Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál a barátom édesanyja. Mit...

Utál a barátom édesanyja. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A minap "jeleztem" a barátomnak,hogy szeretnék EGYSZER ellátogatni a Bank Dance Hallba.(DISCO)De csak a tinibuliba.Nem vagyok megcsalós típus,szó szerint monogám.Ráadásul az osztályból többen is ott lennének,és vigyáznának rám,hogy véletlenül se menjek félre,de ennek az esélye a legcsekélyebb a földön,s ezt a barátom is tudja.Nem is ez a baja,hanem az,hogy ő nem szereti a discokat.Sosem volt még,ahogyan én sem.Mégis ellenzi,tiltja.Megígértette velem h sosem megyek el.Nagyon rossz a családi kapcsolatom,a szüleim elváltak,a nevelő apám kiskoromban molesztált,az édesapámért élek-halok,az anyám jóformán nem is ismer.Rajta vagyok az ügyön h az édesapámhoz költözöm.A barátom az egytlenem,vele veszítettem el a szüzességem,első csók stb.Régóta tart a kapcsolatunk.Az édesapámnak van egy társa,aki most várandós,viszont ő azért is féltékeny,hogy ha az apám megfogja a kezem.(Ne nézzetek le,15 éves vagyok de naon imádom az apám)Pedig 2 hetente járok haza,és 12 napig vele lehet,mégis sajnálja azt a 2 napot amikor velem foglalkozik.No ez az állandó mizéria,az oka,hogy ki szeretnék kapcsolódni,és el szeretnék menni.Van egy barátnőm,ő vigyázna rám amíg ott vagyunk(18 éves).A barátom anyja meghallotta,h menni szeretnék,és egyből én lettem a qrva,meg hogy megyek b..szni,meg h meg ne tudja h a barátom menni akar mert akkor megvereti.Elég xar az életem csak egy kis kikapcsolódásra vágyom.Nem tudom miért ilyen velem az édesanyja.Nem tettem neki semmi rosszat.Hiába vagyok már a fiával jó régóta kapcsolatban,mégis kijelentette,hogy ÉN NEM TARTOZOM A CSALÁDJÁHOZ.Én meg jobban szerettem,mint a saját anyámat!Pff...így jártam.De miért kell velem ilyen lenni?Azóta nem merek a házuk közelébe se menni,mert félek h bajom lesz.Mindíg próbálok segíteni nekik valahogyan,dehát ez a hála.Ha nem tartozom a családjához,akkor meg miért utált meg érte?Csak a barátnőim vannak nekem,és a barátom.Különösen 2 barátnőmet imádom,egyikőjük 18 éves,a másik 14,de ő is szinte a mindenem.Ha valaki tud valami okosat,hogy hogyan tudnám ezt megoldani,akkor megköszönném a válaszát!
2008. febr. 6. 20:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Ülj le a barátoddal beszélgetni és mondd el neki ezeket a dolgokat, h neked mennyire fáj h ilyen az anyja és legalább már ha így vn, h után mondja meg miért, mikor te nem ártottál semmit sem neki A helyzet amúgy ismerős. nekem 6éve van kapcsoaltom. Az anyja első perctől kezdve utált. hogy miért? azárt h el ne vezsítse a kixcsi fiát. Mivel párom bátyja már kirepült, nős, családja van. Így csak a párom maradt neki. Én tudom milyen ez. RÁm is kígyót békát kiabált. És ha páromnál rákérdeztem mi baja mindíg csak annyit mondott semmi. Pedig tudtam utál. Ez igencsak megkeserítette 5,5 évünket. Aztán legfőképp e miatt szakítottunk. De hát a szerelem ellen nem lehet küzdeni. 2 hónapja újra együtt vagyunk, együtt élünk itt náluk, az anyjával, már gyűrű isn van. Úgy tűnik elfogadott. Hogy hogyan értem el ezt? A párom leült és elmondta neki ha a feje tetejére áll is velem lesz,engem szeret és el akar venni. Így az anyja látta hiába csinál bármit inkább beletörődött.

Hát sok skert nektek!!

2008. febr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

a féltékenység ennyit tesz, beteges ha egy szülő nem képes elengedni a kedves gyermekét, képesek akár örökké magukhoz láncolni akár még betegségekkel is csak hogy ott maradjon mellettük a gyermekük...

mindezeket a félelem gyárja az elmében és nem tudnak tőlük szabadulni- a te helyzetedben azért is vagy ez meg az, mert félti a kedves anyuka, hogy esetleg te is olyan lány leszel, ha elkezdesz disco-ba járni, mit amiket hall...

ezt is a félelem gyártja...

érthető a helyzeted, hogy kikapcsolódni szeretnél, és nem egyebet, de szerintem az lett a baj, hogy már mindenki tudja és féltenek téged...

lehet jobb lett volna ha utólag mondod el a kedves anyukának amikor már megjöttél a buliból...

a párod meg tudhatná, és bizhatna benned, ennyi meg jár egy kapcsolatban, a tiltás pedig nem fér bele egy kapcsolatba...mert az birtoklás!!

ha szeretünk valakit akkor nem birtokoljuk, hanem engedjük addig menni ameddig csak akar, mert tudjuk hogy a szeretet és szerelem nagyon erős és mindent kibir...

ami nem bir ki egy ilyen kikapcsolódást az meg nem egy kapcsolat!! akkor jobb ha egyi ilyen kapcsolat nem létezik, mert nem lesz hosszú!!

a kedves "anyóst" jobb lenne felvilágositani, hogy mennyire szereted, hogy tudja!!!

a kedves mostha mami a féltékenységével is gondok vannak, mert látja közöttetek azt a szoros kapcsolatot, ami közöttük talán soha nem lesz...vagy nincs meg..


a szeretetet nem birtokolni kell, hanem megosztani mindenkivel..


azon elgondolkodnék, hogy neked milyen a kapcsolatod az édesanyáddal- és mitől lett olyan amilyen?

mit érezhet veled kapcsoalatban a te édesanyád!

ezek szerintem sokkal fontosabb kérdések!

2008. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Anyám miért ilyen?Mindez nagyon egyszerű!Az apám nem tudott rendesen teljesíteni az ágyban,így az anyám mindíg más ágyában kelt fel.Aztán jött a nevelőm.Szóltam neki,h anyu baj van,ez engem szexuálisan piszkál(9 évesen!).Ez meg annyira szerette,hogy inkább hitt annak a bunkónak mint nekem!Nah,ezóta rossz a kapcsolatom vele,meg mióta 4 évesen végighallgattam,ahogyan éppen akciózik mellettem az ágyban az éppen aktuális pasijával!Elvitt karikor otthonról!Anya az ilyen????
2008. febr. 7. 18:08
 4/13 anonim válasza:
100%
Szia!Nem vag ykönnyű helyzetben,nem irigyellek!Viszont rengeteg erőt érzek az írásodban,ami nagyon jó!Sokan a családi háttérre fogják,hogy elzüllenek ilyen-olyan értelemben!Örülök,hogy ilyen erős vagy és a helyén van az eszed!:)Anyósjelölteddel lehet neked kellene beszélned.Elmondani neki,hogy szereted őt is és a fiát is és fontos neked az ő szeretetük!Mond el neki,hogy mindketten fontosak,így talán nem félti tőled a fiát annyira,hisz ő is kap a te szeretetedből!Apud párjával is csak ezt tudod tenni!Próbáld meg,hog többet foglalkozol a nővel is,így talán nem érzi magát kirekesztve!Persze nem biztos,hogy bejön,de egy próbát megér!Pár alkalom után majd meglátod javult e a helyzet!Anyud bizony nem semmi nő!Remélem ez téged arra ösztönöz,hogy te pont az ellenkezője légy!A barátodat valahol megértem,hisz fél,hogy rákapsz a bulizásra!Ott nyomulnának rád a pasik,stb...!Viszont megpróbálnám rábeszélni,hogy menjen el veled!Akár úgy is,hogy nem maradtok sokáig!Ha nagyon nem fűlik hozzá a foga,akkor viszont ne erőltesd!Estleg te is lemondhatnál a buliról és helyette más módon kapcsolódnátok ki!Menjetek el kirándulni a közelben egy erdőbe,piknikezzetek,vagy üljetek össze valahol a barátaitokkal este!Nagyon jó hangulatot lehet úgyis teremteni(aktivity,kártya,stb..)!Bulizni meg bulizhatsz még késöbb is!Ritka ha az első szerelem mellett marad az ember,mégha most elképzelhetetlennek is tartod nélküle az életed!Ha mégis vele maradsz,akkor meg érte megéri lemondani egy-két buliról!Nekem sem tetszene ha a barátom nélkülem menne bulizni,pedig megbízok benne!
2008. febr. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Szia!teljesen megértelek.Én a párommal 2 éve s 4 hónapja vagyok együtt(21 leszek augusztusban).Kapcsolatunk kezdete előtt több mint fél évig barátok voltunk,s az anyja akkor még normális volt.Mikor már összejöttünk,elkezdte a baszogatást,beszólásokat...stb,s mai napig tart.Párom mindig mellettem áll,már sokszor összeveszett az anyjával,de nem sokat ért.1,5 év után betelt nálam a pohár és vissza szóltam neki,amit nagy veszekedés követett.Azóta kicsit leállt!Megmondtam neki hogy ő ezentúl a számomra halott,de azóta is néha-néha beszól...stb,de ráhagyom s ez jobban fáj neki.Tudom mit érzel.Szerintem beszéld meg a pároddal hogy beszéljen az édesanyjával.Álljon ki melletted a párod,ne az anyja mellett,hisz veled fogja leélni az életét,te leszel a gyermekei anyja..stb.(meglehet)!:) Nehéz az öregekkel,de meg kell nekik magyarázni világosan a dolgokat.Nem értem miért kell a szülőknek beleavatkozni?!Vigyázz,mert ha most ilyen szöveggel támad az "anyós",akkor a későbbiekben is ez lesz.Ne hagyd magad!"Anyósom" számára is én egy nagy qrva vagyok,semmirekellő stb.Az én családi állapotom is hasonló mint a tiéd,nekem csak a párom van,senki más az ég atta világon nincs nekem!Szerintem nem a világvége 1 kis kikapcsolódás,csak az öregek túlzásba viszik,s fantáziáznak!szép szavakkal add tudtára hogy te nem vagy qrva,csak kikapcsolódásra vágysz...stb.,de nem értem mi köze is hozzá!Amíg a párod megengedi neked,veled van,melletted áll addig nincs gond!fel a fejjel!Sok sikert!Sok boldogságot!Pusz! IBOLYA
2008. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En is szolnek !az en anyosom mar sajnos nem el;(

De o egy fantasztikus anyos volt,3 menye van ,de o egyikunk kozott se tett kulombseget!o is beleszolt a dolgokba csak az nem mindegy ,hogy hogyan,o ugy mondta "edes gyerekeim ha igy meg ugy csinalnatok lehet jobb lenne"

a tanacsadas ,meg az utasitgatas kozt kulombseg van!

AZ biztos hogy az ilyen anyos ritka,tanacsot nem tudok adni ,mert nincs tapasztalatom,de az biztos hogy vannak ,piszok emberek a foldon,sajnos.Mert azt nem tudom a te anyosodnak is mi orome van abba, hogy radszall nemhogy orulne a fia boldog!!es elhihetitek nekem hianyzik anyosom ,de nagyon:(

EN IS ILYEN ANYOS SZERETNMEK LENNI:)

2008. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom,hogy a szeretett anyósod meghalt :( Nagyon köszönöm szépen a válaszokat!Nagyon sokat segítettetek!Sajnálok mindenkit,aki hasonló sorsra jutott.Mégegyszer köszönöm,nagyon-nagyon sokat segítettetek!Puszy Bea (sokat adnék ha ilyen barátaim lehetnének!)
2008. febr. 10. 19:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

szia Bea!


szerintem mindenképp a barátoddal beszélj hogy beszéljen az anyjával ezekröl a dolgokol és talán azt is megkéne beszélni hogy bulizni néha elszeretnél járni, az ilyen dolgokat meg kell beszélni erröl nem dönthet csak az egyik fél. mert gondold el hogy ha együtt maradtok mi lesz 20 év mulva, ha már most irányit. és azért irányit mert hagyod hogy azt tegye, állj ki magadért és mond meg neki hogy te elszeretnél menni, ez a te döntésed, és ha igazán szeret akkor emgfogja érteni. szerintem az anyjával meg nem kéne törödni tudom hogy nehéz, de az ilyeneket jobb elkerülni, vagy probálj beszélni vele h te szereted őt, lehet ezt nem tudja, nem leeht tudni ő mit gondol, sokszor más az amit mondanak mint amire gondolnak az emberek lekéne ülnötök tényleg leht hármasban beszélni ezekröl a dolgokrol.


az utolsó válaszadonak pedig sajálom h meghallt az anyosa, érdekes h mindig a jó emberek hallnak meg.....


üdv. gergo

2008. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is Gergő!Hát nem elsz könnyű dolgom,még 3 teljes év...ááá kibírom erős leszek :)))
2008. febr. 11. 21:01
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

hogyha egy barátra van szügséged nekem nyugodtan irhatsz tényleg e-mailt vagy ahogy gondolod. amugy szerintem sokkal komolyabb a felfogásod meg a viselkedésed mint egy 15 évesnek, ugyhogy hidd el hogy három évet átfogsz vészelni, kitartás! üdv

gergo

2008. febr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!