Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1,5 hetet voltam albiban és...

1,5 hetet voltam albiban és nagyon mérgesek lesznek rám? SOS 20/L

Figyelt kérdés

Annyi a történet hogy idén felvettek egyetemre, koliba viszont nem. Első helyen voltam váróslistán és mindenki azt mondta hogy keressek albit mert nem valószínű hogy bekerülök idén.

Így is tettem. Itt lakok már 1,5 hete. Kifizettem a kauciót ( 26.600 ft) és most kéne hétfőn az első havi albi díjat, mert most jönne a főbérlő.

3-an lakunk a lakásban. Ők ketten már 2 éve barátnők és előttem volt egy másik csaj aki szintén 2-2,5 évig volt itt.

Viszont nagyon drága ez nekem. 35.000 forint egy hónapban és a koli pedig 10.000 forint lenne. Értesítettek ugye ma hogy bekerültem a koliba és ha szeretnék akkor mehetek.Na most mi a francot csináljak?

Mikor beköltöztem akkor mondták hogy ők hosszú távra keresnek embert és én is úgy gondoltam, mert mindenki azt mondta hogy nem fognak felvenni idén. Mondogattam is nekik hogy nem akarok koliba menni, de csak azért mert kellemetlen volt ez az egész mivel már az első nap megemlítettem nekik hogy első helyes várólistás vagyok.

Beszéltünk az előző lakóról aki itt volt helyemen és nagyon szidták hogy egyik napról a másikra elment, ( pedig ő is itt hagyta a következő havit..) és sajna nekem is ezt kell csinálnom mert nem várnak rám a koliban.Hétfőn költöznék.

Annyira görcsben van a gyomrom egész nap. Nagyon kedves emberek és nem akarok kicseszni velük ezért úgy gondoltam hogy kifizetem ugye akkor a 26.600 forintot mert mégis csak itt laktam 1,5 hétig és akkor még mellé az egész havi rezsit, plusz megtarthatják a kauciót hogy ne kerüljenek szarba jövő hónapban amíg nem találnak új lakótársat.

Szerintetek?

Mit tegyek? Így is felkellett vennem a diákhitelt és mellette melót keresek. Nem akarom a diákhitel egyet is albi miatt felvenni. Sokkal kedvezőbb a koli.

Szerintetek?

Kérlek segítsetek....


20/L


2016. szept. 7. 19:43
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyértelmű dolog. Ha van egy ennyivel olcsóbb lehetőség és nem használod ki, az butaság. Ezt nekik is meg kell érteniük, ha értelmes emberek, akkor meg is értik. Akkor csesznél ki velük, hogy holnap összecsomagolnál és fizetés nélkül lelépnél. Amit tervezel az teljesen korrekt dolog. Ne idegeskedj ilyen butaságokon, ártasz vele magadnak. Csak nyugi. (Egyébként én a helyükbe, ha hosszútávra kerestem volna valakit, akkor tuti nem mentem volna bele (vagy legalább felkészülnék a rövidtávra) egy első helyes várólistással. Túl valószínű volt ez a lehetőség. Nem véletlen van várólista.)
2016. szept. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
59%

A kaució nem jár vissza. Minden épkézláb szerződésben benne van, hogy ha az albérlő idő előtt dobbant, akkor az a tulajt illeti meg - vehető úgy is, hogy ne gatyásodjon el, míg új bérlőt talál.

Kifizeted - arányosan, nem az egészet! - a rezsit, a lakbért is teheted így, mert hivatalosan így lenne szabályos, de ha már ennyire jófej akarsz lenni, abból letehetsz egy egész havit is.

És itt a vége. Biztosan találnak helyetted mást, addig átmenetileg ellesznek a kaucióból.

Mindenkivel történhet olyan, hogy megváltozik az élethelyzete, ha haragszanak rád, hát haragudjanak, az ő bajuk, ne legyél már ilyen nyuszi :)

Nekünk is instant kellett elszöknünk egy vénasszonytól, mert át akart rázni minket a rezsivel - a plusz pénzt fél évig szedte tőlünk, már kora reggel trappolt az ajtóhoz, hogy húzzunk az automatához, csak hát nem emelt az átalányon, így a mi részünket nem fizette. Gyanús volt, hogy olyan vígan költekezik, pont jókor húztunk el, mert amikor szembe találkozott a költöztetőkkel, lobogtatta már ám a százezres összesítő számlát, hogy az a mi sarunk, fizessük is ki.

Morgott is, átkozott, visított, mert pont hónapforduló előtt egy nappal távoztunk, és persze a következő havit már nem kapta meg. Megérdemelte. Vissza is kapta az élettől, mert pár hónapra rá beszakadt a háza teteje is :D

2016. szept. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
32%

Hozzátenném még, hogy nem személyes kapcsolatban állsz sem a tulajjal, sem a lakótársakkal, hanem üzletiben. Úgy is kell kezelni.

Amíg teljesíted a helyzetből adódó anyagi kötelességeidet, senkinek semmi joga hőbörögni, ha mégis teszik, ki kell őket röhögni, nem idegeskedni rajta.

2016. szept. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
7%
De hogy tudja behajtani a kauciót? Még nem is fizetett és költözik. Elcuccol és kész
2016. szept. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
79%

A kauciót már kifizette. Jogos, ha bent hagyja. Illene az eddigi tartozását is, nem csak "elcuccolni, és kész".

Sosem értettem, hogy léteznek olyan emberek, akiknek van ehhez pofájuk.

2016. szept. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
81%

Nem akarod, hogy haragudjanak, de az albérlet neked drága. Akkor ? Így is haragudni fognak, azt nem tudod kikerülni. Újra keresni valakit, megint idegennel jópofizni, az is lehet, hogy felültetni őket...

Ez nem személyes ügy, hanem csúf anyagi. Ha menned kell koliba, akkor menned kell. Kend rá anyádékra, hogy megtudták, hogy megürült egy hely, és így nem hajlandóak az albit finanszírozni, nagyon sajnálod.

2016. szept. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A kaució a lakásban, berendezésben esetlegesen okozott károk, ki nem fizetett rezsitételek fedezetére szolgál, nem arra, hogy "ne gatyásodjon le a tulaj", mert a bérlő nem tölti ki az egy hónapot se. A kiadhatóság kockázata nem a bérlőt terheli, különösen, ha nem volt határozott idejű a bérleti szerződés, márpedig ilyet ritkán írnak, mert az a tulajt is kötelezi.:-)

A kaució tehát visszajár, ill. abból fedezhető az időarányos bérleti díj és rezsi. Semmi inkorrektség nincs abban, ha a kérdező összecuccol és elköltözik.

2016. szept. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

"de nem akarom hogy baj legyen ebből. Nem akarom hogy haragudjanak rám."


Ne haragudj, de ha megmarad ez a szemléleted, hogy inkább kifizetsz hitelből több tízezret, amit valójában nem kellene, csak ne haragudjon rád senki, nagyon nehéz életed lesz.

2016. szept. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
ugy megy a nyavalygas szegeny lakaskiadok legatyasodasan, , mintha nem 30 jelentkezőbő castingolnák az utódot... 3 napig se fog üresen állni a helye. a kaució visszajár.
2016. szept. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
85%

Ugye minél előbb szedsz magadra egy kis tökösséget? Ezzel a nem akarok másokat megbántani mentalitzással csak azt fogod elérni, hogy mindenki csicskása leszel, akit ráadásul szrba sem fognak majd nézni, mert minek tennék?


Nőj fel, és a saját érdekeidet nézd!

2016. szept. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!