Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy két éves lányom és...

Erzsi 1993.10.31 kérdése:

Van egy két éves lányom és most 11 hetes terhes vagyok. Már az esküvő dátuma is meg volt stb. De a pocaklako apja le lépett. Most papáméknál vagyok de, ez is csak átmeneti. Mit tanácsoltok? Mit tegyek? Volt valaki ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés
2016. júl. 1. 22:05
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
72%

legközelebb azért gondolkozz, nem kell a huszonéveid elején minden pasitól gyereket akarnod,csak mert éppen akkor jó a kapcsolatotok .

szerintem érdemesebb akár több évig is járni,előbb megházasodni és utána gyereket vállalni. nem pedig ilyen olyan kapcsolatba szülni,aztán csodálkozni,hogy egyik apa sincs melletted.

a gyerektartást nyilván kapni fogod. és amint tudsz menj majd vissza dolgozni. így szűkösen, de meg fogsz élni.

én azt tanácsolnám,hogy amíg most otthon vagy a gyerekeiddel,addig tanulj valamilyen szakmát. de akár egy egyetemi alapszak is beleférne. de szakma mindenképpen. így ha visszamész dolgozni,hátha jobb munkád lesz... gyerek mellett is lehet tanulni,sokan csinálják . ha már így alakult az életed,próbáld a legjobbat kihozni belőle.

de remélem látod,hogy te is erősen felelős vagy azért, hogy 2 éven belül két gyereked is lett,különböző apáktól .és egyik apa sincs melletted.. ez ugyanúgy a te hibád is. igen, szemetek az apák. de te se voltál túl okos

2016. júl. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Kedves koment író. Nem tudod az előzményeket. Sajnos egészségügyi okok miatt nincs más módom a védekezére csak a megszakitásos. A kislányomnál szedtem gyógyszert mégis becsúszott. Szülés után ki vizsgált egy magán orvos és a fog.gátlotol sűrűbb volt a havim mint átlagban kellene,spirált nem birom,ahogy sajnos a gumit sem mert be verzek tőle. Csak hogy lásd mindent meg próbáltunk. Nem mindenkinek van szerencséje sajnos.
2016. júl. 3. 08:26
 33/51 anonim ***** válasza:
59%
Pharmatex? Amúgy én is hasonlóan csináltam végig a lányommal, annyi plusszal, hogy nekünk volt hova menni. Mindenképp keress valakit, aki segít, akár szeretetszolgálatnál. Ha 30 körül lennék, elköttettem volna magam a helyedben. Ha most nem is, a második gyerek után mindenképp tedd meg.
2016. júl. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
61%
Ovszer? Ja hogy gondolom azt derogalt a kedves es hasonloan megfontolt apukanak felhuzni a fäszara...
2016. júl. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
52%
Most beugrott még, hogy mehetnél felsőoktatásba, ha van elég pontod. Ott igényelsz diákhitelt, kérsz egyéni tanrendet, és egy év meg van oldva, ha nem vagy okos akkor is. Ha megy neked a suli, akkor több is. Ott nem vagy hátrányban a gyerekkel. Augusztusban van pótjelentkezés. 2 félév után pedig mehetnél gyed extrára. Persze ehhez jó érettségi kell.
2016. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Ahogy azt is irtam nem birom be vérzek az ovszertol sok félét próbáltunk de mindig ugyan az volt a vége.
2016. júl. 3. 18:06
 37/51 anonim ***** válasza:
70%

Az ütötte meg a szemem, hogy ha minden igaz 93-ban születtél és már a második gyereked várod. Se munkad, se pènzed, semmid. Odaköltöztèl két szerencsètlen idős emberhez, akiken most ha tetszik ha nem, élősködni fogsz. Egy kètévessel meg egy újszülöttel nyilván nem fogsz dolgozni menni, ezért felèlitek más nyugdíját, hogy el tudd tartani a gyerekeidet. Gratula! Felelőssègteljesen kigondoltad. Annyi gyereket kellene vállalni amennyit el is tudsz tartani. Igen, most már késő az abortusz, de ahogy írtad nem is volt tervben. Sírj egy kicsit valamelyik tévéadónak és majd küldik az adományokat! Nem fogja más megoldani a gondjaidat, dz az edd meg amit főztél kategória...a gyerekeket és a nagyszüleidet viszont nagyon sajnálom.

Azért engem apuka vèleménye is érdekel, hogy vajon miért lépett le, ok nélkül a pasik nem nagyon hagyják ott a terhes asszonyt meg a kisgyereket.

2016. júl. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
65%
Ja hogy 2 gyerek 2 apától ennyi idősen :D és mindig a pasi a hibás. Hagyjuk már! Arra nem gondoltál, hogy benned van a hiba? No komment...
2016. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:
Ahogy látom nem értetéttek csak olyanok írjanak akik tapasztalattal rendelkeznek és tanácsot tudnak adni.Hála istenek vannak itt akik aranyosak és segitők. Nekik köszönöm szépen. Nem az okoskodást és a szapulást kértem. Ti sem vagytok tökéletesek! Örüljetek hogy nektek nincs ilyen gondotok.
2016. júl. 3. 19:09
 40/51 anonim ***** válasza:
60%
Azért nincs ilyen gondunk, mert előre gondolkozunk. Nehogy már az legyen a hibás akinek van egy kis agya! Persze, hogy szapulnak, mert tele van az ország ilyenekkel mint te. Kipottyantanak pár gyereket, aztán várják a csodát, hogy majd az állam, a nagyszülők vagy a dolgozó emberek megoldják a gondjaikat. Nem így működik. A megoldást már többen leírták. Menj el dolgozni!
2016. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!