Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék hogy a szüleim...

Mit tehetnék hogy a szüleim engedjék kihasználni a gyerekkorom további részét?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 éves lány vagyok. Az a problémám, hogy úgy érzem, hogy nincs életem. A bátyám egyszer már mondta is hogy "kimarad a gyerekkorom"...

Eddig egész jól alakult az életem: felvettek egy erős gimibe, sportban is sikeres vagyok. Viszont ezért meg is kell dolgozni.. Hetente 10-13 órát edzek. Viszont ebbe a jó suliba tanulni is kell.. Többet mint eddig.. És ez az edzés mellett nehéz. Sokan mondják hogy haggyam abba, de a sportolás a második életem.


És hát ennek meg is van az ára.. Mikor suliból hazaérek tanulok egy fél órácskát, majd elmegyek edzésre, végül este, edzés után sokszor akár éjfélig tanulok. Ezért hát fáradt is vagyok, ami lassan az edzésen is meglátszik. Az edzők is amúgy nagyon szigorúak, de ez egy másik téma.


Itt a problémám: az eddig elhangzottak alapján biztos úgy gondoljátok: járjak kevesebbet, a sulival szerencsés vagyok, és végülis abban is, hogy sportolhatok. Igaz. Így lenne. Csak egy kérdésem van. Hol van a szórakozás? Mivel szombaton edzésem van, a hétvége is kiesett, mert vasárnap meg tanulok. A szüleim konkrétan 2 helyre, ha elengednek: a legjobb barátnőmhöz, és suli után mekibe, ha utána megyek haza. (Jó, sulis programokra elengednek kétségkívül, de szerintem az teljesen más, én ezt gondolom.)


Írjatok komit hogy van-e értelme folytatnom és kapok is válaszokat!


2010. ápr. 13. 20:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
nem diszkózásra gondoltam, ez soha meg sem fordult a fejemben.
2010. ápr. 13. 20:31
 12/15 anonim ***** válasza:

Azt mondod nem évszakfüggő. De ezek szerint mégis!

Hiszen ilyenkor a tanulásra hivatkoznak a szüleid, hogy mi lesz a júniusi vizsgáddal stb. Nyáron a sarkadra állhatsz akkor már nincs mire hivatkozniuk megvannak a vizsgáid sikeresen mondjuk és azt csinálhatsz amit akarsz. Megmondod nekik hogy mész és kész. Vagy akkor mit hoznának fel ha nem tudják a tanulást???

2010. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

nagyon féltenek. suliból egyedül hazajönni is először 7.ben engedtek. elmondják mik történhetnek velem. hogy mi lesz, ha egyedül maradok az utcán, jönnek páran.. meglopnak, vagy még sokkal rosszabb.

ha barátokkal megyek akkor is féltenek. egyszerűen nem tudom miért. ennek ellenére megértem a törődésüket. teljesen egyetértek. de mintha egy kicsit nagyon aggódnának.

2010. ápr. 13. 20:43
 14/15 anonim ***** válasza:
Nehéz lehet neked. Talán kérdezz rá, hogy ők hogy élték meg a saját gyerekkorukat. Lehet, hogy emlékezni fognak rá, hogy milyen volt fiatalnak lenni.
2010. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az előbbi F/16 vok. Nos nem tényleg nem értjük hogy mit jelent neked a sport. De ha neked a sport fontos akkor tanulás helyett akarsz szórakozni, vagy mi? A sport nem a hobbyd, nem nyújt szórakozást és gondolom pénzt sem fogsz belőle keresni, de akkor mit szeretsz benne?
2010. ápr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!