Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya szerint nem kellene...

Anya szerint nem kellene szakmunkásokkal kezdenem, de mégis kinézett egy autószerelő srácot nekem. Mire véljem?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok. Az elején mondom, hogy nem a foglalkozása / munkája alapján ítélem meg az embereket.


Korábban egy szobafestő - mázoló és tapétázó srác 'csapta a szelet' nekem, de rájöttem, hogy nem ő az igazi (nem a munkája miatt, nem éreztem a 'kémiát', stb). Amikor anya tudomást szerzett a srácról és a foglalkozásáról, sokåig mondta, hogy nem kellene 'ilyenekkel kezdenem'.


Nem olyan régen sunyi módon elvitt magával, amikor az autóért mentünk egy műhelybe. Előadta kicsikét magát és bemutatott a szerelő srácnak, akit évek óta ismer, a szüleivel együtt. Azóta azt fújja, hogy milyen aranyos fiú, jelöljem be Facebook-on, hátha lesz valami... Nekem nem úgy tűnt, mintha bármire vevő lenne a srác, de lehet, hogy csak azért, mert anya is ott volt (meg apám is).


Mondtam anyának, hogy ezzel teljesen ellent mond magának, mire letudta egy 'nem baj az'zal...


Normális ez így?



2016. aug. 20. 22:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%

Én is szoktam szórakozni nőkkel, de nem megyek tovább mert félek a csalódástól, és így kicsit elégedett is vagyok hogy megtudtam kiknek jövök be, de ugyanakkor nem ért semmi bánat.

Anyámnak van egy ismerőse régebbről, neki kicsit fiatalabb a lánya tőlem, ebben a sztoriban Ő a komolyabb munkát végző, én csak sima melós vagyok.

24F

2016. aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

mondd meg a szüleidnek,hogy te értékeled a segítségüket, de nem kérsz belőle.

majd ha akarsz párt találni,akkor keresel, addig legyenek olyan szívesek és hagyjanak vele békén. ez nem így megy,hogy odadobnak eléd egy srácot aztán kész vége járjatok.

én pl mielőtt megtaláltam a mostani páromat, kb 10-15 emberrel randiztam. nyilván nem volt velük semmi, mert kb az első-második randin rájöttem,hogy nem hozzám valók valamiért. szóval szerintem időbe kerül,mire hozzád illő pasit találsz. és ez a te magánügyed.ne szóljanak bele, ne játszák a kerítőt.

nem azt a világot éljük,amikor szégyen,hogyha valaki "vénlány" 22 évesen.

2016. aug. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

12# vagyok.

a lényeget kihagytam. én is egyetemre járok, mondhatni jó szakra.

a párom mégis szakmunkás. nem végzettség függő szerintem,hogy kivel illünk össze.

randiztam én anno egyetemistákkal vagy diplomásokkal is. velük nem találtam meg a közös hangot+ mindegyikkel akivel találkoztam éreztem egy kis beképzeltséget,felsőbbrendűséget,mert hogy ők egyetemre jártak/járnak. nekem ez nem igazán volt szimpatikus. + a vicces,hogy az egyik verte magát,hogy ő milyen sokat keres a diplomájával.

közben a párom többet keres a szakmájával.. de mindegy

a másik srác akivel randiztam még,az azóta is az egyetemre jár, pedig már akkor 2 év csúszásban volt, amikor mi találkoztunk..és azóta eltelt 3 év..

úgyhogy nem minden egyetemista egy főnyeremény.

biztos vannak jófejek stb , ahogy szakmunkásokból is vannak tényleg trógerek és buták. de nem szabad általánosítani, meg kell ismerni mindkét oldalt stb..

2016. aug. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14%

Kedves 3., 12. - 13. Hozzászólók, a Kérdező által felvázolt szituáció NEM minősül "kerítésnek", nem valósult meg "kerítés" cselekménye! Szó sincs haszonszerzésről a fenti történetben! Ne oltsunk egymásba olyan fogalmakat, ami sokkal súlyosabb, cselekményt, jelen esetben bűncselekményt takarna! A Kérdező szülei, csak segíteni szerettek volna a lányuknak, ezt a segítséget a lány vagy elfogadja, vagy nem, hiszen nagykorú, felnőtt fiatal nő, de ez már az ő magánügye. Tisztázzuk a "kerítés" fogalmát a jelenleg hatályos magyar jogszabályok alapján.:

"Kerítés


200. § (1) Aki haszonszerzés céljából valakit szexuális cselekmény végzésére másnak megszerez, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Kerítést követ el, és az (1) bekezdés szerint büntetendő az is, aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személyt prostitúcióra felajánl vagy felhív.


(3) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a kerítés üzletszerű.


(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott kerítést


a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére,


b) az elkövető hozzátartozója, nevelése, felügyelete vagy gondozása alatt álló sérelmére, vagy a sértettel kapcsolatban fennálló egyéb hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve,


c) megtévesztéssel, erőszakkal vagy fenyegetéssel


követik el.


(5) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a (4) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott kerítés a c) pont szerint is minősül.


(6) Aki üzletszerű kerítés elkövetésében megállapodik, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." forrás, BTK: [link]

2016. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Még egy rövid válaszom férfiként a kérdésre.:

Megesett velem, hogy egy egyetemista lány, akinek udvarolni szerettem volna, nem vállalta fel a barátját és a barátja sem őt előttem (konkrétan a mai napig nem tudom a hölgy kapcsolati státuszát), de a lány megpróbált érzésem szerint engem és egy elsőéves egyetemista lányt összehozni. OK, ezt ő jóhiszeműen tette, úgy éreztem akkor, de a rendes elutasítás korrektebb lett volna a részéről.


Mivel szerelmes voltam belé, akkor meg sem fordult a fejemben, hogy valakivel össze akarna hozni, nem érdekelt senki más. Picit később, mikor rádöbbentem, rosszul esett, bevallom.


Majd, miután nagyon nem fogadta az udvarlásomat, hát átgondoltam és bepróbálkoztam egy randival az elsőéves lánynál. Picit beszélgettünk, de kb. az derült ki, hogy nem kötöm le a lány figyelmét, még ha nekem tettszett is volna ő. Így a rendes "kávéházi" randiból nem is lett semmi.


Ezután jött a csavar, ugyanis én picit úgy éreztem, arra használta fel ezt az elsőéves lányt, hogy magának bebizonyítsa, hogy én nem is szeretem őt, mert lám-lám mással is elmegyek randizni. Ez is rossz érzés volt.


Sajnos a fenti lányba még sokáig szerelmes voltam, talán egy éve jutottam el arra a pontra, hogy már az álmaimban nem tűnik fel. Egyébként 1,5 évvel ezelőtt ignorált a hölgy engem, teljesen igazságtalanul. 3 éve kezdődött mindez, ő volt a nagy egyetemi szerelmem, azóta szerelmes sem voltam. Nem haragszom rá, ha most felhívna, hogy magányos, megkérném a kezét, ahogy először élőben találkozunk. Nem fog rá sor kerülni, mert egy gazdagabb országba költözött külföldre. Sok magyar nő elmegy egyébként, szerintem az elvándorlás is nagy gond, mert a fiatal nők sok esetben választják külföldet, az anyagi biztonság miatt, ahol már nem magyar férjük lesz...


Ha lenne egy lány, aki bemutat a barátnőjének, annak viszont ma már örülnék! Pláne, ha a szüleim mutatnának be egy lányos házban! Ezekből a bemutatásokból max. egy randi lesz, szóval nem értem, mit kell ezen görcsölni ennyit?

2016. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem jogi értelemben kerítés na.

Akkor most jöjjek én is definícióval?


"(ker-ít-és) fn. tt. kerítés-t, tb. ~ek, harm. szr. ~e. 1) Cselekvés, melynél fogva valamit kerítünk, azaz körülveszünk, körülfogunk, köralakban kimetszünk, kiszabunk. 2) Azon vonal vagy test, mely valamit kerít, körülvesz, mint: fal, sövény, árok. Kerítésen átugrani. A keritést rongálni, megújítani. Kerités mögé huzódni, bújni. Keritésen belül, kivül. Nád-, léc-, decka-, sövény-, kőkerités. 3) Szerzés, megszerzés, mely tekervényes utakon, s keresés által történik. Pénzkerítés. 4) Valamely személynek bizonyos célra megnyerése, különösen nőszemélyeknek elcsábitása, mások számára megszerzése. V. ö. KERÍT."


Na?

2016. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem a srác (a festő) foglalkozásával van baja, csak nem tudta máshogy megfogalmazni?
2016. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
#1 nekem írj.
2016. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!