Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kedvel a barátom...

Miért nem kedvel a barátom édesanyja?

Figyelt kérdés

Már évek óta járunk a barátommal és most eljott az idő, hogy bemutassuk egymást a szüleinknek. Meg lett minden beszélve, mivel távol élünk egymástól ezért pár napot egymás szüleinél töltöttünk, amibe mindkét fél bele is egyezett. Elősször én mutattam be a barátomat a szüleimnek, minden nagyon jól ment, elhívtak minket ebédre, meg voltunk közösen kirándulni, mindenki nagyon jól szórakozott és a barátom nagyon megkedvelte a szüleimet és a szüleim is a barátomat.

Aztán én mentem hozzájuk egy pár napra, anyukájanak bemutatkoztam, kezet ráztunk és többé egy szót sem szólt hozzám és még csak ki sem jött a szobájából. Rosszul csináltam valamit? Miért nem kedvel engem? Velem van a gond? Vagy mi lehet ennek az oka? A barátom szerint ez normális, de engem ez akkor is bánt. Nem is érdekli őt, hogy kivel él a saját fia?


2016. aug. 16. 10:16
1 2
 1/16 anonim válasza:
33%
Lehet, hogy nem voltál neki szimpatikus, vagy, amire még gondolok az a depresszió.
2016. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Legközelebb fürödj meg a találkozó előtt, lehet az volt a baj :D
2016. aug. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Várj, belenézek a varázsgömbömbe és mondom a választ. Bár ha te, aki ott voltál, te sem tudsz semmit tippelni, akkor nem tudom, mit varsz idegenektő, vaktában.
2016. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha a barátod szerint ez normális az anyjától, akkor valószínüleg az anya igen zárkózott ember, aki nem haverkodik össze elsö látásra valakivel.


De a másik meg, hogy igazán nem az ö dolga, hoyg kivel él a fia, ez kettötök ügye, beleszólni nem tud, meg nem is érdemes, látott, túl sok kapcsolat meg eleve nem igazán lesz köztetek, ha ennyire messze éltek töle.

2016. aug. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Én megpusziltam volna. De adj neki időt. Meg kell szokni, hogy a fia férfi lett. Nekedrontani kérdésekkel nem akart. Jobban zavarban volt, mint Te. Ha ott vagy. beszélgess, és próbálj meg segíteni pl mosogatásnál. Nem biztos, hogy nem kedvel, csak nem tud veled mit kezdeni.Lehet, hogy a fia mondta, hogy meg ne támadjon.
2016. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ellenszenves vagy neki. Az az ő szegénységi bizonyítványa, hogy megsem próbált megismerni, hanem bezárkózott a szobájába.
2016. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Lehet csak ilyen a párod anyukája,nem annyira közvetlen,vagy kell neki egy kis idő,hogy megnyíljon,nem hiszem,hogy egy kézrázásban bármit is eltudtál rontani :D Kérdezd meg párodat,hogy az előtted lévő barátnőivel milyen volt
2016. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerűen ilyen ember, és kész. Nekem az apám ilyen, hogy nem haragszik ő senkire, csak ritkán kíváncsi másokra. Nem egy barátnőm kérdezte, hogy "apukád miért nem szeret engem?". Aztán mára már rutinosan elmesélem, hogy a fater ilyen, köszön, bemutatkozik és kész. Legközelebb akkor várj tőle bármilyen reakciót, ha mondjuk autóvásárlási tanácsot kérsz, mert másról nemigen beszél olyanokkal, akiket nem ismer legalább 30 éve. Nincs ezzel gond, mindenki más, emiatt ne érezd kellemetlenül magad. A másik véglet sem jobb, amikor valaki mindenáron meg akar felelni és folyton produkálja magát.
2016. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát én sem vagyok az a be nem áll a szája típus, de azért igyekezek, hogy 1-2 szót azért mégis váltsak ilyen esetekben. No de mindegy, ez van ezt kell szeretni. Majd ha úgy érzi, hogy akar velem beszélni valamiről, vagy jobban meg akarna ismerni, akkor gondolom úgyis beszélne majd velem. Ha nem, akkor maradjon a szobájában.

Köszi mindenkinek :)


U.I.: zuhanyoztam előtte, szóval kétlem, hogy ez lett volna a baj. Kivéve ha neki a büdös testszag jön be és ezért csalódott volt. :P

2016. aug. 16. 10:57
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Első találkozásra nem volt szerencsés több napra odaállítani.


Nem lehet, hogy ez lehetett a gond?

Vannak olyan emberek, akik igénylik a fokozatosságot, esetleg nem szeretik, ha még új, idegen emberek vendégeskednek náluk napokig.


Esetleg eszedbe jutott, hogy egy több napos ottalvásra egy kis figyelmességet vigyél a családnak? (van ahol ez szokás, fontos, illő stb.) Egy csokor virág az édesanyának, egy üveg ital az apukának vagy egy szelet csoki a kistestvérnek- ilyesmire gondolok. Mivel évelk óta jártok, gondolom kereső ember vagy, nem okoz gondot, de még egy diáklánytól is kedves gesztus lehet egy süti (egy kókuszgolyó is akár) vagy valami kézműves dolog- nem a pénzértéke miatt természetesen.


Esetleg őszintén beszélj a barátoddal: ő hogyan jelenette be azt, hogy téged elvisz bemutatni? Lehet, hogy csak odalökte a tényt az anyukának (akkor esetleg joggal vetődik fel, hogy az anyuka nem érzi ettől jól magát), vagy előfordulhat, hogy a családban éppen akkor volt valami konfliktus, esetleg valóban vannak nayagi nehézségeik, amiket a család szégyell, épp nem jött jól, hogy becuccoltál oda napokra... legyetek a fiúval őszinték egymással!


Legközelebb tartsd ezt is szem előtt.

Ha ilyen az édesanyja, akkor a jövőben egyelőre nem szerencsés napokra odacuccolni a nyakára, bőven elég egy ebédre meglátogatni, HA HÍV- egyébként pedig nem.

Sajnos van olyan, hogy valakinek a legjobb szándékunk ellenére sem vagyunk szimpatikusak, de ennek a helyzetnek a feloldásában a legnagyobb szerepe a barátodnak lenne.


Üdv: egy fiús édesanya

2016. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!