Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Itt több...

Mi a véleményetek? Itt több helyen olvastam hogy a nevelő illetve az élettárs viszonyát a gyerekekhez, hogy csak úgy rájuk nyitnak, meg szégyenlősek a gyerekek:

Figyelt kérdés

Én alapból nem vagyok szégyenlős,de meg sem fordult volna a fejembe,ha a páromnak gyereke lenne,hogy rányissak,v. ne kérdezzem meg hogy szégyenlős e még ha kicsi akkor is.Holott engem nem zavar ha rámnyitnak,de tudom hogy nem vagyunk egyformák,és kamaszként még én is szégyenlős voltam és biztos hogy semmilyen pótszülő előtt nem vetköztem volan akkoriban le.


Szóval itt nem értem azokat az embereket akik egy ilyen a gyerek számára is új kapcsolatnál természetesnek vélik,hogy csak úgy rányithatnak.Több téma is volt erről már,szerintem igen is meg kell kérdezni őket,a többi meg úgyis eldöl idővel.


2010. ápr. 19. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi a legelején leültünk megbeszélni ezeket a dolgokat. Megértettem, hogy a gyerek nem szeretné ha kopogás nélkül benyitnánk a szobájába, vagy akár mindenféle ok nélkül ellenőriznénk, hogy mit csinál. Lefektettük a szabályokat, és a gyerek is sokkal közvetlenebb lett egy idő után. Fordított esetben, a gyerek is szokott kopogni, hiszen valamit valamiért. Amúgy különösebben nem vagyok én se, és a párom se szégyenlős, de mégsem a gyerek előtt kéne vetkőzni, vagy egyéb dolgokat csinálni (és itt értse mki azt amit akar :) ) Persze eleinte nem nagyon jöttem ki a párom gyermekével, de ahogy engedtem neki, és ő is engedett a távoltartásból (mára) sokkal jobb lett a viszony közöttünk. Most már akár én is segíthetek regelente neki ruhát választani, úgy, hogy bent vagyok amikor öltözik. Vigyázni kell ezekkel a dolgokkal, hiszen ha nem a te gyereked, vagy ha a tiéd is, sértésnek veheti. Egyet értek veled/ kedves kérdező. Teljesen igazad van ezzel kapcsolatban.

28/L

2010. ápr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem és azért írtam be,mert egy kisgyerek is írt hogy párja van az anyjának és amikor fürödni akart menni rányitott meg zavarná ha meglátná és páran lehurrogták,meg egy fiatal lány is írt ő meg a barátairól.Hát szerintem is igen is tiszteletben kell őket tartani,hisz nem a vérszerinti szülője,meg egy idő után sokszor már előttük is szégyenlősek szoktak lenni.Ezt is meg kell érteni.Ha rám nyitnak én nem csinálok godot belőle,de nem nyitnék rá az biztos,és elbeszélgetnék már vele az összeköltözés előtt,hogy később is el tudjuk kerülni az esetleges problémákat.
2010. ápr. 19. 15:57
 3/11 A kérdező kommentje:
EGyébként meg annyi,hogy gyerek és kamaszként meg sokkal szégyenlősebbek az emberek,ezt is figyelembe kell venni.És beszélgetni,beszélgetni és nem mindent természtesnek és magátólérthetőenk venni,mert sokan a rányitogatást annak veszik,hisz gyerek,meg ő is egynemű,ez a legrosszabb magyarázat,meg az amikor azt hallom,nekem is vannak,v. voltak gyerekeim,láttam már ilyet.
2010. ápr. 19. 16:04
 4/11 anonim ***** válasza:
A szülei is hagyhatnák egyedül a fürdőszobában, ha elég nagy már ahhoz, hogy ne kelljen fürdetni.
2010. ápr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze,de itt ilyen 8-14 évesek írak be,a mostani kissrác pl 12,ott mit kever a pasi,akit nem is ismer,mert ha jól emlékszem 1 hónapja ismeri,egyébként meg egy 5 éves is egyedül fürdik,csak hajmosásnál kell segíteni még.6-7 évesnél meg már tényleg meg kell erről kérdezni,iskolás gyereket meg még inkább.Én pl 7 évesen már nem toleráltam volna ha idegen jön be hozzám,max.anyu.


Olyan fúra mert én tényleg aztán nagyon szégyenlős voltam és 16 éves korom után megváltoztam,persze csak nő nem zavarna,v. kisgyerek ha benyitna

2010. ápr. 19. 16:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Engem már legalább tíz éve nem lát senki meztelenül:D
2010. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

D azzal sincs semmi baj,de kisgyereknél is,aki már iskolás és a szülőjének új párja lesz igen is meg kell kérdezni a gyereket,nem szabad csak úgy rányitogálni,azzal hogy még gyerek és mi van ha meglátom.A gyerekek gátlásosak,valaki a saját vérszerinti szülője előtt sem vetközik le és simán egy 8-10 éves gyerek is már tud hajat mosni,nincs szüksége segítségre.Meg kell őket kérdezni.


Mennyi idős vagy egyébként?

2010. ápr. 19. 16:36
 8/11 anonim ***** válasza:
heh most magad győzködöd h igenis meg kell a gyereket kérdezni? :O
2010. ápr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem győzködőm,de meg kell kérdezni,tiszteletben kell őket is tartani.
2010. ápr. 19. 17:16
 10/11 anonim ***** válasza:

A 12 éves kisfiú kérdésén én is tűnődtem, de aztán rájöttem, hogy mit is lehetne neki tanácsolni ebben a helyzetben, ha a tulajdon anyja nem ült le vele is meg az élettársával is külön-külön meg közösen, hogy na fiúk, hogy jöttök ki egymással? A saját anyja nem figyel rá - ez egy megváltozott élethelyzet, ami a gyereket maximálisan megviseli, egy ilyen családban élő fiúnak azt tanácsolni, hogy mondd el szépen bizalommal anyunak, mennyit érhet?

Sajnálom szegényt, mert el kellett szenvednie a szülei válását, most meg egy olyan férfival kényszerül egy fedél alatt élni, akinek nem volt gyerekszobája... aki vagy azt képzeli, hogy őneki ehhez joga van, mit szégyenlősködik előtte a kissrác, neki nem fogja megmondani, mikor mehet be a fürdőbe, vagy azt, hogy ilyen fokú közvetlenséggel hamarabb megbarátkoznak majd... de nem hinném, hogy az utóbbi, s ha mégis, akkor téves és tolakodó elképzelés, ilyent csak tapintatlan bunkó tesz.

2010. ápr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!