Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkérjem a mostohatestvéremet...

Megkérjem a mostohatestvéremet ezek után, hogy jöjjön értünk? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

A barátnőimmel lejöttünk a Balatonhoz csütörtökön, hétfőn mennénk haza. Viszont nem igazán gondoltam át ezt az egész "jöjjünk kocsival a Balatonhoz" dolgot... Apa ideadta az autóját, amit könnyű vezetni, van benne minden, de így is volt pár necces pillanatunk már és én nem merek hazavezetni, mert ma is nekitolattam egy fának, tegnap meg egy autónak mentünk neki. Ráadásul most nem is Pestig kéne mennünk, hanem Szegedig, mert az egyik barátnőmnek ott lakik a barátja és őt elvisszük hozzá, de kb. már attól elfáradtam, hogy lejöttünk a Balatonhoz, pedig már százszor megtettem ezt az utat, de úgy még soha, hogy én vezettem. Ha még a GPS-t is figyelnem kell, szerintem megőszülök Szegedig. Ezért a barátnőim mondták, hogy kérjem meg a mostohatesómat, hogy az egyik haverjával jöjjenek le autóval és így ő haza tudná vinni ezt az autót, nem kéne vezetnem. De ez olyan ciki, mert én erősködtem, hogy tudok ennyit vezetni, meg hogy csak a hülye nem képes menni ezzel a kocsival. Ráadásul a mostohatesómmal elég feszült a kapcsolatunk mostanában és baromi kellemetlen lenne, ha megalázkodva megkérném (amit amúgy sosem teszek) és ő meg nemet mondana. De ő, meg a haverjai folyton kocsikáznak, szóval simán lejöhetnének és ő normálisan is vezet, bár kicsit gyorsan, de nem kéne végigizgulnom az utat. Szóval mellette biztonságban érzem magam.

Csak ugye mostanában kicsit hullámvölgyes volt a kapcsolatunk, meg nem is igen szóltam hozzá...

De azt meg nem akarom, hogy apa, vagy anyáék megtudják.


2016. aug. 6. 17:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Kérd meg a mostohatestvéredet, mert felelőtlenség így vezetned, mivel nem csak a saját, és barátnőid életét veszélyezteted, hanem bárkiét, aki kószál az úton.

Rutin nélkül olyat meg főleg nem,hogy elviszed Szegedig...

Szülők úgyis megtudják, ha ennek-annak tolattál, nekimentél, annak gondolom nyoma is van, és persze anyagi vonzata.

Hívjad a mostohatesót!

2016. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

A mostohatesódon kívül nincs más, akit megtudnál kérni?


Ha nincs szerintem akkor kérd meg,inkább teljem biztonságosan a hazaút.

2016. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha mar ennyire felelotlen voltal, akkor vallald is a kovetkezmenyeit, ami jelen esetben a megalazkodas es szivesseg keres. Tudom, meglepo de a felnottseg nem csak abbol all hogy "csajszikkal leruccanok Balatonra, es en vezetek!", hanem hogy kepes vagyok felelosseget is vallalni. Ez lehet az elso lepes hogy ezt megtanuld, ha mar a szuleid ennyire sz**rnak ra mi van veled.
2016. aug. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
milyen kocsitok van? majd figyelem a híreket.
2016. aug. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Szegénykém...ne haragudj,esküszöm nagyon jót nevettem az írásodon.Most olvastam fel a férjemnek is :) .Szerintem, ha minden kötél szakad, hívd fel a tesódat,de a barátnőidnek nincs jogsis ismerősük aki elmehetne értetek?Mennyire látszik a sérülés a kocsin? Anyuék ordítani fognak?Én több, mint 10 éve vezetek,de a gps-es utazást például ki nem állhatom.Legutóbb a Csehekhez kellett vezetnem,mert mentünk egy kiskutyáért amit vettünk, de végig gyomoridegem volt az autópályákon.Drukkolok neked, mindenesetre örülök, hogy beláttad, még gyakorolnod kell a vezetést.Milyen autó?
2016. aug. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Egy próbát megér. Más nem tud vezetni akik veletek vannak? Nem kell mindnekinek vezetnie... nem való mindenkinek a vezetés. Ha nem megy az unokatesód akkor hívj sofőrszolgálatot. Nincs is nagy távról szó mellesleg.
2016. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Az azért karrier, hogy nekitolatsz egy fának, meg neki mentél egy autónak, két nap leforgása alatt.

Engem otthon biztos felakasztanának. :D Leírhatnád, hogy milyen vonalon szoktál mozogni, elkerülném ha lehet.

Ha ennyire nem megy a vezetés, akkor feltétlenül kérj meg valakit ha mostohatesód nem is vállalja be, akkor apukádat. Életveszélyes vagy, az alapján amit írtál.

2016. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Én megkérdnék valakit, de nem magam miatt, hanem mások élete miatt..
2016. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Van egyáltalán jogosítványod?
2016. aug. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg kérd meg az unokatesód, még lehet, hogy a kapcsolatotok is rendeződik. De ha ő nem ér rá, akkor remélhetőleg apud leutazik hozzátok vonattal. Töredelmesen bevallom én sem vagyok egy Fitti Paldi s a férjem preferálja is a vonatot, mert nem én vagyok a mozdonyvezető. :D
2016. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!