény szórakozásnak nevez. Én zenei suliba jártam, minden nap estig benn voltam, aztán tanultam, valamint hétvégenként is több órát kellett gyakorolnom és tanulnom. Visszatekintve sokkal értelmesebb gyerekkorom volt, mint azoknak, akik folyton csak buliztak. Rengeteg dolgot megtanultam, ráadásul később is komoly előnyöm származott az akkori időkből. Például azért vettek fel a munkahelyemre, mert az önéletrajzomból kiderült, hogy tudok dolgozni, tenni azért, ami fontos. Így egy tökjó helyre kerültem be, elnézték a szakképzettségem hiányát is, sőt felvállalták az oktatásom, mert úgy gondolták, hogy megéri, mert képes leszek végigcsinálni. Igazuk is lett, nagyon rövid idő alatt megtanultam a szükséges dolgokat, dupláját keresem annyk, amit akkor kapnék, ha nem látták volna ezt a lehetőséget bennem.

Persze ez csak akkor áll, ha szereted, amit csinálsz. Ha élvezetet nyújt számodra a sport, a tanulás. Gondolom, egyetemre készülsz, ott bőven lesz lehetőséged mindeféle szórakozást kipróbálni, olyanokat is, amire most még nem is mernél gondolni.

Ha vannak céljaid, ne félj a mostani idődet erre beáldozni - egy életen keresztül élvezheted majd az eredményét.

2010. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem a kérdésed nemigen függ össze a éleírtakkal. Itt lényegében nem a szüleid nem engednek, hanem Te alakítod úgy a dolgaid, hogy ne legyen szabadidőd. És szórakozni ugye szabadidőben lehet.

De mégis, mit értessz az alatt, hogy szórakozás? Diszkót? Oda még "kicsi" vagy (már bocs). Esetleg szombat esténként max. 10-ig elmenni császkálni a haverokkal, de gondolom, ebben semmi izgalmas nincs. A mozi jó dolog, de ha sokszor mész, akkor az qrva drága . . . Egyszer-egyszer elmegy. Mit szeretnél szórakozni?

2010. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

nem tudom megbeszélni. akárhányszor kérdezem a válasz számomra érthetetlen: vagy "és akkor mikor tanulsz" hiába válaszolok nem számít.. "nekem ez nem tetszik hogy (ez például most a mozifanatikusok éjszakájára) este hattól reggel hatig.. erre mit tudok mondani? "nem mehetsz egyedül.." a barátaimmal vagyok.. "akkor már sötét van" előbb utóbb meg kell tapasztalnom ezt is, felnőtt koromban sem fogok hazajutni feltétlenül világosban..


az edzésre pedig csak azt tudom mondani, hogy az emberek nem értik meg, mennyit jelent nekem.. és igen, múltkor például az edzés elejére nem mentem (de csak egy órát hagytam ki, a további 2 órára bementem) mert másnap 2 tzt írtam. természetesen megkaptam.. jobb ha csak egy mondatot idézek.. "...amíg ő otthon hevert a tv előtt..."

2010. ápr. 13. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!