Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a féltékenységem...

Mit tegyek a féltékenységem ellen? Rettenetesen szenvedek tőle! Könyörgöm adjatok tanácsot! Megőrülök.

Figyelt kérdés

Betegesen féltékeny vagyok a barátomra.

Ő 20 éves, én 17 vagyok fél éve járunk.

2 hete volt egy kis félreértésünk... ebből elég nagy vita kerekedett, és beismerem én reagáltam/reagálom túl.

De nem bírok leállni.

Szerintem nem csalna meg... még az elmúlt napokban is amikor vitatkoztunk, felhívott, órákat beszéltünk telefonon, előtte sms-eztünk, naponta találkozunk.

Minennap együtt vagyunk legalább 3 órát (pedig legalább 1órát utazik értem -busszal), amikor megy haza felhív, és még utána is beszélgetünk skypeon.

Szóval ideje sem lenne megcsalni.

Otthon nála ismernek, szeretnek a szülei főleg az anyja, a tesói is.

Tényleg még az is ki van zárva, hogy hazavisz helyettem mást, mert mindig van otthon náluk valaki, és ismernek is nála.

De mégsem tudok bízni benne, pedig NEM ADOTT RÁ OKOT!!!

Sőt mindennap azzal győzköd, hogy "AKKORIS BEFOGOM BIZONYTAN, HOGY BÍZHATSZ BENNEM, NEM FOGLAK ELENGEDNI, ÉN MINDIG IS CSAK A TIÉD VOLTAM, ÉS A TIÉD IS LESZEK. MERT TUDOD VAN EGY TALÁN ROSSZ TULAJDONSÁGOM: A VÉGSŐKIG KITARTOK AMELLETT AKIT SZERET, ÉS ROHADT HŰSÉGES VAGYOK. NEM ENGEDLEK EL, ÉN TUDOM HOGY NEM CSALTALAK MEG SOHA! NEKEM CSAK TE VAGY/VOLTÁL IS, ÉS CSAK TE KELLESSZ...!!!"

De én mindenre féltékeny vagyok, pedig nincsenek lány barátai, nem tartja exekkel a kapcsolatot, mert a múltját is lezárta

Féltékeny vagyok, ha:

-találok rajta egy hajszálat

-nézelődik az utcán

-a húgával beszélget

-az anyjával telefonál

-felzselézi a haját (pedig nekem akar tetszeni) de azthiszem, hogy másnak akar és megcsal

-ha megnézi egy csaj, de Ő rá sem néz

-elválunk 1-1 találka után

-ha nem hív fel 1 órán belül

-ha picit késik (eddig csak 1x fordult elő, azis 20 perc volt, és jelezte)

-az exeire, a múltjára még akkoris ha nem beszél róla.

-leül vele szemben egy csaj a buszon

-mennek utána az utcán

-ha a jövőjéről beszél (pedig ENGEM említ benne, hogy VELEM képzeli az életét)

És még sok mindenre...:S


Tudom beteg vagyok, de szenvedek ettől, mert szinte már depis vagyok, teljesen felemészt a félelem, hogy elhagy, hogy a buszon flörtöl stb.

Ezeket mind elmondtam neki, és elmondta hogy bízzak benne, semmi oka nem lenne erre, neki ÉN kellek, és nem dísznek van velem,... és amikor velem beszél mindig a szemembe néz!!!!!!!

Félek hogy elveszítem...:(


Pedig elmondta, hogy: "ÉN ELDÖNTÖTTEM, HOGY NEKEM TE KELLESSZ, KÉPES VAGYOK MEGÁLLAPODNI MELLETTED, ÉS VELED AKAROM LEÉLNI AZ ÉLETEM HÁTRALÉVŐ RÉSZÉT, VELED SZERETNÉK ÖSSZEKÖLTÖZNI, CSALÁDOT ALAPÍTANI, ÉS VELED AKAROM MEGOSZTANI AZ ÉLETEM ÖRÖMEIT... KÉRLEK ENGEDD, HOGY SZERESSELEK!"

Megvádolom, gyanúsitom.. de nem adja fel, ha kell utánam jön, megkeres stb, nem bírja ki nélkülem

Nem rejtegeti előlem a telefonját sem, gondol egyet kiveszi a zsebéből és mondja, hogy :"TESSÉK HA SZERETNÉD NÉZD MEG A TELEFONKÖNYVEM, AZ SMS-EIMET, A HÍVÁLISTÁMAT... NINCSEN BENNE SEMMI, CSAK A TE SMS-EID, ÉS ANYÁM MEG A TE HÍVÁSAID... BÁRMIKOR ADAADOM HA KÉRED!!!" de én sosem nézem meg, pedig odaadja a kezembe.

Könyörgöm nektek segítsetek hogy letudja küzdeni ezeket a fájó beteg gondolatokat!!! nagyon szenvedek!!!!!!!:(


2010. ápr. 17. 21:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Jaj...bocsánat hogy hosszú lett...:(
2010. ápr. 17. 21:19
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy héten belül már ez az ezredik ugyanolyan kérdés.

Figyelj,az olyan embereknek,mint Te,orvosi segítségre van szükségük,és ezt most nem bántásból mondom,hanem halál komolyan!Amíg nem keresel fel minimum egy pszichológust,és nem jössz rá,mi a problémád SAJÁT MAGADDAL,addig folyamatosan mérgezni fogod önmagad is,meg ezt a szerencsétlen fiút is!

2010. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is önbizalomhiányban szenvedsz! Magaddal rendezd ezt le! Csak egy mondat, hátha kijózanít: AKKOR FOGOD ELVESZÍTENI HA TOVÁBBRA IS ÍGY VISELKEDSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A felkiáltó jelek száma egyenesen arányos a a mondanivaló súlyosságával!
2010. ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Már egy lépést tettél, a kijózanodás felé, hogy leírtad! A másik az, hogy nem veszed észre magad te felhívod arra figyelmét, hogy csaljon meg, vagy meg csalhat, vagy mint aki azt szeretné, ha meg csalnák! Miért hozod ezt fel egyáltalán??? Okot nem adott rá, akkor ezt a szöveget felejtsd el! (ha nem, akkor orvos, az pénz, és ugyan ezt mondja! (de te tudod, gondold át!)
2010. ápr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
21:41-es vagyok. Még 1 gondolat: azért azt vedd észre, hogy Ő próbál neked SEGÍTENI, hogy leküzd ezt az érzést (odaadja a telefonját a kezedbe pl ami azért elég személyes dolog), ebből is gondolhatnád, hogy igazán SZERET!!!
2010. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

El fog hagyni, ha így folytatod. Egyszer mindenkinek tele lesz a t*ke ám a kóros féltékenységgel. Amiket felsoroltál, azok kiábrándítóak, nem hagysz neki életteret, ez így hoszabb távon kizárt, hogy működjön. Bele fogsz betegedni.

A srác pedig elhagy. Sztem senki sem örülne, ha pórázon vezetnék. Igazából jó tanulság lenne a számodra, ha elhagyna, a következőnél már jobban figyelnél. Bocs, de ez az igazság.

2010. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Talán ő is segíthet azzal, hogy nem erősködik a bizonyítással.
2010. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerlek, de tapasztalatból mondom:

El fogod veszíteni!

Mindenki magából indul ki!

Biztos vagy benne hogy ő a nagy ő és nem fantáziálsz másról? Illetve hűséges vagy?

A beteges féltékenység megöli a kapcsolatot! Olyan érzése van a másiknak,mint ha a nyakára raknának egy nyakörvet és lassan de folyamatosan húznak rajta egyet, míg el nem fogy a levegő! Ezt akarod tenni vele? Akkor csináld tovább! Ha nem bízol benne, az nem kapcsolat, mert egy kapcsolat a bizalomról szól!!!

2010. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó pszichológust (nem, nem ciki), de előbb nőlj fel, ha kb. 5-6 év múlva is ilyen vagy akkor feltétlenül ajánlom
2010. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mintha tudat alatt el akarnád üldözni.
2010. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!