Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha elsős gyerek...

Normális, ha elsős gyerek (7éves) ballagására okostelefont kap és már a tabletjén csüng állandóan?

Figyelt kérdés

2016. júl. 5. 14:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
23%

Ha lenne gyerekem ,legalább 12-14évesen kapnaa egy okostelefontt. De valani olcsót. Úgy se tudna rá vigyázni,mert nem tudné értékelni ,mennyit kell azért füdolgozni.

De ebbe se vagyok biztos,ogy okostelefont adnék neki. Én is megvoltam okostelefon nélkül, mikor 13 voltam. Bár imédtam fényképekeet készíteni a telefonnal, valami haszna volt, jó most visszaanézbi azokatt a kloeket.

De egyy ovódás,alsós gyereknek semmilyen telefon nen kell. Nincs rá szmksége. Feleesleges.

2016. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
20%
sajnos vagy nem, már elég normális. Haladni kell a korral emberek, de normális szülő korlátozza.
2016. júl. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsém szintén 7 éves, ő az ovis ballagásra rengeteg heliumos lufit kapott, mert a mi családunkban az ovis ballagás még nem nagy dolog, esetleg egy nyolcadikos ballagásra megérteném... Túlzás
2016. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
52%
Honnét ballag egy 7 éves? :-O
2016. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Mégis honnan? Oviból. Szokott lenni ovis ballagás.
2016. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is a mértéket kell tartani.

Tesóm két gyereke (3 és 5 éves) lassan függővé váltak a tableten mesézésnek.

Hétvégén reggel hattól 9-10-ig ott zombulnak, addig tesóm és a felesége még kényelmesen ejtőznek, mászkálnak, elvannak, addig a gyerekek idegbetegek, vergődnek, mert éhesek, nem esznek ugye reggelit.

Hétköznap a kisebbik a délutáni alvás után mesézik, hazajön a nagyobbik suliból, meséznek, fürdetés után, elalvás előtt is megy a mese.

Persze itt nem konkrétan a tableten van a hangsúly, az csak egy eszköz, amit lehet jóra és rosszra használni ill. mértékkel és mértéktelenül fogyasztani. Ahogy a mellékelt ábra mutatja, sokan gyereknevelés, gyerekfelvigyázás helyett nyomják a gyerek arcába, hogy addig legyen idejük erre-arra, fontosabb-kevésbé fontosabb intézni valójukat letudni. Már ott járnak, hogy a gyerek feszt kéri a mesét és ha azt mondják, most megyünk valahova, akkor olyan hisztit, földön fetrengést levágnak, hogy csodálkoznak, miért ilyen kezelhetetlenek néha. Hát...a függőség már csak ilyen.

2016. júl. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
71%

25, 7 évesen már iskolásnak kéne lenni, nem?….


nem tudom mostanság miért van igy elcsusztatva ez az egész…

nekem ez furcsa, hogy Magyarorszagon még mindig ez a rendszer van. itt 3 évesen iskolaelokészitobe mennek. 4 évesen már irni tanulnak. 7 évesen még ovoda..na meg van, aki 8 évesen kezdi az iskolát..no comment.

2016. júl. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
83%
27, saját példámon keresztül: kiskoromban sokat voltam kórházban, emiatt sokat hiányoztam az oviból, így a szüleim kérvényezték az ovit, hogy maradjak még egy évet, ezáltal már 7 éves bőven elmúltam, mikor elsőbe mentem, az első tanév áprilisában pedig már a nyolcat töltöttem
2016. júl. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
82%

Ennél van durvább is igazából. Egy boltban dolgoztam diákmelón és a műszakis osztályvezető odajött egyik este, teljesen ledöbbenve, hogy az előbb akarta visszavetetni egy apukat a teljesen jó, működő, 50 ezres táblagépet, mert nem androidos. Kiakarta cseréltetni egy másikra, mert nem tudott rajta a 18 hónapos lánya játszani.

Szerintem ebben a korban (egy elsős gyereknél), nem annyira rossz, hogyha mondjuk tudja használni a telefont, néha játszik rajta. Azonban sajátra még nincsen szükség.

2016. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, nem normális ha eleve a TABLETEN lóg. Egy 7 évesnek nem kell még egy okostelefon, talán 1-2 év múlva kellene neki azt venni. Nekem is rendes és nem használt telefonom 12 évesen lett és most 12 vagyok, mert eddig csak használt telefonom volt. Ha mindenképpen o.telefont akartok neki kezdjetek egy kisebbel (pl.: Samsung Galaxy fame-el).
2017. júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!