Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált anyaként mit tehetek,...

Elvált anyaként mit tehetek, ha megtudtam, hogy a volt férjem babysitterre bízza láthatáskor a gyereket, míg ő az új barátnőjével van?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 22:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
17%
Azért ez nem teljes mértékben van így, mint utolsó írja! A szülői rugalmatlanság mondjuk előfordulhat, ez esetben ki szívja meg? A gyerek. Ha viszont apuka elviszi annak ellenére, hogy tudja előre, hogy nem fog foglalkozni a gyerekkel, akkor is a gyerek sérül. Szerintem az egyetlen racionális érv arra a kérdésre, hogy miért nem alkalmas a láthatás, az a munka, mert hát valamiből élni kell. Minden más csak kifogás és a gyerek mögé kell helyezni (sokszor a munkát is) Erről szól szülőnek lenni. Ha az anya szabotálja, akkor is a gyerek szívja meg, ha apa nem mondja le a pecázást/barátnőzést/meccset/sörözést tudom is én, akkor is. Amikor a láthatásról való megegyezéshez már bíróság kell, akkor ott a szülők megbuktak!
2016. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
Előző, az ilyen "mindent rendeljünk a gyerek alá" típusú szülőkből lesznek a rém-anyósok, meg a harmincéves gyereket még otthon tutujgató szülők, mert a gyereknevelés mellett elfelejtették élni a saját életüket is. Szerinted aki elvált és gyereke van, annak ne lehessen már új párkapcsolata sem? Ha elvált lennél, és hétvégenként lenne nálad a gyerek, de csak hétvégemnként tudnál találkozni az új pároddal is, akkor te mit csinálnál? Egyből bemutatnál a gyerekednek egy pár hete/hónapja ismert embert, csak hogy együtt legyetek?
2016. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

Előző, az ilyen "mindent rendeljünk a gyerek alá" típusú szülőkből lesznek a rém-anyósok, meg a harmincéves gyereket még otthon tutujgató szülők, mert a gyereknevelés mellett elfelejtették élni a saját életüket is. Szerinted aki elvált és gyereke van, annak ne lehessen már új párkapcsolata sem? Ha elvált lennél, és hétvégenként lenne nálad a gyerek, de csak hétvégemnként tudnál találkozni az új pároddal is, akkor te mit csinálnál? Egyből bemutatnál a gyerekednek egy pár hete/hónapja ismert embert, csak hogy együtt legyetek?

"Előző" vagyok. Nem. Nem mutatnám be fűnek-fának a gyereket. A másik szülővel egyeztetném a láthatást, mindenképpen. A gyereknek épp elég feldolgozni azt, hogy ő elvált szülők gyereke. Ha megbeszélni nem sikerül, az mindenképpen szülői felelősség. Ha az apa tényleg nem viheti el máskor, mert anyuka rugalmatlan, akkor ahhoz sajnos alkalmazkodni kell. Ez áldozat. (Egy valószinűleg sértett elvált anyuka éretlen bosszúja-közvetve a gyereken) Ha nem is minden x-edik héten hétvégén, de amikor tehetem vele lennék. Ha apukának minden tök mindegy, akkor nem is tesz erőfeszítést, hogy rugalmasabb, alkalmas időben lássa a gyereket. Ebben az esetben teljesen mindegy, hogy mikor, mert úgyis lesz*rja majd a gyereket. Tehát szintén sérül a gyerek. Amiről te beszélsz, az az elkényeztetés, amiről én beszélek, az a gyerek érzelmi biztonságának megadása. Köze sincs a kettőnek egymáshoz. Ha bébiszitter kell neki, akkor azt jelenti, hogy nem elég idős ahhoz, hogy megértse a szülői viselkedést. Kb. kamaszkorig "bele kell fektetni" ezt az energiát a gyerekbe.

2016. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
48%
idézőjel lemaradt az első bekezdésből..bocsi
2016. aug. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
37%

Túlspilázzátok a válaszokat.

A bébisintér csupán egy átlátszó kifogás.


A valóság inkább az lehet, hogy az "elvált anya" továbbra is lesi az exének minden mozdulatát, és b@s .za a csőrét, hogy a volt férjének már van új barátnője, aki valószínűleg 20 évvel fiatalabb, és 20 kilóval könnyebb nála...

2016. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Napi 5-6 órát van vele a babysitter, akit egyébként szeret és jókat játszanak. A bajom az, hogy egy apa(?) hogy tudja egy kvázi idegenre bírni a gyereket, hogy az foglalkozzon vele helyette?
2016. aug. 3. 23:25
 17/24 anonim ***** válasza:
33%
Ha szereti a gyerek, akkor nem "kvázi idegen'.
2016. aug. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
Miért, a gyerek nem fog óvodába, iskolába járni? Te hogy fogod egy kvázi idegenre bízni? Nevetséges vagy. Oké, nyilván jobb lenne, ha a gyerek az apjával töltené az időt. De ha az apa Így döntött, minden joga meg van hozzá.
2016. aug. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
48%
11 és 13-as vagyok. A baj nem az, hogy idegen. Amíg jókat játszanak lehet sokkal jobban is érzi magát, mint apával lenni. A baj az, hogy a bébiszitterre nem számíthat majd akármikor, egyszer továbbáll. Az apa elvileg ott marad, de mivel nem alakul ki a kötődés, ő rá sem számíthat majd, a bizalom sem alakul ki a gyerekben. Ez a baj. Sajnos nem is olyan ritka... :(
2016. aug. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
39%

Most mondod,hogy néhány órára bízza oda.

Akkor bőven tölt vele időt.

Örülj neki,hogy felelősségteljes és nem egyedül hagyja otthon,vagy hurcolja magával minden számára érdektelen helyre.

2016. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!