Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet túltenni magatokat...

Hogy lehet túltenni magatokat azon, ha rettenetesen nagyot csalódtatok a párotokban, és megbántott titeket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más:

valaki iszik, valaki mindenféle dolgot kitalál hogy elfoglalja magát és ne gondoljon rá, van aki mást keres minél gyorsabban de az nem jó, mert akkor könnyen csalódhat mégegyet.

2011. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ mivel bántott meg, ennek ismerete nélkül értelmetlen a kérdés.


Van amin túl lehet menni, megbocsájtani 2 óra múlva, van amit meg kell beszélni és talán sikerül megegyezni ki volt a hibás és hogy tegye jóvá, van ami megbocsájthatatlan és váltani kell. Ezutóbbiba beleesnek az úgymond "visszaeső" búnösök is, ha párom ugyanazt a sz*rt elköveti visszatérő jelleggel akkor nem ő a nekem való és kész.

2011. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki igy éli párkapcsolatát mindenki kap fájdalmat,sérelmet.A párkapcsolatba türés,megbocsájtás kell hogy legyen.Enélkül nem megy.Mert mindenki követ el hibát.Senki sem tökéletes.A bosszú is fájdalmat okoz-tehát értelmetlen.De ha ok nélkül huzamosabb időn át bántanak többszöri megbeszélés után sem változik semmi érdemes elgondolkodni érdemes e folytatni azt ami sose fog változni.Ha szereted túlteszed magad de "benned marad."csak ne ismétlődjön..
2011. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha szereted, és ő is szeret, meg fogod tudni bocsátani neked, sőt, évek múlva nevetni is fogsz rajta. Komolyan mondom.
2011. jan. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Összevesztünk,és elvitt egy lányt kávézni...aztán olyanokról smseztek,hogy milyen jó volt a randi,meg a barátomat hívta le a lány magához,meg hogy átgondolja a dolgokat,és beszélniük kell...
2011. jan. 25. 21:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kitenném a szűrét!!!

Tudod hányszor összeveszünk a férjemmel? De még csak fel sem merült a gondolat, hogy akkor bármelyikünk is elhívjon egy másik lányt/pasit! Ez szerintem tiszteletlenség a másikkal szemben, még ha szeret is.

24/N

2011. jan. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Colin C. Tipping: Sorsfordító megbocsátás. Szóval ez nem olyan egyszerű, hogy megbántott, otthagyjuk! Keresel mást, az is megbánt, otthagyod, és így tovább. Nincs örökkétartó mézeshetek, meg ilyesmi. A párkapcsolatban mindkettőnknek változni kell. Egymás tökéletlensége által kell tökéletesíteni magunkat. Ezt Colin C. Tipping jól megírja a könyvében. Ha nem olvasod el, és nem tanulod meg belőle, akkor újra meg újra ez fog történni veled.
2011. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi miatt volt a veszekedés?
2011. jan. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Igen mindkettőtöknek változni kell.A baj,h ezt általában csak az egyik fél látja be.Általában az aki a megoldást keresi problémára.A mi problémánk kicsit nagyobb volt.Mind a ketten elkövettük a sajátunkat.Talán neki meg is bocsájtottam.Magamnak annál nehezebben,és ennélfogva nem tudtam elhinni,h ő megbocsájtott.Ha nem lenne gyerek,talán nem is lennénk együtt.Sokat gondolkozom tanácsadáson,sokszor érzem,h kevés vagyok én ehhez.

29 évesen már tudom,h egy kapcsolatban sem tart örökké a rózsaszín köd.A problémákat ott helyben kell tudni megoldani.Ha lelépünk,nincs rá garancia,h a következővel nem lesznek még nagyobb bajok.De egyedül nem megy.Én arra nem találom a megoldást,h ezt hogy értessem meg vele.Mintha két külön malomban őrölnénk.Ahelyett,h azt érezném,h mindenben számíthatok rá,azt érzem,h pont tőle kell a legjobban védenem a lelkem,és nem mutathatom gyengének magam.Mintha egy ketyegő bombán ülnénk.

Szerintem nem létezik megbocsájtás.Csak kompromisszumok léteznek.Nincs olyan h "újra bízunk vkiben".Nem hiszem,h egy világot újra lehet építeni.Úgy biztos nem,h a szőnyeg alá seperjük a múltat,vagy a másikon nem látjuk,h ugyanannyira akarná,mint mi.

Egy hihetetlenül pitiáner veszekedés után,egy 1 éves gyerekkel a másik szobában egyszercsak azt mondta,h válljunk el.Akkor összetört az életem.Azóta is együtt vagyunk,megjártuk a poklot.De azt a mondatot soha nem fogom elfelejteni,amíg élek.És törlesztek,amíg élek...úgyhogy nincs megbocsájtás...

2011. jan. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez már abba a kategóriába esik, amit én nem hiszem, hogy elnéznék...de ez a te döntésed.


Rajtad múlik, hogy tovább tudsz-e lépni, vagy minden nap eszedbe fog jutni, a fejéhez vágod majd veszekedésekkor, idegesíted magad rajta. Mert ha így van/lesz, akkor szerintem jobb lenne kilépni.

2011. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!