Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy engedem a 3...

Miért baj, hogy engedem a 3 éves öcsémnek, hogy belekortyoljon a sörömbe, kávémba?

Figyelt kérdés

Mindig lecsesz az anyja, hogy elrontom, baja lesz, alkoholista lesz, kávéfüggő lesz meg majd sunyiba kibont egy dobozzal mikor nincs szem előtt és megissza az egészet...


Csak szerintem túlaggódás ez? Vagy ellenem irányul, mert nem kedvelik egymást az én anyámmal, apánk meg, tartja a kapcsolatot anyámmal (barátilag!, anyunak vőlegénye van, akivel szeretik egymást és apu vele is jóban van) és én is sokat lehetek vele.


Csak meg szerintem egy milliliternyi sörhabocskáért így leugatni a fejemet túlzás.


Vagy jogos volt és tényleg ártok vele a szervezetének?



2016. júl. 30. 16:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
87%
Elég baj, hogy más gyerekét ilyenekkel itatod. A pia felnőttől is undorító nemhogy gyerek igyon.
2016. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
94%
Anya sem vagyok, de ha valaki megmondja, mit nem csinálhat a saját gyereke, ahhoz tartom magam. Tudom, uncsi felnőtt vagyok, nem kávézós menőmanó.
2016. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
90%

3 éves gyereknek árt a kis koffein is, emeli a vérnyomást, nem fog este elaludni, rosszat álmodik. Pont mintha este inna kólát, pedig abban aztán alig van koffein.


A sör alkohol, az pedig idegméreg. Senki se tudja megmondani, hogy mit okoz egy kis gyereknél, ha rendszeresen kapja. Mondjuk mert nem csinál ilyet normális ember...


Mifelénk a proli, alkesz famíliákra jellemző, hogy sört ihat a gyerek. Szóval szerintem elég ciki is...


Egy biztos: az égvilágon semmi baja nem lesz, ha NEM kap sört és kávét.


Egyébként kérdező: te mennyi idősen iszol ilyeneket rendszeresen? És mennyire rendszeresen?

Csak hogy tisztázzuk.

2016. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is engedték a szüleim, hogy 6-7 évesen igyak 2 korty sört és nem lettem alkoholista. Mondjuk egy 3 évesnek azért még nem kellene.
2016. júl. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is itt az a probléma, hogy az anyja többször kérte, hogy ne itasd! Bírd ki, amíg idősebb lesz, a tesódnak sem jó, ha úgy nő fel, hogy az anyja nem kedvel. Megérzi kicsiként, hogy vmi nem stimmel köztetek. Majd együtt söröztök, el fog jönni az az idő.
2016. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom, nem ez az általános, amit leírok, de sztem egyik barátnőm kávéfüggőségében vastagon benne van, hogy anno engedték, hogy beleigyon a kávékba, aztán rászokott... mert "jaj, hadd igyon bele"... minden kávéba, amit ittak... aztán 11-12 évesen napi egy kávét már megivott az "íze" miatt... ma meg már 3 kávé kell hozzá, hogy emberi módon tudjon funkcionálni, gyakran már 4 is, ha fáj a feje... NEM 3éveseknek való a kává, nem tudod, mit teszel a szervezetével.
2016. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Snorri ***** válasza:
100%
Igen, ártasz vele, nagyon. Ha az én gyerekemmel tennéd ezt, úgy kiosztanálak, hogy biztosra veheted, többet nem próbálkoznál. És nem vagyok álszent, sem ősanya, sem vaskalapos, csak nem vagyok primitív, és ostoba, hogy egy pici gyereknek ilyeneket adjak.
2016. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
82%
Úgy egyébként normális vagy?! Ha heronista lennél, a gyereket is belőnéd egy kicsit, nehogy kimaradjon a jóból? Fel nem fogom, hogyan jut eszedbe egy óvodást mérgekkel kínálni, pláne az anyja sokszori kérése ellenére. Rendkívül mélyen ásd el magadat a söröddel és a kávéddal együtt.
2016. júl. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Anyukádnak adok igazat. Nem abból a szempontból, hogy

alkoholista vagy kávéfüggő lesz, hanem ez még egy

borzasztóan kicsi gyerek és nem ihat alkoholt, még nagyon

fejlődésben van, illetve a kávé is felgyorsítja a

szívverést, ami egy 3 éves kisgyereknek nem jó. Lehet,

hogy tényleg csak egy kicsi mennyiségről van szó, de

nem véletlenül van az a törvény, hogy 18 éven aluliak

nem fogyaszthatnak alkoholt, persze ezt szinte senki

sem tartja be, van aki már 10 évesen megkóstolja, amivel

nincs baj, ott nincs olyan kicsi gyerekről szó, illetve

a kávé sem túl nagy baj már abban a korban, de szerintem

még egy 6-7 évesnek sem kéne ezeket egyelőre megkóstolni,

nem, hogy egy 3 éves még szinte kisbabának. Azt ajánlom,

hogy hallgass anyukádra, és ne adj neki többet, míg

nem lesz már tényleg érettebb. De akkor se sokat, csak

az íz kedvéért.

2016. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!