Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálnom?

Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

Szüleim nagyon régóta már rossz viszonyban vannak. Legutóbb is volt egy hatalmas vita.

Közben rájöttem, anyám félrelépett. Beismerte nekem végül.

Rendeződött közben a szülők közti viszony, viszont apám semmit nem tud.

Ha elmondom a család, munkahelyek, ház odavan.

Anyám csitit, hogy ne tegyem, de nem bírom magamban tartani. Szerinte a családot, ami újra egyben van szétrombolom és a többi megy magával.

Erőszaktól félek a legjobban.


Ha elmondom, lehet megbánom, ami esetleg történik a szokványos válásokon felül.


Ami gyötör, apám szemébe nem tudok nézni.

Anyám meg szó szerint nincstelen lesz.


Volt valaki már hasonló helyzetben?

Mit tegyek?



2016. júl. 17. 16:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Apád szemébe emiatt nem tudsz nézni? Nem a verések miatt? Érdekes vagy.
2016. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
már nem lehetsz olyan kisgyerek a saját életedel törödj ne a szüleid magánéletén éld ki magad
2016. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. Nem tudom, mi a jó döntés ebben a helyzetben. Ha szétmennék napról napra kellene élni az biztos. Anyagi értelemben ennyire foglalkoztat csak a dolog.
2016. júl. 17. 22:19
 24/32 anonim ***** válasza:
35%

20 éves felnött vagy ha ök szolnának bele a te kapcsolatodba mit szólnál

arról nem is beszélve ha a saját elátásodat nem tudod ellátni minek pattogsz

2016. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
5%

Milyen ostobaságokat írtok, úristen.

Köteles vagy elmondani, normális család alapja az őszinteség.

Nem, nem Te fogod tönkretenni a családot. Anyádnak viszont elég aljas húzása az hogy ilyet mer neked mondani.

Ő tudja hogy miért csalta meg, mik a körülmények. De a megcsalásra semmilyen esetben nincs mentség. Arra pedig pláne nem hogy ne mondja el és végül a gyereket "kussoltassa" és vádolja a család szétrombolásával. Érzelmi zsarolásnak hívják azt amit anyukád csinál.


Mentem keresztül hasonló dolgon, elég zűrös, szar családom van.

Légy erős, mondd el és vigyázz magadra.

19/F

2016. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Adott helyzetben én nem apádat sajnálnám. A jelek szerint eléggé rásegített arra a tényre, hogy anyukád keresett valaki mást. Anyukád valami miatt mégis ragaszkodik ehhez a házasságnak nevezett sz.rhoz, és ha ő így döntött, akkor neked nincs jogod ezt a döntését felülírni.


Nehéz lehet neked, ez biztos, de amit látsz, az gondolom csak a jéghegy csúcsa, volt ott még biztosan sok más is, amit eddig nem kötöttek az orrodra.

Szerintem örülj a pillanatnyi békének, és ne akard megbolygatni ezt a helyzetet.


Te a saját életedért, és a saját párkapcsolatodért vagy felelős, a szüleid majd megoldják a sajátjukat.

2016. júl. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 dopajama válasza:
szeritem egy picit hagyd a dolgot. mármint anyukád lehet azért kér hogy ne mondd el, mert ő akarja egy megfelelő pillanatban. nekik kell ezt megbeszélniük. lehet eddig azért veszekedtek mert apukád gyanakodott, de ha rendesen leülnek, megbeszélik ezt ketten , és apukád megbocsát, akkor semmi gond nem lesz, szem előtt fogják tartani, hogy te is ott vagy, nem hagyhatnak hátra csak ugy.
2016. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Állítólag régen apám ütötte anyámat. Ha elmondom, azt állítja agyon fogja verni, hiába fogom nyugtatni. Másik, öngyilkos lesz az anyám inkább. Egyszerűen hiába mondom ilyenkor neki, nem fogok szólni, ha megjön apám újra előjön belőlem a lelkiismeret furdalás...
2016. júl. 25. 15:21
 29/32 anonim ***** válasza:
Ugyanez történt velem is pár éve. Kísértetiesen hasonlít ahhoz ami nálatok történt, és én is feltettem ide kérdést erről. Én végül nem árultam be, bár nagyon nehéz volt magamban tartanom. Aztán pár hónappal később anyám saját magától bukott le. Én azt mondom, hagyd hogy maguk között rendezzék ezt a dolgot. Előbb utóbb úgyis ki fog derülni az igazság, neked meg legalább nem lesz lelkiismeret furdalásod hogy beárultad. Tudom hogy így is az van mert el akarod neki mondani de hidd el jobb ha magától tudja meg
2016. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
voltam, félig kiderült... forditva volt apa munkahelyi bulijain volt egy nö aki rámászott , aztán az egyik ügyfele... Nem kamu esküszöm de egy lakószövetkezetnél karbantartó, sok unatkozó 20-100 közti nö hivja égöt cserélni mer fél az áramtól nézze már meg miért csöpög a csap.... van egy akivel tul jóba lett... nem kellett elmondani kiderült valami közös ismerös elmondta vagy anyám rájött nem tudom...
2016. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!