Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25-30 évesek (fiúk és lányok)...

25-30 évesek (fiúk és lányok) vagy attól is idősebbek akik még otthon éltek, mennyivel szálltok be a ház fenntartásába és a kajába?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akiknek még nincs párjuk és dolgoznak vagy éppen nincs munkájuk, de otthon élnek a családban a szülőkkel.


Házi munkában? Takarítás, főzés, mosás, bevásárlás, ügyek intézése, udvari, kerti munka?

Ha van állásotok, mennyit adtok belőle a rezsibe és a kajába? Vagy ti veszitek magatoknak a kaját?

Szoktatok főzni vagy kimosni, kitakarítani magatok után (ha van saját szobátok)?

Ha nincs állásotok csak időnként alkalmi munka, akkor hogyan szálltok be a költségekbe?


Mik a kilátások? Lesz hamarosan saját lakás (vagy albérlet) vagy állás? Mennyire viselitek el ezt a helyzetet,hogy még otthon laktok? Jól vagy nem jól?


Írhatnak melegek is,de saját nemet és életkort mindenképpen írjátok meg.



2016. júl. 28. 15:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én 30 unokaöcsém 26 huga 24. Mind3unknàl közös,hogy nem fizetünk. De mi nekünk csak nagyobb konyhakertünk van ők csalàdi tehenészetet üzemeltetnek. Mind3an dolgozunk. Kertet àsom kapàlom tràgyàzom és ha nem esik napokig locsolom füvet vàgom. Sokszor megyek autómmal ide oda nekik. Megveszem ami kell. Unokatesómék dolgoznak munka utàn a csalàdi gazdasàgban én is néha velük. Ők is ìgy vannak ha kell vàsàrolnal alapvetően dolgozunk otthon.
2016. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Remélem nem baj, hogy nemrég elköltöztem már:). Lakbért, rezsit tőlem soha se kértek. Időnként befizettem a csekkeket, és ennyi(nem mondták, hogy fizessem, csak pl.pont én értem rá elmenni a postára, illetve azért magamtól is volt rá igényem, hogy részt vegyek a költségekben). Kaját nem néztük, hogy ki mennyit vesz, eszik. Többnyire közösen nagybevásároltunk, akkor időnként én fizettem, időnként ők. De nem tartottuk számon, hogy én most x forintért vásároltam,akkor legközelebb ők jönnek, vagy fordítva. A kisebb bevásárlásokat is az intézte, aki éppen ráért. Ruhát, kozmetikumokat, szórakozást magamnak fizettem.

Házimunkát anyukámmal felváltva csináltuk, illetve aki kevesebbet dolgozott épp, az több házimunkát csinált itthon.

Nekem hatalmas segítség volt, hogy ilyen feltételekkel lakhattam otthon. Igazából jól kijöttem mindig a szüleimmel, nem okozott gondot felnőttként együtt lakni velük.Részükről sem éreztem, hogy teherként tekintenek rám. 25-29 éves koromig laktam velük. Saját lakásba költöztem.

29N

2016. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
22L albérletben lakunk, 12 órában dolgozok, 20 ezret adok haza, azonkívül mindent én veszek magamnak, én nem főzök, nem vásárolok, ugyanis keveset vagyok itthon, de ha itthon vagyok akkor mosás, mosogatás, takarítás .
2016. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!