Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista Mit tegyek?...

Apám alkoholista Mit tegyek? Tobb lent!

Figyelt kérdés

Szóval az a történet, hogy apám tobb éve folyamatosan alkoholizal.. Emiatt voltak is problémák a gyomrával, hónapokon keresztul orvoshoz járt, de nem is ez a lenyeg. Ahogy egy kis alkoholt fogyaszt, hazajön, es mindenkivel beleköt ok nelkul. Van, hogy valami nem tetszik neki éjszaka ahogy hazajön es felkelti anyut es veszekszik vele.

En 16 eves vagyok, ocsem 10 eves. Nagyon sok eset volt, hogy anyut életveszélyesen megfenyegette pl. Ha nem igy lesz meg ugy lesz akkor le dobnak az emeletről vagy megverte, akárhogy sírt anyu az ocsem, vagy en. En mar nem birom tovabb, közgazdasági szkiskolaba jarok, eros 3 átlaggal. Eldöntöttem hogy miután kijarom a közép sulit főiskolára vagy egyetemre megyek. De apám mindig amikor részeg azt vágja a fejemhez hogy biztos en is ugyan olyan kis senki takarítónő leszek mint a noverem.

Anyura kitalal dolgokat, hogy o megcsalja meg biztos van valaki mas neki, holott o csinalt anyu mellett egy pici babát.

Elköltözni nem tudunk, mert vele normalisan nem lehet ezt a dolgot megbeszelni.. Egyszerűen o sertodik meg es amikor részeg felhozza ezt a témát es megint arra fogja hogy biztos azert mert anyunak van valakije..

Amit keres penzt a munkájával a felet elissza, nekünk gyerekeknek , legalábbis az ocsemnek nagyon ritkán vesz valamit. Ha kerek tole penzt azt mondja, hogy mar megint minek az.. Pedig sose szoktam 100-2000 forintnál tobbet kérni.

Nem tudom mit tudnek tenni.. Egyszerűen nem birom tovabb.



2016. júl. 2. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak varni tudsz amig nem leszel nagykoru hogy elkoltozhess. Tudom milyen ez... Kavarognak benned az erzesek es faj a szived miattuk. Ez a helyzet nem miattad van igy, ok elik igy az eletuk.

Probald meg meglatni az eletben a szepet, bocsajts meg akinek meg kell, figyeld az osszefuggeseket de lasd be hogy ebbe Te beleszulettel.

Vigyazz magadra, nagyon es ne add fel soha.

19/F

2016. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan vannak így, hogy alkoholista az apjuk. Nekem is az volt, ugyanezeket csinálta, mint a tiéd.

Nekem az volt a "szerencsém", hogy más barátnőimnek is alkoholista apjuk volt, ezért tudtunk róla beszélni és segíteni a másiknak. Te is keress ilyen embereket és ne félj beszélni róla. Aztán ha nagykorú leszel elköltözhetsz. Egyébként nekem apám egyszer majdnem meghalt a pia miatt, aztán eldöntötte a kórházban élet-halál között, hogy többet nem iszik aztán le is tette. De akkor már felnőtt voltam és sajnos a múltat nem lehet megváltoztatni és a gyerek korom olyan volt, amilyen. De én nem haragszom rá, marja is a bűntudat és ilyen formában vissza is kapja. Ha egyetemre akarsz menni, akkor oda kicsit erősebb átlag kell, de még ráérsz felhúzni mert csak a 11. évvégi osztályzat meg a 12. félévi számít majd bele.


Kitartást!

2016. júl. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne neked kell lépni hanem anyukádnak. Az már nem játék hogy életveszélyesen fenyegeti apukád.
2016. júl. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Igyál te is
2016. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Költőnő? ***** válasza:
Anyud tud bmit tenni, te semmit. Ti sem tudnátok hova menni? Kinek a néven van a lakás? Válás, vagyonmegosztás nem lenne megoldás?
2016. júl. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Más rokonaitokhoz esetleg nagyszülőkhöz nem tudtok elmenni egy kis időre? Vagy az ő segítségüket kérni?
2016. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de az a nő aki elvisel egy alkoholista pasit meg a verést az nem normális. Semmit nem tudsz tenni, anyukadnak kellene lépnie. Nem kell megbeszélni semmit, össze kell csomagolni és elhúzni amikor nincs otthon. Rokonokhoz, anyaotthonba stb. Bárhova. Már rég meg kellett volna lèpnie, de veszèlyeztet titeket is. Vagy ha ennyire nem bírod, akkor szólj a gyámügynek ès kérj segítséget!
2016. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyszülők mar nincsenek, es ez a válás meg vagyon megosztasos dolog sem működne, nem menne bele.

Koszonom a hasznos válaszokat:)

Egyebkent #7es könnyű azt mondani hogy az a no nem normalis aki elvisel egy alkoholistát. Elsősorban anyukám az ocsemet nézi, aki nem tudna az apja nelkul élni.

2016. júl. 3. 22:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok anyuka látja így, de ez nem igaz. Hidd el nekem: Elváltak a szüleim, apám alkoholista volt. A vagyonmegosztás pedig tudomásom szerint nem kívánságműsor, nem apádon múlik.
2016. júl. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek csak kifogások! Pont miattatok kellene lelèpnie veletek. Ahelyett, hogy megoldásokat keresne marad, mert a kistesó "nem tudna nélküle élni". Ugyan már! Biztos sokkal szebb élete lesz ìgy, végignézheti ahogy az apja alkoholizál és ha èpp olyan kedve van elver mindenkit. Szép gyerekkor, biztos pont ilyenre vágyik. Jó, nem lehet azon segìteni aki nem akarja igazán. A vagyonmegosztás pedig valóban nem kívánságműsor.
2016. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!