Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem van otthon gyed-en,...

Férjem van otthon gyed-en, ami egyre több feszültséget okoz. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

1,5 éves a lányunk, 3 hónapja cseréltünk. A gondot a háztartás és a főzés jelenti. Elvileg egyetért azzal a férjem, hogy ezt ő csinálja (ahogy én is tettem korábban) de a valóság más. Főzni nem tud, mert nem hagyja a gyerek, félti hogy megégeti. Ha mégis főz, egy romhalmaz a konyha. Mosni sem tud, mert nem tudja szétválogatni a ruhákat.


Nem azt várom nyilván, hogy tipp-topp lakás, vigyázzban álló játékok várjanak haza. Csak mocsok ne legyen.

Munka előtt és után szeretnék velük lenni, nem a háztartással foglalkozni míg ők játszanak.


Mit javasoltok?


Hülye/mocsok a férjem és minek jött gyed-re típusú válaszok nem nagyon érdekelnek. Nincs időgépünk, így inkább először megoldást keresnék, nem bűnbakot. Attól nem vagyok előrébb.


2016. aug. 26. 15:35
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
89%

"Elvégre Te vagy a nő, akinek bármi is legyen, vannak otthoni feladatai is."


???

2016. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

A férjem élvezi az otthonlétet. Játszik a gyerekekkel, mennek játszótérre, játszóházba, állatkertbe. A nagy 7 éves fiú, ő is nagyon évezi hogy apa otthon van.


És persze, nyilván nem úgy gondolom hogy én hazaérek és onnantól egy tányért nem teszek odébb. Heti 1-2x felkelek reggel, összekészítek valami tepsis kaját és csak be kell kapcsolni a gázt.

2016. aug. 26. 16:01
 13/37 anonim ***** válasza:
30%
Bolcsi minden megoldva
2016. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
13%

Én úgy főztem, hogy nagykondér krumplifőzelék 3 napi is elég. Feltétet könnyen eltudta készíteni, virsli, főtt tojás. Vagy sütőzacskóba sűlt hús. Levest hétvégén fôztem azt is nagy kondérral a levét kiporcióztam és lefagyasztottam.A benne főtt zöldségek a hússal .. Tádám.. Kész az étel. Heti 1-2 nap hideg koszt. Vagy a tészta is gyors.

Amúgy a férfiak nem tűrik a háztartási felafatokat sokáig...

2016. aug. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
63%

egyszerű recepteket talál a neten

mosást meg max szétválogatod, külön kupacba teszed, ő meg kimossa.

2016. aug. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
88%

Nő vagyok, én sem tűröm, de nekem nem csinálja meg senki a hamit, meg kell csinálnom. Senki sem azért kaparja a szart, mert az a hobbija.


Mert ugye nevetséges azt feltételezni, hogy amikor te voltál otthon, akkor a férjed kelt fel munka előtt, és dobott össze valamit, amit neked csak a sütőbe kellett dobnod.

2016. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
96%

szerintem állandó fejmosást kapna tőlem

ha nekem ment akkor neki is

leszarnám h ő élvezni akarja azt az időt

okos időbeosztással neki sem lenne gond csak ö pasi és hát nehogy már...


másik megoldás h abszolút nem csinálsz semmit

nálam ez volt a 2. lépés

és ez jött be mert se vásárolni se mást nem csináltam pont ahogy ö mikor én voltam a gyerekkel itthon

kb 1 hét alatt rájött h nincs kaja nincs tiszta ruha mocsok van és bizony nem fogom megcsinálni helyette


kiírtam a napi rendet neki órára pontosan :)

alap recepteket

és voilá nem kellet két hét és belejött

azóta persze én is besegítek neki :)

és működik

2016. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom milyen szinten áll a főzéssel, de én úgy kezdtem megtanulni, hogy elsőnek együtt anyukámmal. Megmutatta hogyan kell, elmagyarázta miért úgy a jobb stb. és következőleg megpróbáltam magamtól. Így próbáltátok? Jópár kaját megcsinálnátok így közösen, utána már menne neki is, illetve vannak szerintem egyszerűbb kaják, amikhez tuti nem kell nagy tudomány pl. saslik, rántott hús/sajt, rakott krumpli, krumplis tarhonya, sajtos tészta (és a többi tésztaféle), főtt/sült virsli, pizza, zöldségleves ... ezek megvannak secc perc, nem kell fél napot a konyhába tölteni hozzá.
2016. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
94%
A férjed főzzön akkor, mikor a gyerek alszik, akár két napra előre. vagy készítse el a dolgot míg nem ébred fel a kicsi, és csak rakja be a sütőbe, ott se kell lennie mellette. Ezek csak kifogások
2016. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudtam, hol éltél eddig, hogy nem tudtad a férjedről ezeket, mielőtt így döntöttetek. Most akkor minek panaszkodsz? Azzal a tudattal mentél bele, hogy ezt úgyse tudja ellátni.
2016. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!