Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kibírni, hogy a...

Hogyan lehet kibírni, hogy a férjem elmegy fél évre külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Ugy értem lelkileg.Nagyon megvisel,hogy holnap indul.Mit lehet ilyenkor tenni,hogy megnyugodjak?

13 évig vagyunk együtt és még 1 napot sem voltunk egymás nélkül.


2016. szept. 6. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
El kell viselni. Nincs jobb tanácsom. Nagyon rossz lesz, utána rosszabb, aztán a végén már nagyon várod, hogy újra lásd. És szinte idegen lesz az első órában, aztán rájössz, hogy még mindig ugyan az az ember. De ez már egy hónap távollét után is ilyen. Tapasztalat.
2016. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
67%
Nővérem volt barátja Japánban tanult 1 évig és nem ezért ment tönkre a kapcsolatuk, sikerült kibírni egymás nélkül. Szóval hidd el, erre nincs más megoldás, mint a türelem. Elhiszem, hogy nehéz, de valahogy ki kell bírni. Sok sikert :)
2016. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Eszter76 ***** válasza:
54%
Semmit. Ez ilyen vacak lesz... nekünk hamarosan letelik a fél év, de elég borzasztó (volt) nélküle. Szerencsére azért van telefon, chat - és ő kb. havonta haza tudott jönni hétvégére. Engem lefoglaltak valamennyire a gyerekek (3 van) - az esték a legrosszabbak... Én úgy vészel(t)em át, hogy itt GYK-n osztogatok tanácsokat. :-) Viszont neki is borzasztó nehéz, ha lehet, ne nehezítsd a dolgát - nyilván oka van, hogy külföldre kell mennie és nem lehet otthon. Persze, mondd, hogy hiányzik, meg ilyesmi... de a többi szomorkodást hagyd a kispárnádnak. Kitartás! Fél évet ki lehet bírni valahogy...
2016. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vigasztalásokat,nagyon sokat segített, hogy tudom nem vagyok egyedül ilyen helyzetbe.
2016. szept. 6. 23:04
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
Én nem értem az ilyet..Kövezzetek meg,pontozzatok le,de soha nem tudnék olyan helyzetet,hogy én vagy ő egyedül menjen.Nálam jóban-rosszban van.Ha itt sz.ar a helyzet,akkor együtt legyen sz.ar,ha ott jobb,akkor együtt legyen jobb.Mi is kiköltöztünk együtt.Házasok vagytok,13 éve együtt,miért nem együtt mentek?
2016. szept. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, ez nagyon szép és jó dolog egészen addig, amíg az embernek nincs semmije. Viszont ha lesz egy karrierje, amit folyton csinálni kell vagy lesz egy háza, amit fenn kell tartania vagy lesz egy háziállata, akit gondozni kell vagy lesz egy gyereke, akit nem lehet fél évente ugráltatni és költöztetni vagy csak épp rossz anyagi helyzetben van, akkor egészen más lesz a helyzet. Amit leírtál szép és idilli elképzelés, de ez a gané és rideg valóság, ahol retek sz.@r az élet, hiába van néhol a jó élet illúziója. Itt máshogy mennek a dolgok. A tigris ugyanúgy legyilkolja és befalja a gazellát, az erős ugyanúgy eltiporja a gyengét, az emberek ugyanúgy kínozzák és megölik a kiszolgáltatott állatokat, ugyanúgy ölik egymást és ugyanúgy tesznek a világ problémáira és élik a jelentéktelen és semmitmondó életüket cél és értelem nélkül tovább. (Tisztelet annak a vajmi kevés kivételnek.) Szóval első sorban ezt kéne megérteni. Ha akarsz valamit, az lemondásokkal és áldozatokkal fog járni. Gondolom a kérdező párja a jobb kereseti lehetőségek miatt megy ki. Ennek egy hitványul töltött félév lesz az ára. Viszont ha kibírják addig, ami személyes véleményem szerint megerősíti a kapcsolatukat, akkor utána profitálhatnak belőle. Annyit tudok mondani, hogy idővel valamivel jobb lesz, meg manapság az internet nyújtotta lehetőségek is sokkal elviselhetőbbé teszik a dolgot, mint anno lett volna ez. Esetleg pár találkozót bele lehet tenni és úgy még elviselhetőbb lesz. Ki kell tartani!
2016. szept. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:49-es: az elözö majdnem minden leírt, ami még kimaradt, hogy ilyen esetben általában az egyik fél kap munkát (sokszor a mo-i cég küldi ki egy idöre). Ha a másik fél is menne, akkor egyrészt a lakhatás problémás lenne (mert egyedül pár másik férfival lakhat egy szobában, egy feleséggel együtt nem), a megélhetési költségek (kaja, rezsi, stb) duplájára nönek, a feleség jelenlegi fizetése kiesik, ott nem kap munkát, stb.


MAgyarul, fél évre nem érdemes két embernek menni, mert anyagilag nagy ráfizetés - a tervezett többletbevétel helyett, és utána mindketten az utcán vannak munakhely és jövedelem nélkül.

2016. szept. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Az en parom becsajozott amig kinnt volt

Osszeszedett valami ocska melos libat.

Ki is dobtam

2016. szept. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
az én férjem 8 év házasság után ment ki,13 honap alatt 2 t volt itthon,van egy 7 éves gyerek.nekem nincs munkám egy kis faluba élünk a gyerek most iskolás,most egy tanyára hova vigyem a fiam?ahol 8-9km a legközelebbi település ,se kocsi se jogsi,itthon nincs semmi segitségünk,albérletbe vagyunk ,de ha 2 év még eltelik megtudjuk venni a házat amit bérlünk,rossz nagyon neki is meg nekünk is de van skype,chat,legközelebb karacsonyra ha tud jönni.de mindennek ára van ,s ha sikerül 3év elteltével megment 35év banki részlettöl,a megcsalásrol pedig aki akarja bárhol megteheti,nem kell 3000km
2016. szept. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!