Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem van otthon gyed-en,...

Férjem van otthon gyed-en, ami egyre több feszültséget okoz. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

1,5 éves a lányunk, 3 hónapja cseréltünk. A gondot a háztartás és a főzés jelenti. Elvileg egyetért azzal a férjem, hogy ezt ő csinálja (ahogy én is tettem korábban) de a valóság más. Főzni nem tud, mert nem hagyja a gyerek, félti hogy megégeti. Ha mégis főz, egy romhalmaz a konyha. Mosni sem tud, mert nem tudja szétválogatni a ruhákat.


Nem azt várom nyilván, hogy tipp-topp lakás, vigyázzban álló játékok várjanak haza. Csak mocsok ne legyen.

Munka előtt és után szeretnék velük lenni, nem a háztartással foglalkozni míg ők játszanak.


Mit javasoltok?


Hülye/mocsok a férjem és minek jött gyed-re típusú válaszok nem nagyon érdekelnek. Nincs időgépünk, így inkább először megoldást keresnék, nem bűnbakot. Attól nem vagyok előrébb.


2016. aug. 26. 15:35
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
8%
Ha van rá lehetőség hívj egy takarítónőt, heti egyszer 5000ért kitakarít amíg ők játszóznak. A főzés meg főleg hétvégén megoldható egy hétre simán meg lehet főzni lefagyasztod, a férjednek csak melegíteni kell sajtos tejfölös tészta meg simán elmegy párszor ha nincs más 😃
2016. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
94%

a legtöbb férfi szereti életképtelennek tettetni magát.

de az a nagy helyzet,hogy a főzés és a takarítás terén semmilyen hátránnyal nem indulnak a nőkkel szemben. ugyanúgy meg tudják ők is csinálni a házimunkát, mint a nők.

nyilván ha úgy nőtt fel,hogy egy fűszálat sem kellett keresztbe tennie és a házasságotok alatt is ki volt szolgálva,akkor érthető,hogy hirtelen nem tud még mindent.

de le kell ülni vele és elmondani neki,hogy mit hogyan csináljon. a ruhákat szétválogatni nem egy agysebészet, pár éves gyerekek is lazán megcsinálják. mosógépet bekapcsolni szintén egyszerű,egy jól idomított majom is bekapcsolja.

a főzés kicsit bonyolultabb, de az sem lehetetlen. hívd oda magad mellé amikor főzöl és igenis vegye ki a részét benne. és mutogasd neki mit hogyan kell. + kereshetsz egyszerűbb recepteket(Részletes leírással)

a párom is elég anafabéta volt főzés terén. aztán egyszer neki állt sütni,főzni netes receptek alapján. és nagyon jól sikerültek. talált olyan oldalt,ahol részletesen le volt írva az elkészítés,képekkel együtt. így nem olyan nehéz szerintem. idővel meg belejön majd,rutinosabb lesz, nem kell majd annyira szájbarágós recept sem idővel.

de el kell kezdeni.

nagyapámat pl világ életében kiszolgálta nagymamám.és ez így jó is volt,de amikor mamám nem tudott főzni mert beteg volt,akkor papám ette a száraz kenyeret. mert egy rántottát nem tudott megcsinálni magától. így amikor mamám jól lett,akkor megmutogatott alap dolgokat papámnak. +70 évesen. sosem késő elkezdeni:))

amúgy teljesen jogos a kérésed,hogy nem akarsz te takarítani és főzni minden nap,amikor elvileg ő van gyesen.

nyilván segíts be neki,de a nagy részét csinálja ő szerintem, amíg otthon van. ha visszamegy dolgozni,akkor meg felesben csináljátok.úgy korrekt szerintem

2016. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
97%
Azért az kicsit beteg, hogy némelyek azt tanácsolják, hogy még a kérdező főzzön meg előre, meg válogasson szét ruhát. Munka után még főzzön négy személyre, meg lássa el a háztartást, amikor a férj van otthon. EZ gyönyörű bzki :D
2016. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
96%
teljesen egyetértünk, utolsó. A gyed és gyes nem csak abból áll hogy játszóra hordjuk a gyereket, annak része a házvezetés is.
2016. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

A mosás valóban az én reszortom volt eddig, ez igaz. Nem maga a mosógép beindítása a nehéz, hanem előtte a válogatás és a foltok előkezelése. Ha ezeket megcsinálom, akkor már be is pakolom és elindítom. Plusz ha minden más rendben van, szívesen csinálom továbbra is.

De minden mást csinált ő is, tud főzni, takarítani.

Mielőtt így döntöttünk, sokat beszéltünk erről, úgy éreztem hogy sikerült egy nevezőre jutni.


A napirend jó ötlet, köszönöm, ezzel megpróbálkozok.

Én is úgy csináltam egyébként hogy egyik nap főzés 2 napra, másik nap takarítás.

2016. aug. 26. 19:31
 26/37 anonim ***** válasza:
96%

Ez a mosógépes sztori olyan, mint egy harmincas ismerősömé. Vadászpilótaként dolgozik, de két hetente zacsiban hazaviszi anyunak a szennyest, mondván ő nem tudja kezelni a mosógépet.

Biztos bonyolultabb, mint egy vadászgép műszerfala :)

2016. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, ettől annyira összemegy egy férfi a szememben. Nem is férfi. Ruhaválogatás... komolyan, kicsi gyerekek meg tudják csinálni. Ez olyan, mintha a fenekét nem tudná - akarná? - kitörölni.
2016. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
2%

Mosásra megoldás lehet ha bekészíted reggel a gépbe, és akkor teregetnie kell csak.

Fözni en sem mindig szoktam a 2 évesem mellett, általában az egészségkonyhától rendelünk. Egy adag fözelék pl a gyereknek elég 2 ebédre... de azért ey fözeléket összedobni max fél óra akármelyikőtöknek.

2016. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
43%

Heti háromszor tamarítónő aki majd kimos, vasal, kitakarít és rendbe tartja a lakást. 3x3.000= 9.000 forint hetente.

Ha sok akkor elmagyarazod a férjednek hogy a jatszóra jaras és az egésznapos csavargás nem egyeztethető össze a Gyessel eés Gyeddel mert ott a háztartás is. Én biztosan nem csinálnék semmit amikor a másik nem dolgozik.

2016. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
85%
Azért a Gyes és Gyed nem egyenlõ a háztartás ellátàsával is. Bocsi, de az a gyereknevelésre jár és nem a fõzésre. De ez nõnél is így van. :) Persze az màs tészta, hogy aki otthon van, több ideje rà.Viszont én kõkeményen kiosztanám a pàrom! Pláne ha eddig elvárás volt, hogy te mindent megcsináljàl otthon. Minden csak kifogàs. Nem akarja megcsinálni, csak élvezni a "szabadságot". Biztos h nem csinálnék semmit és nem is rendelgetnék kaját. Ha nem kap észbe és nem változtat, akkor menjen vissza õ dolgozni.
2016. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!