Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel az...

Hogyan dolgozzam fel az elvesztését?

Figyelt kérdés

Apukámat elvesztettem nyár elején. Anyukámmal ketten maradtunk. Mindig is apás voltam. Még mindig minden este lefekvés előtt eszembe jut a kép, ahogy a betegségétől szenvedett, ahogy ültem a beteg ágya mellett, szinte minden percben, és próbáltam felvidítani, biztatni. ..és akkor elkezdek bőgni. Nem azért, mert sajnálom magam. Hanem Apát. Sokkal jobb életet érdemelt volna. Sokkal jobb gyereket, amilyen én tudtam valaha lenni. Nem érdemelte meg ezt a mocskos betegséget. Nem mondtam neki elégszer azt se, "Szeretlek"...


Hogyan dolgozhatnám fel a gyászt?


2016. szept. 2. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Részvétem

5 éve halt meg az apukám. Nincs olyan nap,hogy ne jutna eszembe.

2016. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Először is részvétem!


Másodszor: ne hibáztasd magad!


Ha ott ültél a betegágya mellett és próbáltad felvidítani, akkor pontosan tudta, hogy szereted. Nem kell azt kimondani ahhoz, hogy érezze. Vele voltál végig, ez a legcsodálatosabb dolog, amit kaphatott Tőled! Mindenkinek vannak hibái, nyilván neked is. De amit írsz, az nekem azt mutatja, nem vagy rossz ember. És ezt biztosan ő is tudta, hiszen ő nevelt fel, születésed óta ismert, és már azelőtt is szeretett és akart téged, hogy megszülettél volna.


A gyász normális. Még csak egy-két hónapja vesztetted el. Sajnos a gyászmunka - így hívják a feldolgozás folyamatát - ennél több idő. Gondolkozz sokat, gondolj rá, és próbálj a jó dolgokra koncentrálni. Gondolj olyasmira, amin együtt nevettetek, és egy idő után újra mosolyogni fogsz. Kitartás!

2016. szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Erre mondják azt hogy elfogadni az elfogadhatattlant. Elfogadhatatlan, de nem tudunk mit tenni ezzel. Mindenki meghall, ki elöbb ki késöbb. Van akin tudunk segiteni abban hogy ezt késleltessük van akinél nem. Egyet tehetünk csak: a fent emlitett gyászmunka után azoknak az életét tesszük jobbá, akik még élnek, akik velünk vannak. Mert ők se lesznek velünk örökké vagy ép mi magunk mehetünk el bármikor...
2016. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! <3 Jó egy kicsit beszélni a témáról. Első, neked őszinte részvétem!


(Nem értem ki és miért kellett, hogy lepontozza amúgy a válaszokat...)

2016. szept. 2. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm
2016. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, teszek a pontozásra, ha neked tudtam bármennyit segíteni. :)
2016. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy pontozás egy külön kérdés.

Én már láttam olyan kérdést, hogy ki mit szeret.

Kajáról volt szó.

És még ott is volt akit lepontoztak.

Pedig nem is valami európai ember számára kétes ételt irt, hanem megszokottat. gondolom egyszerűen csak olyant amit a lepontozó nem szeretet.

2016. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!