Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 tárgyból bukásra állok :S...

3 tárgyból bukásra állok :S Hogy mongyam meg otthon h ne legyen balhé? :S

Figyelt kérdés

Elég szаrul állok 3 tárgyból van egy csomó egyesem :S És eddig azt akartam h szerzek melléjük jó jegyeket és majd úgy egybe megmondom de ez nem jött össze. Most már tuti h nem fogok tudni ezekből vmi normális jegyet csinálni év végére. Ezt hogy mongyam meg otthon? :( Mert anyám tuti balhézna meg pampogna meg nem engedne el sehova meg bulizni se (mintha az az egy este számitana...) azt meg nem akarom. Hogy csinájjam h ne legyen balhé? Így is állandóan avval bаsztatnak h nem tanulok eleget de nem értik h fáradt vok meg amúgy se vok vmi zseni és nem értik meg :/

16/F


2010. ápr. 15. 16:57
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
80%
egyik válaszban sem érzékeltette SENKI azt hogy lenéznénk a szakmunkásokat, mert igen, igazad van abban hogy kevés van belőle és szükség is van rájuk. Igen, ez így van. De minek keresni a kifogásokat, szégyen nem tudni összeszedni/ ÖSSZEPUSKÁZNI egy kettest.
2010. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim válasza:
76%

Na jóvan megint sok érintett ír ide..40-50 éves poszt-kommunista apucik, pár szerencsétlen aki örül, hogy leolthat egy gyereket,közben eggyel arrébb meg az ő kérdése van kinnt, hogy "Miért nem tetszek a nőknek?" stb


Ez nem így megy, hogy bulizol vagy tanulsz. Bulizol és tanulsz. Én gimnazista vagyok, hetente 3szor gyúrok 1,5 órát, tanulok eleget is mellé, és 3-4-5 vagyok mindenből, kiv fizika az 2-es,de dióhéjban annyit, hogy ma kaptuk meg a 4. jegyünket és április közepe van.

Én se járok be többször, csak heti 1szer szombaton, csak nem ütöm ki magam annyira, hogy a másnap kiessen, de nyáron is ritkán szoktam mert másnapossággal én NEM pocsékolok el napot még ha dolgom sincs akkorsem.

Mindent kihívásként kell kezelni, nem kötelességnek. Ha kinyomsz egy nagyobb súlyt amennyi eddig nem ment, ha megtanulsz valamit és jó jegyet kapsz, ha felszedsz egy nőt amire nem volt sok esély...mindnek ugyanazon a szinten kell lennie. Nagyon unalmas már a "nemveszem semmihasznát szöveg" és annak, hogy ezt 5 haverodnak leírod msn-en annak mi hasznát veszed?

Gondolj bele: ha egész évben tanulsz egy kicsikét és mindenből stabil 3-as egy gimiben, akkor felhőtlenül telik a nyáriszünet. He-he most nem fog. És 100%, hogy nem fogja kompenzálni a hétközben elvert idő.

Sokan felfestették itt az ördögöt a falra neked, de valóban ez vár, ha többi jegyed sem különb.

Viszont MÉG simán észhesz térhetsz, ezt az évet átvészeled, következőben ha nyomod, nem fogod megbánni és nem kell hozzá minden szórakozást megvonni kivéve ha segghülye vagy de ezt nem tudhatom.

Hátha ér vmit, nekem is a tanulás időmből ment el ez a szar :)

17/F


Axe

2010. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
66%

17:47:


ÓÓ, ne szóljak bele? Főleg 14 évesen ne? Miért? Baj, ha már ennyi idősen érettebben gondolkozom, mint a kérdés kiírója? Gomennasai! Te is büszke lehetsz magadra...Remélem sokra viszed majd. Vagy ha 18 fölött vagy, akkor remélem jól megélsz a szakmunkásoddal, és az alpári, bunkó-bányász stílusoddal.


Kérdés kiírójának:


Igen, túl sok a diplomás. Ha lesz annyi pénzed, egy szakmunkással menj ki dolgozni Pl.: Svájcba. Ott egy villanyszerelő, vagy bolti eladó kb.: Annyit keres mintegy orvos!

2010. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
87%

Nem életkor függvénye. Láthatod, hogy a 14 éves (és miért baj, hogy lány???) mennyivel érettebben gondolkozik, mint a kérdező 16 évesen.

Még a helyesírásukat is érdemes lenne összehasonlítani.

Szóval hagyjuk már a kor alapján lévő megkülönböztetést.


A kérdezőnek pedig: Vannak olyanok, akik egyetem mellett dolgoznak, ALIG alszanak, mert úgy tanulnak, és közben szórakozni is eljárnak, merthát mégsem dobozban élik le az életük), plussz még párjuk is van. Nem hiszem, hogy nincs eszed tanulni, szimplán csak egy lusta disznó vagy.

Csak mármagadnak is bemesélted, hogy nincs agyad.


egy 20 éves

2010. ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
79%

Most olvastam végig a legtöbb választ! Köszönöm, hogy mellém álltatok! (:


Üdv, a 14 éves "köcsög" lány, aki bele mer szólni, az "érett" férfiemberek vitájába!

2010. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Célszerűbb lett volna folyamatosan tájékoztatni őket a tanulmányaidról, de ez most már mindegy. Egyszerűen mondd el nekik.

Vagy: ne mondd el, hanem szedd össze magad! Április közepe van, legalább másfél hónapod van az évzárásig. A középiskolai tananyag megtanulásához egyáltalán nem kell zseninek lenni, le kell ülni és csinálni kell. Az egyáltalán nem igaz, hogy ezeket te nem fogod hasznosítani később, nekem eddig gyakorlatilag minden eddig tanult tantárgyra szükségem volt már.

Próbáld meg átgondolni a számodra fontosnak ítélt dolgok fontossági sorrendjét. Bulizni, csajozni később is tudsz, de suliba csak most tudsz járni. És hát őszintén szólva a szakmunkások között is van különbség: vannak jó és rossz szakmunkások. Aki rossz, azzal nem szívesen dolgoztatok és nem ajánlom másnak. Ezt érdemes átgondolni.

2010. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
66%

Ja és igen! Figyelj oda az órákon! Én egy koczka vagyok, de az órán odafigyelek, és amikor hazaérek csak átolvasom és kész! Hétköznap, csak hétfőn és pénteken van szabad délutánom, mert: Kedden 4-7-ig mazsorett edzésre járok ( az is nagyon fárasztó, hidd el ); Szerdán: Matektanárhoz megyek 2-3-ig ( Most lehet lehülyézni, de a matektanár csak a felvételire való felkészülésre volt. De mivel nem árt meg a tanulás, járok továbbra is! ); Csütörtökön, szintén mazsorett 4-7-ig! A különórák, edzések mellett ott van az előtte és utána lévő "szabadidő", amikor tanulok, és kiszórakozom magam!


Próbálj meg az edzések előtt tanulni egy keveset, hogy ne maradjon olyan sok utána. Legalább a házikat írd meg, azzal is elérsz valamit! Ne fogd a lustaságodra a "hülyeségedet"! Anyudnak, meg ígérd meg, hogy kijavítod, amit tudsz!


Szintén, a 14 éves lány!

2010. ápr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
57%

Oszinten es egyenesen kell megmondani. Ne kontorfalazz, ne viselkedj maskepp, mint altalaban. Csak mondd meg, hogy sajnalod, es mindent megteszel, hogy kijavitsd.

Viszont tenyleg tegyel meg mindent. Ha faradt vagy sem olyan nagy munka atnezni az anyagot, es vallalhatnal mondjuk kiseloadasokat, ezeket otossel szoktak honoralni, csak menj oda a tanarhoz ora utan, es mondd meg, hogy javitani szeretnel, tudsz-e valamilyen kulon munkat tenni az ugy erdekeben.

Egyebkent azzal nem ertek egyet, hogy mindenkinek szinotosnek kene lennie. Vannak emberek, akik nem tudnak jol teljesiteni az iskolaban, de ha dolgoznak akkor ok is ugyanugy ertekes reszei a tarsadalomnak. Ez persze nem azt jelenti, hogy meg kell bukni, de ha mondjuk keptelen vagy megerteni a matekot vagy a kemiat, akkor ez van, de egy harmast mindenki ossze tud kapargatni.

Csak hozzaallas kerdese, lassak rajtad a tanaraid, hogy tenyleg szeretnel megdolgozni a jobb jegyert, es ok is egyutt fognak veled mukodni. Es abban is biztos vagyok, hogy a szuleid is tamogatni fognak. Sok sikert:)

16/L

2010. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
70%

Hogy mongyam meg otthon h ne legyen balhé? :S


" Fater! Ha ráérsz! Hasonlíccsuk má össze a gimis bizonyítványunkat....

2010. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
54%

háááát haver!ez gáááz!

ha nem akarod, hogy megtudják, ne tedd meg- vagyis ne bukjmeg- vagyis tanulj!

ha tűröd a balhét,akkor ne figyelj rám, de ha számít bárki véleménye:tanulj.mindegy, csak görbüljön a jegy...ha a tanárok látják a szándékot, talán segíteni is fognak, de ne erre számíts, ez csk lehetőség.

egyébként tényleg nem az iskolának tanulsz... nézz ki a világba, a népesség nő, egyre csak nő... az inteligencia szint meg állandó,tehát az egy főre eső erősen csökken...

csak egy kicsit fogd vissza magad a bulizásnál - ha anyádék is látják a szándékot, talán a balhé is kissebb lesz

2010. ápr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!