Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a nagyimnak...

Hogyan mondjam meg a nagyimnak, hogy ne akarjon már mindenkivel összeboronálni? Veletek volt ilyen?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és nincs barátom. A nagyimnak az a mániája, hogy kinéz nekem pasikat, és aztán rágja a fülemet, hogy ez is ilyen jó lenne, meg az is; meg majd elvisz téged xy a sulihoz ha mész, mert útba esik neki; legyél ezzel kedves, udvarold körbe :D stb.

Az őrületbe kerget ezzel...Most újabban akit kinézett nekem, alacsonyabb nálam + elég túlsúlyos, és nem tetszik. (Amúgyis van kiszemeltem nem is 1 aki esélyes lenne, nem kell ebben az ő segítsége)


Már említettem neki, hogy amikor a papámmal összejöttek, azt neki sem a nagyanyja intézte, hagyja már rám, hogy kivel akarok járni. Igazat adott erre, de aztán folytatta...


2010. ápr. 20. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Koncentrálj jobban azokra a kiszemeltekre.
2010. ápr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Poénból beszerezném a helyi temetkezési vállalkozó fiát, "hátha jól jön majd valakinek". Az ilyen és hasonló ötletektől általában el szokott menni a nagyik és barátnőik kedve az ajánlgatásoktól meg a célozgatásoktól ...

(Elnézést, ha kissé morbid lett volna, de egy ilyen általam olvasott sztori jutott eszembe :)

2010. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Köpj a szeme közé!
2010. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kár ezen bosszankodnod, fogd fel viccesen, csak jót akar, az ő idejében 20 évesen már gyereket szültek, nehéz neki alkalmazkodni a mai világhoz.
2010. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem olyan volt, hogy volt egy fiú haverom akivel elég sokat voltam abban az időben. Akkoriban voltak menzesz problémáim, nem jött meg honapóikig, mamám meg kitalálta hogy biztos össze feküdtem azzal a haverommal, és terhes vagyok(am nem voltam terhes). Meg ha lát valahol egy fiúval, egyből azt hiszi h már járok is vele. :/

De am szerencsére, ő nem próbál kerítőt játszani, csak mindent félre ért, és ezzel megy az agyamra. :S


19/L

2010. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: ismerős ez a helyzet (is) :D

Ezért nem szoktam már neki a fiú ismerőseimről beszélni, meg sem említem őket. :D Sőt, azt hiszi, hogy csak lány osztálytársaim vannak, mert ha megemlítem, hogy xy fiú ezt vagy azt csinálta, akkor már rögtön azt hiszi, hogy járunk...Kicsit fárasztó.

2010. ápr. 21. 21:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Rá kell hagyni! Ne bántsd meg, én nagyon szeretem a nagymamám, de nem sérteném meg őt. Figyelembe kell venni, hogy ő már idősödik és az "ő idejükben" másképpen működtetek a dolgok. Bár, nálunk forditott esetben volt a te szituációd, mert ő mindig azt mondta, hogy nálam alacsonyabb szinten lévő emberrel soha ne álljak össze! ez külsőre és anyagilag is értette. ezért mindig láttam, hogy a körülöttem lévő rokonaik, ha bemutatták neki a leendő új családtagot vizsgáló szemekkel fürkészte, ki fog vagy nem fog megfelelni a csaldának. Sokszor hozza fel a régi időket és olyan személyekről beszél, akikről fogalmam sincs és nem is igazán érdekel, hogy mással mi a helyzet, de türelmesen végig hallgatom és reagálok rá, mert tudom, hogy neki ez örömet okoz! csak beszélgetni szeretni és foglalkozni valakivel a nyúgdijas éveiben, ezért próbál neked keriteni valakit. inkább szórakozz rajta egy jót, hadd mondja a magáét, a végső döntést úgyis te fogod meghozni, de legalább azt fogja érezni, ha már csak meghallgatod, hogy tényleg részese az életednek és egyébként is csak jót akar neked. légy türelmes!
2010. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!