Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az évek alatt rengeteg düh,...

Az évek alatt rengeteg düh, harag, bánat, keserűség gyűlt fel bennem. Hogy lehetne ezt kiadni? Mit csináljak h megváltozzak és újra az az élettel teli vidám lány legyek mint egykoron?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt így lehetetlen megválaszolni. Rengeteg dologtól függ...
2010. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia :) sajnos az előttem szólónak teljesen igaza van...-nagyon nehéz kérdés..-és tudod miért?-mert ami volt Veled,pld átvágtak,kihasználtak,nem úgy beszéltek veled,ahogyan kellett volna,nem számíthatsz senkire -ezek az érzések az idő előre haladtával csak megerősödnek benned..-sajnos én is így vagyok...
2010. ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Először is, ne bízz senkiben vakon!

Ismerd meg kivel akarsz közelebb kerülni (legyen az barátnő vagy pasi)

Tartsd meg a 3 lépést, de legyél kedves!

Igyekezz annyit adni a másiknak, amennyit nyújt, és ne hagyd magadat olyan szituációkban, ami neked kellemetlen, vagy nem érzed jól magadat benne.


A múltadat le kell zárnod! A jelennek élj, a boldogságot lásd mindenben (pl. süt a nap, kicsit relaxálj, napozz, vagy fagyizz, sétálj)

-ha találkozol egy régi jó ismerőssel beszélgess egy jót

-ábrándozz egy kicsit a múltbéli jó eseményekről is, amikor boldog voltál.


Sajnos a csalódások erősítik az emberben azt az érzést, hogy szerencsétlen, boldogtalan ember. Én is dühöngök magamban, és bele esek az előítélet csapdájába...de aztán rájövök, hogy semmi értelme, mert én leszek savanyú, boldogtalan, önkínzó ember, és nem az, aki önzőségből, vagy egyéb más okból megkeserítette az életemet.

Igazából én nem panaszkodhatok, mert ha pl. a párkapcsolatomban ilyesmi előfordult (pl. szeretetlenség, vagy kihasználni szerettek volna, nagyon gyorsan kiléptem!!)bár nem tudtak kihasználni, de a rossz érzés és a keserűség így is bennem maradt.

Sajnos ilyen ez a mai világ, nagyon óvatosnak kell lenni, de egyben meg kell tartani az örök optimizmust, próbáld meg a mindennapi apróságban meglátni a boldog érzést.

Én ilyenkor örülök, hogy pl. itt nincs háború, vagy pl. van keresetem,vár a háziállatom, aki szeret, vagy a szüleim, vagy a tesóm...stb. Éppen kinek hogy.


1. legyél figyelmes és tartózkodó, de kedves

2. legyél optimista, tudj örülni minden kis apróságnak (pl. süt a nap:DDD)


26.L

2010. ápr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Mosolyogj, és a világ visszamosolyog rád! :-)
2010. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Menj el pszichológushoz. Neki mindent elmondhatsz, kiadhatod magadból, ő nem adhatja tovább senkinek. És ez nem ciki egyáltalán, ez csak hülye magyar mentalitás, hogy elmebeteg vagy ha pszichológushoz mész. Én is voltam és utána tök jó kedvem volt.
2010. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen ugyanez a problémám!Én is megkeseredetté,ember- és világgyűlölővé váltam.Rengeteg csalódás,fájdalom ért,és a mai napig akadnak bennem tüskék.Viszont megtanultam,hogy a múlton változtatni nem lehet,és a múltunk igenis kell a jelenünkhöz!ha a múltunk nem lenne,akkor most nem ott tartanánk,ahol,és egészen máshogy alakult volna az életünk.Végül is a csalódások és hibák segítettek hozzá,hogy az legyek,aki most vagyok!Tehát ebből a szempontból ezeknek a dolgoknak haszna,és jó oldala is van.

Van egy mondás: ami nem öl meg,az megerősít!Ez nagyon is igaz,szóval próbáld meg ebből a szemszögből nézni a dolgokat.Próbálj a jelenben élni,és az apró,mindennapi örömökbe kapaszkodni,és örülni annak,amid van.Azt nem vehetik el Tőled.Az irigy,kétszínű,nagyképű emberekkel pedig bánj érdemeik szerint.Ne legyen lelkiismeretfurdalásod,mert néha ki mersz,vagy ki mertél állni magadért.Ne bántson az,hogy annyian beléd rúgtak,az emberek ilyenek,de az már a múlt,legközelebb óvatosabb leszel,és megtanulod megvédeni magad.

Igyekszem én is eszerint élni.

2010. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

11:33-as idézetéért ott a pont.

Ha folyton arra gondolz, hogy tele vagy rosszal, dühvel és bánattal, akkor semmi nem fog segíteni rajtad. Ha eldöntöd, hogy igenis most, ettől a pillanattól csak előre nézel és a múlt sérelmeit nem csak a következtetéseit használod ezentúl teljesen más lesz az életed.Kapaszkodj az angyalokba, kérd a segítségüket és akarj jobb életet élni. Amúgy, ha hiszel benne, akkor a kineziológiát ajánlanám.

2010. ápr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!