Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha házastársatok esküdözött...

Ha házastársatok esküdözött arra, hogy "Megváltozom! " "Megjavulok! ", betartotta az ígéretét?

Figyelt kérdés
A férjem szörnyen viselkedett az utóbbi hónapokban, és most már odáig fajult a helyzet, hogy válni akarok... Ő meg természetesen ígér fűt-fát, hogy megváltozik... Nem tudom, hogy elhihetem-e neki...
2010. ápr. 18. 22:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve azt gondolom, hogy én nem laknék együtt olyasvalakivel, akinek csak egyszer is elhagyja ez a két szó a száját: "megváltozom, megjavulok". Mert akkor ugye már elkövetett valamit. Szal sajna én az a típus vagyok, aki ha egyszer ezt hallaná a saját kapcsolatában, akkor pakolás, költözés. (Kutyából nem lesz szalonna. Hosszútávon pedig pláne nem).


Persze mérlegelni is kell, mert nem mindegy, hogy mondjuk ez a két szó egy ötéves kapcsolatban hangzott el, vagy egy kéthetes kapcsolatban.

2010. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
4 éves házasok leszünk nemsokára, szóval nem túl régi kapcsolat, de nem is 2 hetes...
2010. ápr. 18. 22:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
És mi volt az oka a szörnyű viselkedésének? És tényleg szörnyű volt, vagy csak Te reagáltad le érzékenyebben?
2010. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tényleg szörnyű volt! Röviden: szenvedélybetegség, durva viselkedés, verés... Nem bírom már tovább...
2010. ápr. 18. 23:05
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szubjektív, ugye te is tudod? Mert ugyebár mindenki más, és nem meríthetsz abból ötlete, hogy xy-nak a párja ezt tette vagy amazt. Én viszont már láttam 180 fokos változást...
2010. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Húhh... Első vagyok. Nálam egyenként is válóokok, amiket leírtál, nemhogy így, halmozottan. :( Szerintem ne maradj vele, mert ha gyerek is lesz, rosszabb lesz különmenni, és egész életetekre össze is fog kötni a gyerek.
2010. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ne akard, hogy más döntsön helyetted, mert Ti ismeritek a kapcsolatotokat, de elég durván hangzik, amiket leírtál.

A szenvedélybetegsége ha el is múlt, kijöhet más területen is, szerintem ez egy eleve labilis személyiséget takar. A durva viselkedés = nem tisztel, a verés pedig no comment...

De így látatlanban nem ítélkezem. Mindenesetre ha gyereketek lesz/lenne, tényleg sokkal nehezebben lépnél ki.

2010. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha még nincs csalàdotok,akkor ne maradj mellette.Viszont az màs kérdés,hogy szereted e és Õ viszont téged.Ha nem birod és türsz tovàbbra is neki,nem hiszem,hogy vàltozik,mivel làtja,hogy nem teszed meg a lépéseket.
2010. ápr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%
Mónika show onlájn xD
2010. ápr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálunk csak az apám volt ilyen: masszív alkoholista, aki azonba folyamatosan ígérgette, hogy nem iszik többet, megváltozik, stb. Egyszer még a falra is felírta nagy piros betűkkel, hogy "A családomat nem akarom elveszíteni a pia miatt". Aztán két nap után gyanúgy ivott, kötekedett, verekedett, mint előtte. Ha nagyon erős volt, akkor egy hétig is megállta pia nélkül, de a végére olyan elvonási tünetei voltak, hogy egy hét után megint hullára itta magát.

Én sosem bíztam ebben a "Megváltozom"-kezdetű fogadkozásban. Az ember nem tud csak úgy megváltozni. Kutyából meg nem lesz szalonna.

2010. ápr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!