Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek? Nos, ma a...

Hogyan viselkedjek? Nos, ma a fiam bemutatja az első barátnőjét,18 éves, a lány is annyi.

Figyelt kérdés
Még annyira tapasztalatlan vagyok, e téren.Mert amikor a férjem mutatott be a szüleinek az más volt és arra is haloványan emlékszek. Ennek 21 éve. :-)) Szóval? Köszönöm a válaszokat.!!
2010. okt. 27. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mosolyogj, legyél természetes, akkor is ha nem tetszik a lány.

Hidd el, ők is izgulnak, és próbálj meg nem mindjárt ítélkezni, pl. h kihívóan öltözködik, vagy túlsminkelt, lehet, h nem is olyan, csak jó benyomást akar tenni, és túllép a célon, érettnek akar látszani, ezért visel felnőttesebb ruhát.


És ha a fiad utána kérdez a lányról, próbálj pozitívumokat kiemelni, h máskor is legyen bizalma hozzád.


Mióta vannak együtt?

2010. okt. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
4 hónapja. és most látta annak az idejét hogy bemutasson.
2010. okt. 27. 14:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira aranyos :)! Nagy dolog ez egy szülő életében! - semmiképpen se szegezz nekik kényelmetlen kérdéseket, biztosan ők is halálra izgulják magukat :) - a fiad jól ismered, az ő reakcióira figyelj, legyél kedves, ne lógj végig rajtuk...és a mosoly nagyon fontos :)
2010. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ők jobbban izgulnak mint te, főleg a lány.

Légy vele kedves ennyi az egész.

Én még emlékszem, mikor az első barátom bemutatott a szüleinek, az anyja végig kritizált, a hajamat, a ruhámat, mindent...

2010. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Próbálj meg kedvesen, nyitottan viselkedni a lánnyal, de ne légy mézesmázos! Fogadd el a fiad választását akkor is, ha a lány nem szimpatikus számodra! A lényeg, hogy ők ketten jól megértsék egymást, nem az, hogy neked megfeleljen a kislány.

Nem muszáj felajánlani a tegezést, ezt már te döntöd el, hogy meddig mész el az elején

2010. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tegeződj. Nagyon kislány még, könnyen visszaélhet azzal, hogy azt hiszi, haverok vagytok, pedig nem.
2010. okt. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Azért igyekezz feleleveníteni magadban azt a 21 évvel ezelőtti állapotot, gondolkodást, szagokat, kérdéseket, stb., mert - ha hiszed, ha nem - az egyáltalán nem volt más. Mint ahogyan azt kommunikálod.

HajDoktor

2010. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát én magamból indulk ki, 22 vagyok, eddig nem volt gond a fiúim anyukáival, mert mind angyaliak voltak.

Az előzőekhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy szeretem, ha nem áll senki vigyázba, és a család élete úgy megy, mintha én ott sem lennék, azaz nem kezelnek vendégként, én azt is szeretem, ha megkérnek apróságokra, hogy segítsek ebben-abban, de lehet, hogy más lány ezt pattogtatásnak veszi...

2010. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem felajánlhatod azt,hogy tegezzen mert nem attól függ a tisztelet.Attól mert tegez,még tisztelhet.

És viselkedj természetesen mint a hétköznapokon akár meg is kínálhatod őket sütivel vagy valamivel. :)

Sok sikert!

2010. okt. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még egy gondolat jutott eszembe: ez a leány is valakinek a gyermeke, ahogy a fiad...és ráadásul egy olyan leány Ő, aki szereti a Te csemetéd...szóval szerintem nem lehet gond. Add Önmagad a kedvesség mellett!!Ez szerintem legalább olyan fontos!
2010. okt. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!