Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem? Továbbra is...

Mit kéne tennem? Továbbra is hagyjam magam kihasználni, vagy sem?

Figyelt kérdés

Akkor röviden.

Otthon lakom és dolgozom,20 éves vagyok. Anyukámmal a tesómmal és a gyerekével élek együtt. A fizetésemből minden hónapban leadok 40 ezer ft-ot,plussz az étkezési jegyet(8800Ft).A nővérem másodmagára ad le 15ft-ot. Az ő bevtele kb. 70-80 ezer ft. Az enyém 60-70 ezer.

Nekem ebből a maradék 20on ezerft-omból kell megélnem köv. hónapig. Bérlet,cigi,tel.számla,plussz egyéb dolgok,pl: buli

Kezd nagyon elegem lenni abból h anyám még ezt a maradék pénzt is szép lassan el kéregeti tőlem. vagy pedig a cigimet kéri el(amiből persze a tesóm is szív. Anyámnak bármikor adok a nővéremnek nem akarok,vegye meg magának. ha szólok akkor én vagyok a hibás,h én kezdem a veszekedést)

Ma is anyám nekem mondogatja h hétvégére már nem lesz pénze,meg h milyen elege van,a szem.kölcsönét is levonták(ezt egyébként tesómnak meg az akkori párjának vette fel h külön tudjanak költözni-el is mentek,meg szét is mentek így alakult h tesóm a gyerekkel haza költözött. ugy volt h felét a tesóm fogja fizetni,naná h nem fizeti) Nem én vetettem, fel vele kölcsönt,akkor miért nem mondogatja állandóan?

Kérdezte ma anyám h van e pénzem vagy cigim. Én azt mondtam h nincs. erre szemrehányóan mondta h milyen link vagyok,h egy hét alatt pi**ájára vágoka pénzemnek... Van pénzem de nem akartam neki mondani,mert magamnak is kell még vennem egy két dolgot,nem akartam oda adni neki. Aztán a tesóm ahogy odébb rakta a táskám,kiesett belőle a pénzem :S most én vagyok a go9nosz,bunkó,aki miatt az egész család nem tud mit enni :S Én oda adtam anyukámnak a pénzt,uttána h "jé,mégis van" de már nem fogadta el.

Szörnyen érzem magam. Sokan mondták eddig h ne hagyjam magam kihasználni,és mikor nem hagym akkor én vagyok a legbunkóbb lény a földön :S


2010. máj. 18. 16:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben elköltöznék, gondolom megdolgozol azért a kis pénzért.
2010. máj. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg szörnyű! Elhiszem, hogy tesódnak nehéz egyedül a csemetével, de biztos az apuka is fizet gyermektartást. Ha rosszul érzed magad, nem gondolkodtál már az albérleten? 40000Ft-ból simán találsz, vagy ha valakivel bérelsz még olcsóbban. Akkor legalább nem piszkálnának. Gondolom már próbáltad, hogy nyugodtan, higgadt hangnemben leülsz Anyuddal megbeszélni...

Igazából én is ebben a cipőben járok, mint te, csak nekem havi 50000Ft a bevételem.

És nem kicsinyeskedésből mondom, de a cigidet meg tedd el úgy, hogy ne találják meg.

2010. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

már többször megfordult a fejemben a költözés gondolata,de nem állunk vmi fényesen anyagilag,és ha én nem adom le azt a pénzt,akkor nagy kakiba hozom anyukámat.

Jó lenne ha nem csak engem akarna mindig pénzzel lehuzni,hanem mondjuk tesómtól erélyesebben kéren. De ő mindig a gyerekkel takarozik,h rá költi a pénzét, De azért minden hónapban vesz egy igen márkás ruhát(Misso,vagy ayo chix) aminek az árából akár a tv-t és a netet is vagy a villanyt be lehetne fizetni

2010. máj. 18. 16:37
 4/22 A kérdező kommentje:

Igen,az apuka mindig fizet gy.tartást meg 2 hetente el is viszi láthatásra.

Hát műár próbáűltam beszélni vele,de na végeredmény mindig ugyanaz lett,mint most.

2010. máj. 18. 16:38
 5/22 anonim válasza:
100%

Sztem is az lenne a legjobb ha elköltöznél!!!!!!

És tényleg ne hagyd magad a végsőkig kihasználni!

2010. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el. Bérelj egy szobát, ha mást nem. Úgy tűnik tényleg kihasználnak téged, elveszik a pénzed, cigid. Szerintem ketten is fenn tudnák magukat tartani ha leszoknának a dohányzásról(azt neked is ajánlom egyébként, az egészséged és a spórolás miatt is)és a tesód nem drága ruhákat venne magának.

Beszélj anyukáddal szépen higgadtan, és ha nem ért meg mondd meg hogy elköltözöl. És tedd is meg. Jobb lesz úgy neked.

2010. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
nem írtál te ide ki régebben kérdést ugyanezzel kapcs? ahol a tesódnak még nem volt melója mert kirúgták?
2010. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén mondom, költözz el! Ha telik Misso ruhákra, meg cigire nem fognak éhen halni, csak bele fog telni pár hétbe, míg rájönnek, hogy nem szabad minden hülyeségre költeni. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert ha nem lépsz életed végéig is kihasználhatnak. Neked lassan már a barátnődre kellene keresni és költeni és nem az Édesanyádra! Persze nem azt mondom, hogyha tényleg baj van ne segíts nekik, de ne hagyd magad ennyire kihasználni!

A második

2010. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de a nővéred egy... nem is találok szavakat!

Ott a gyereke és ő márkás ruhákra költ, te meg csak lecsekkolsz otthon, aztán menj a fenébe?

CIGIT NE ADJ EGYIKNEK SE! A szenvedélyeit mindenki maga dotálja! A pofám leszakad! Az rendben van, hogy hazaadsz, de nehogy megharagudjon már a világ mert 20 évesen magadra is költeni akarsz! Nem tartozol értük felelősséggel felnőtt emberek! Tarts ki!!!

21/L

2010. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

még nem irtam ki ide kérdést,most találtam meg ezt az oldalt.

Volt már arról szó h szó h költözök,de nagyon eltántorítottak,mert csak mondogatta anyám meg a tesóm is h próbáljak meg albérletbe 40 ezer ft-omból megélni. Meg hnem vagyok tisztába mibe kerül a főzés stb....

Az elöbb egyébként anyám elment boltba, hozott cigit(naná,h a tesóm egyből lecsapott rá),meg tojást s kenyeret. és mindneki süssön magának :S

2010. máj. 18. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!