Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha igy viselkedik...

Mit tegyek, ha igy viselkedik az apám? Szakitsam meg mindenkivel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Hát hol is kezdjem, 17 éves lány vagyok. Ma sikerült kicsit összevesznem apámmal, mert nem birom tovább ezt a viselkedést. Nem tűr el itthon senkit, se családtagot, se barátaim, se a párom. Senkit. Ő mindig egyedül szeretne lenni, ez anyum is nagyon zavarja, de nem tud mit csinálni. Vele nagyon jó a kapcsolatom. Én egy eléggé zárkózott tipús vagyok, szóval nehezen barátkozok, sokan átvertek már, meg kihasználtak. Nem járok discoba, se nem iszok, és nem is cigizek, kitűnő tanuló vagyok. Sokszor piszkál avval, hogy eljárhatnák valahova, de tudja, hogy nagyon nem szeretem ezeket a helyeket, igy hát nem is megyek, de ha ide jönne valaki az is probléma, mert nem szereti. A legnagyobb baj, hogy a párom és a legjobb barátnőm is magyarországi (Pest), én kűlföldi vagyok, vagyis szerbiai és hát, ha ők jönnek hozzám, akkor persze nem egy napig maradnak és az apunak egyáltalán nem tetszik. Most is úgy volt megbeszélve, hogy ezekkel a személyekkel töltöm a tavaszi szünetem, úgy, hogy én először elmegyek Pestre, aztán egy hét után eljövünk hozzánk. De ma kijelentette, hogy szó sem lehet róla, egyébként az is baja, hogy néha átakarok járni Pestre. Anyuval megyek, ha mennék. A pénzt az útra magam kerestem meg, nagyon sokat spórolok rá, vagy dolgozok, hogy eljuthassak, szóval nem a szüleim pénzéből megyek, meg mentem egyszer sem és még is ilyen. Találkozás nélkül nem tudom mi értelme van az egésznek. Ha csak a barátaimról vagy ha a szerelmemről. Nem tűr meg senkit..:S Az meg milyen, hogy csak én megyek hozzájuk, ide meg nem jöhet senki?:S jó is néznénk ki.. nem tudom mit csináljak, nagyon elvagyok keseredve. Nagyon fontosak számomra a barátaim, a szerelmem meg, imádom, úgy érzem nem tudnék nélküle élni, soha nem ismertem még ilyen embert, igy is nagyon nehéz sokat külön lennünk, de mindig gond van a találkozással, és hát igy hogy apám nem engedi, hogy itt legyenek csak szenvedünk... nem akarom elvesziteni, de bántani sem.. nem tudom mi lenne a helyes döntés, arra is gondoltam, hogy keresek munkát, még két évem suliból, tovább akartam menni egyetemre, de lehet előbb majd munkát keresek, hogy elköltözhessek innen(nem csak ebből a szempontból nem jövök ki apámmal, olyan mintha nem is gyereke lennék, néha szó szerint les.ar). anyuval is beszéltem, ő se nagyon birja már, hogy nincs hozzá semmi szép szava, meg mindennel beleköt, meg hogy senkit se tűr el, csak a saját családját(szüleit, bátyját), de azoknak megadna bármit... anyu ma azt mondta, hogy majd beszélünk még, és ha nem változik lehet elköltözünk.. nem tudom mi lesz. Most csak abban kérnék tanácsot, hogy mit tegyek? szakitsam meg a kapcsolataim? vagy próbáljuk kibirni igy? annyira összezavarodtam.:S nagyon fontosak nekem.:( csak félek, hogy igy mindenkinek fájdalmat okozok..:(

előre köszönöm annak aki elolvassa és elnézést, hogy ilyen hosszú lett, meg ha zavarodottak a mondataim, csak nagyon kivagyok, egésznap sirok..:(


2011. márc. 22. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ne szakitsd meg a kapcsolatot senkivel sem apád miatt.Apukád nem depressziós?
2011. márc. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy mikor jól érzem magam, pl. délután zenét hallgatok, akkor is bejön apu és rám szól, hogy mit hallgatom a zenét, meg hogy elég már, vegyem le.. pedig teljesen külön van a szobám, csak az udvarról lehet hozzám bejönni, szüleimtől nem.
2011. márc. 22. 22:39
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem depressziós, csak ő ilyen, nem szereti a társaságot, és nem érdekli, hogy más hogy van evvel. Neki elég, hogy van TV meg rádió és azt hallgatja. Meg a szüleihez, bátyjához eljár.. Meg azokkal nincs baja, nem baj ha jönnek, de ha másokról van szó...
2011. márc. 22. 22:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Még egy év és leléphetsz. Ő ugyanis már változni nem fog :-(
2011. márc. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mivel 17 éves vagy és tanulsz, így elég nehezen tudnád apáddal megszakítani a kapcsolatot.

Szerintem le kéne ülnötök 3masban, és megbeszélni apáddal a helyzetet. Hogy nektek ez így nem jó, szükségetek van barátokra, ismerősökre. Ha őt ez zavarja, próbáljatok meg kompromisszumot kötni. Pl. csinálhatnátok a barátaiddal úgy, hogy csak aludni vagytok nálatok, reggeli után pedig elmentek egész napra csavarogni. Vagyis reggeltől vacsoráig üres a ház, este vagytok csak ott, akkor is csukott ajtó mögött, és viszonylag csendben.

Azt semmiképp ne csináld, hogy abbahagyod a sulit!!! ÉS a kapcsolatot se szakítsd meg vele, legalább amíg iskolába jársz.

Ha nem használ a beszélgetés apáddal, akkor mondd meg őszintén a barátaidnak, hogy sajnos apád ilyen, nem tudsz vele mit tenni. Ha tényleg a barátaid, meg fogják érteni!

2011. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Hát, sajnos megbeszélni próbáltuk, de nem lehet, nem változik semmi. A barátaim, meg a párom is megértené, ebben biztos vagyok, csak az a baj, hogy nagyon nehéz igy, egymás nélkül, szóval nem tudom.. akkor is csak szenvednénk, ha nem találkoznánk sose és csak neten tartanánk a kapcsolatot... az úgy nem kapcsolat:S a sulit én se szeretném abbahagyni, hisz nem azért tanulok ennyit, de már nem tudom mit csináljak, mert igy élni itt nem akarok, ahhoz, hogy elköltözzek pénz kell, a pénzhez pedig munka..:S
2011. márc. 22. 22:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem iszik az oreged? Pedig lehet hogy elkezdhetne, akkor talan beken hagyna benneteket.

Viccen kivul, kerdd egy szakember velemenyet, valami csaladsegito egyesulet vagy hasonlo. Jo lenne elrangatni apud egy pszihologushoz, mert igy ismeretlenul is az jon le, hogy a fatti rosszul van osszerakva. Ahogy o el es elvarja hogy ti eljetek az NEM NORMALIS!! es a baj az, hogy o ezt fel sem fogja, hogy a viselkedesevel mit muvel.

Mondjatok meg neki anyuddal hogy elkoltoztok. Hatha eszbe kap. Esetleg probaljatok a csaladjaval beszelni.

Ha nincs is depresszioja, valami nem szazas nala az tutti.

A barataidat pedig ne hagyd el apad miatt.

2011. márc. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyanyámmal volt ugyanígy sajnos.

Nála laktam Budapesten egy évig,nem engedte hogy bárkivel is találkozzak a lakásában,pedig dolgoztam,és a munka miatt költöztem hozzá.Mondjuk nálam durvább volt,mert már azért is szólt ha valaki felhívott a telefonomon.Azt akarta hogy egyedül éljek mint ő,mert sajnos nagyapám már évekkel ezelőtt meghalt.

Azt sem engedte hogy a barátommal találkozzak nála.

pedig a barátom egy nagyon kedves,és udvarias ember volt.

Próbáltam vele megbeszélni a dolgot,de nem változott semmi sem,mert állandóan veszekedett velem hogy minek találkoznék bárkivel is,jó nekem egyedül.

Aztán nem bírtam tovább,kiborultam,és azt mondtam neki hogy ha akar éljen egyedül,de én nem tudok,majd hazaköltöztem vidékre.Most nincs munkám,de együtt vagyok a szerelmemmel.

2011. márc. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szia én is szerbiai vagyok,szerintem ülj le apukáddal beszélgetni és beszéljétek meg...mond meg neki hogy a te számodra fontosak a barátaid meg a szerelmed és nem szeretnéd elveszíteni őket!..és kérdezd meg tölle hogy mikor ő fiatal volt akkor ő vitt e haza barátokat!és ha igen akkor neked miért nem engedi meg...mond meg neki h csak egyszer élünk és szeretnéd kihasználni minden pillanatot h boldognak érezd magad!!!
2011. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyen volt exférjem is :S Elváltam, a fiam se birta. Megváltoztatni az ilyet nem lehet.

Ha egyetemre mész, "szabadabb" leszel. Akkor már tul.képpen külön fogsz élni tőle (legalábbis törekedj rá). Otthon nem fogsz tudni változtatni a dolgokon.

Kapcsolataidat ne szakitsd meg.

2012. jún. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!