Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1,5 hetet voltam albiban és...

1,5 hetet voltam albiban és nagyon mérgesek lesznek rám? SOS 20/L

Figyelt kérdés

Annyi a történet hogy idén felvettek egyetemre, koliba viszont nem. Első helyen voltam váróslistán és mindenki azt mondta hogy keressek albit mert nem valószínű hogy bekerülök idén.

Így is tettem. Itt lakok már 1,5 hete. Kifizettem a kauciót ( 26.600 ft) és most kéne hétfőn az első havi albi díjat, mert most jönne a főbérlő.

3-an lakunk a lakásban. Ők ketten már 2 éve barátnők és előttem volt egy másik csaj aki szintén 2-2,5 évig volt itt.

Viszont nagyon drága ez nekem. 35.000 forint egy hónapban és a koli pedig 10.000 forint lenne. Értesítettek ugye ma hogy bekerültem a koliba és ha szeretnék akkor mehetek.Na most mi a francot csináljak?

Mikor beköltöztem akkor mondták hogy ők hosszú távra keresnek embert és én is úgy gondoltam, mert mindenki azt mondta hogy nem fognak felvenni idén. Mondogattam is nekik hogy nem akarok koliba menni, de csak azért mert kellemetlen volt ez az egész mivel már az első nap megemlítettem nekik hogy első helyes várólistás vagyok.

Beszéltünk az előző lakóról aki itt volt helyemen és nagyon szidták hogy egyik napról a másikra elment, ( pedig ő is itt hagyta a következő havit..) és sajna nekem is ezt kell csinálnom mert nem várnak rám a koliban.Hétfőn költöznék.

Annyira görcsben van a gyomrom egész nap. Nagyon kedves emberek és nem akarok kicseszni velük ezért úgy gondoltam hogy kifizetem ugye akkor a 26.600 forintot mert mégis csak itt laktam 1,5 hétig és akkor még mellé az egész havi rezsit, plusz megtarthatják a kauciót hogy ne kerüljenek szarba jövő hónapban amíg nem találnak új lakótársat.

Szerintetek?

Mit tegyek? Így is felkellett vennem a diákhitelt és mellette melót keresek. Nem akarom a diákhitel egyet is albi miatt felvenni. Sokkal kedvezőbb a koli.

Szerintetek?

Kérlek segítsetek....


20/L


2016. szept. 7. 19:43
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem csináld azt, hogy most még ebben a hónapban ott laksz, ha már úgy is ki kell fizetni a rezsit stb-t, vagy szimplán csak kifizeted de elcuccolsz, és mellette keresel valakit magad helyett. Így meg szokták engedni, h elmenjen vki.


Jah és a főbérlőnek is szólj, mert a kaució visszajár és akkor lehet úgy csinálni, hogy nem fizetsz a végén, csak 10ezret, mert az össz díjból levonják azt és nem adják vissza

2016. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
11%
bár a lányom szobatársa is ilyen lelkis lett volna, akkor nekem most nem kellene 40e helyett nyolcvanat fizetni... :(
2016. szept. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

Látod?

Épp ezzel van bajom hogy most így ők fizetnek többet majd. Nem akarok vitát... az arcukat nem akarom látni mikor megmondom.

Rohadt kellemetlen ez. Főleg hogy először közölték hogy ők hosszú távra keresnek :/

2016. szept. 7. 19:59
 14/55 anonim ***** válasza:
83%

Ha a szüleid nem tudnak ilyen szinten támogatni és kénytelen vagy munkából valamint diákhitelből fenntartani magad, akkor mindenképp menj koliba. Én is ismertem sok embert az egyetemen, akiket ahogy felvettek a koliba mentek is, szerintem albérletre felesleges költeni, hisz az albérletben is kerülgetni kell "idegeneket" ahogy a koliban is, így kár feleslegesen pénzt kidobni. Én teljesen megértelek, én is dolgoztam az egyetem mellett, nekem még kolira sem volt pénzem így napi 2-2 órát utaztam.

Szerintem mond meg nekik őszintén, hogy nagyon sajnálod nem számítottál rá, hogy felvesznek de mégis így adódott és nem szeretnéd kihagyni ezt a lehetőséget, hisz mégis csak te is pénzből élsz. Vagy még jobb lehet ha azt mondod, hogy alapvetően annak ellenére, hogy jelentkeztél a koliba nem szerettél volna odamenni, de most hogy elkezdődött a suli nagyon gyorsan fogy a pénz, nem biztos, hogy kijönnél a pénzből így egy hónapban és mivel épp felvettek a koliba így inkább beköltöznél oda, mert sokkal olcsóbb. Esetleg próbálj meg másik lakótársat keresni nekik, hogy továbbra is háromfelé osztódjon a költség, így nem járnának rosszabbul.

Az szép lenne tőled, ha meghagynád nekik a kauciót, de szerintem jogtalan, persze ha így látod jónak akkor hagyd, én a helyedben csak a havi lakbért és rezsit fizetném, nem te vagy az egyedüli, aki ilyen hirtelen mond fel albérletet.

2016. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
96%
még van esélyük mást találni helyetted, nekem nem volt. Na tűnés és szólj nekik.
2016. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
96%
14-es vagyok, az utolsónak igaza van ebben teljesen. Ez az első hét a legtöbb egyetemen, ilyenkor még sokan keresnek albérletet, szóval szerintem mielőbb szólj nekik, mert később nehezebb lesz találniuk mást mikor már mindenki megtalálta a helyé.t
2016. szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőn kell költöznöd, addig szerintem simán találnak helydtted mást, csak szólj minél előbb, vagy segíts nekik keresni. Plusz 1,5 hét után könnyebb kilépni, hogy mégse lesz így jó neked, mintha már pl 2-3 hónapja laknák ott.

Hogy mérgesek lesznek, azt nyilván jó lenne elkerülni, de nem ér meg +20 ezret havonta, hogy ne legyenek. Nem azért jössz el, hogy kicsessz velük, hanem hogy (jelentős) pénzt spórolj meg. Én a helyedben mindenképp átmennék a koliba!

2016. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
93%

Senki sem sz*rja pénzt, sőt pénz kérdésben nincsenek barátok...

Én azonnal mennék koliba és örülnék hogy sikerült felvegyenek.

Neked se lesz mindegy majd a jövőben mennyi diákhitelt törlesztesz vissza...

2016. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
96%

1. Erről még senki nem beszélt, de mi van a szerződésedben? Ott lesznek a felmondás szabályai, azt be kell tartanod. Ez nem azt jelenti, hogy hétfőn ne költözhetnél el, de fizetned annyit kell, ami ott van benne. Se többet, se kevesebbet.

2. Megértem, hogy kellemetlen, de minél később szólsz, annál rosszabbat teszel pont azoknak, akiknek nem akarsz ártani. Minél hamarabb kezdenek keresni valakit helyetted, annál több esélyük van találni úgy, hogy ne kerüljenek bajba, mert a felmondási időre járó díjad lefedi az üres időszakot.

3. Ha tényleg segíteni akarsz nekik, keress te is.


Egy biztos: az időhúzás a legrosszabb, amit tehetsz!

2016. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
15%

Őket érdekelte, mikor mondtad, hogy várólistás vagy a koliban? Vagy elsumákoltad, mondván, úgyse mennél oda?

Kedves emberek tudnak bármilyenek lenni, én a helyedben megmondanám mi van és egyből vinném a cuccaimat ÉS keresnék valakit a helyemre AKIT le tudok informálni.

Egyébként biztos a kollégiumot akarod? Én nem tudtam ott tanulni, állandóan csak a bulik... viszont legalább vannak tanulótársak stb, kölcsön jegyzet. A falak vékonyak voltak és háromig buliztak akkor addig buliztak és a koliban nem biztos hogy a legkedvesebb lakótársakat fogod ki. Döntsd el mit akarsz, tanulni vagy nem. A diákhitelből tudod fizetni a lakást, ha nem nagyon nehéz a szak talán még dolgozni is tudsz mellette. Viszont sokkal nyugodtabb életed lehetne a lakásban, ha anyagilag bírod.

2016. szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!