Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit illik vinni az első...

Mit illik vinni az első családi látogatásnál a lány szüleinek?

Figyelt kérdés
jaj és lenne még egy 8 éves kistestvér meg 1 25 év koruli nagytesó
2010. ápr. 18. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:

anyukának virág, apukának jó minőségű bor vagy ital, de ha tudod, hogy most próbál leszokni, akkor illetlenség :D... a többieknek nem kell semmi. szerintem.


az anyagi körülményekre sem árt odafigyelni. pl nem illik túl drága csokrot ill. italt venni, ha nem állnak olyan jól anyagilag...

ugyanígy nem illik olcsót venni, ha jól megy nekik.

nehéz ügy.

2010. ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első leírta!

Anyukának virág, apukánk bor. Ha a tesóknak is akarsz, akkor a fiúnak bor, a kislánynak valami játék, vagy vannak olyan könyvek, amik kisiskolásoknak valók, fejlesztő könyvek.

2010. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire ajándékozgatni. Anyósnak virág és egy doboz csoki, amiből ehet mindeki, a kicsi is, apósnak bor, amiből meg szintén ihat mindenki.
2010. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mikor először mutatott be a mostani barátom, anyujának bonbont vettem, nevelő apujának meg bort.Szerintem sem kell költségekbe verned magad
2010. ápr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ajándékok ára attól függ, hogy milyen "kasztba" tartoznak.

Egy sznob családba márkás dolgokat és mindenkinek kell venni valamit.

Egy egyszerűbb családba egy doboz desszertet, amiből mindenki vehet és egy üveg vmilyen szeszes italt és esetleg a családanyának egy szál virágot.

2010. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mikor bemutattam a barátomat egyáltalán nem volt ajándékozás.

Én úgy tudom, hogy az ismerőseimnél se.

Ahány ház annyiféle szokás, puhatold ki, hogy náluk mi a szokás.

2010. ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyukának virág apukának egy jó száraz vörösbor és a tesóknak semmit.
2010. ápr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyu,

Engem, amikor bemutattak érdekes szitu volt. Szvasat kellett telepítenem. Ráadásul szilveszterkor. Gondolhatod milyen para volt, mert úgy volt gépet megyek javítani s mint szakembert hívtak meg. Volt egy alap ismerkedés, váltottunk pár szót a szülőkkel, hogy nagyjából megismerjenek aztán foglalkoztunk egymással a bnőmmel.

Ez azóta is így van. Azóta már a szülők jobban ismernek s elfogadtak. Viszonylag gyakori vendég vagyok náluk azóta. Amikor én mutattam be a szüleimnek akkor is hasonló eset volt. Szóval ajándék nem kötelező, elég, ha adod magad s nem vagy bunkó, hanem egy jól nevelt csávó. Sokszor ez a legnagyobb ajándék egy szülő számára, hogy a lányuk egy normális ipsével jár.

2010. ápr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!