Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1,5 hetet voltam albiban és...

1,5 hetet voltam albiban és nagyon mérgesek lesznek rám? SOS 20/L

Figyelt kérdés

Annyi a történet hogy idén felvettek egyetemre, koliba viszont nem. Első helyen voltam váróslistán és mindenki azt mondta hogy keressek albit mert nem valószínű hogy bekerülök idén.

Így is tettem. Itt lakok már 1,5 hete. Kifizettem a kauciót ( 26.600 ft) és most kéne hétfőn az első havi albi díjat, mert most jönne a főbérlő.

3-an lakunk a lakásban. Ők ketten már 2 éve barátnők és előttem volt egy másik csaj aki szintén 2-2,5 évig volt itt.

Viszont nagyon drága ez nekem. 35.000 forint egy hónapban és a koli pedig 10.000 forint lenne. Értesítettek ugye ma hogy bekerültem a koliba és ha szeretnék akkor mehetek.Na most mi a francot csináljak?

Mikor beköltöztem akkor mondták hogy ők hosszú távra keresnek embert és én is úgy gondoltam, mert mindenki azt mondta hogy nem fognak felvenni idén. Mondogattam is nekik hogy nem akarok koliba menni, de csak azért mert kellemetlen volt ez az egész mivel már az első nap megemlítettem nekik hogy első helyes várólistás vagyok.

Beszéltünk az előző lakóról aki itt volt helyemen és nagyon szidták hogy egyik napról a másikra elment, ( pedig ő is itt hagyta a következő havit..) és sajna nekem is ezt kell csinálnom mert nem várnak rám a koliban.Hétfőn költöznék.

Annyira görcsben van a gyomrom egész nap. Nagyon kedves emberek és nem akarok kicseszni velük ezért úgy gondoltam hogy kifizetem ugye akkor a 26.600 forintot mert mégis csak itt laktam 1,5 hétig és akkor még mellé az egész havi rezsit, plusz megtarthatják a kauciót hogy ne kerüljenek szarba jövő hónapban amíg nem találnak új lakótársat.

Szerintetek?

Mit tegyek? Így is felkellett vennem a diákhitelt és mellette melót keresek. Nem akarom a diákhitel egyet is albi miatt felvenni. Sokkal kedvezőbb a koli.

Szerintetek?

Kérlek segítsetek....


20/L


2016. szept. 7. 19:43
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
81%

Drágám,ha rnnyit sem bírsz megoldani téged meg fognak enni reggelire a koliban!

Sziasztok,elköltözöm,mert koleszos lettem.pont ennyi.

Aztán ajtó behúz és már úgysem fog érdekelni,mit gondolnak!

2016. szept. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
69%

semmi különös, eléjük állsz hogy most telefonáltak hogy kaptál Váratlanul helyet a koliban és nagyon sajnálod,de menned kell mert

a.) a koli sokkal olcsóbb

b.) így nem kell hitelt felvenned, ami sokat számít

és

c.)természetesen a kauciót ott hagyod és még egyszer nagyon sajnálod, mert neked is azt mondták hogy 1 évig nem lesz semmi

Nem azért de már aznap el kellett volna nekik mondanod, hogy időben kereshessenek valakit és valaki más boldogan a helyedre költözhessen. Mondd el és kész sokkal jobb mint az idegeskedés és amúgy is nem írtál alá semmit hogy ott maradsz egy évig szóval nem vagy köteles maradni csak azért mert durcizni fognak.

2016. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 zombienyul ***** válasza:
100%
Értelmes emberek megértik, hogy nagyon sokat számítanak az anyagiak és albi vs koli között elég nagy anyagi különbség van egy diák számára, mond el nekik szépen és kész. Egyébként sem élhetsz hitelből albérletben csak, mert nehogy ők haragudjanak... :)
2016. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
90%

Kauciót.nem hagyod ott! Az neked visszajár,ha nem romboltad porig az albit!

És feltéve,hogy határozatlan idejű a szerződésed!

2016. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
90%
Mond azt, hogy anyagilag nehezebb helyzetbe került a család és muszáj elfogadnod a kolit, mert ha nem, akkor pár hónap múlva már nem tudod fizetni az albit. Szerintem ennek még örülnek is, hogy nem nekik kell a te részed is fizetni.
2016. szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
30%

Úgy-úgy, szokás szerint mindenki akadjon fenn azon, hogy valamit ki kell fizetni :)

Minden egyes bérleti szerződésben benne van, hogy a kaució nem jár vissza, ha a bérlő idő előtt elmegy, nem csak az anyagi károk fedezésére szolgál, ez akkora tévhit, mint a ház.

Határozatlan idejűnél is enyhén szólva problémás, ha valaki az első hónapot sem tölti be, nem nyaralót adtak ki.

Ha nincs szerződés, akkor a lelkiismeret azt diktálja, hogy ezt betartsa, mert ugye a kérdező pont ezen van fennakadva.

Mindegy, én nem fogok itt senkit győzködni, a magyar ragaszkodik a maga hülyeségeihez.

2016. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
79%
Na mit szóltak?
2016. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
87%

"Minden egyes bérleti szerződésben benne van, hogy a kaució nem jár vissza, ha a bérlő idő előtt elmegy, nem csak az anyagi károk fedezésére szolgál, ez akkora tévhit, mint a ház. "


Minden egyes bérleti szerződést te írtál?:D


[link]


Meglepődnék, ha határozott idejű lenne a szerződés. Azon még inkább, ha nem lehetne felmondani.

2016. szept. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem a kérdező semmilyen szerződést nem írt még alá, ha megtette volna, akkor nem a lakótársainál lenne a kaució.
2016. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
50%
100 válasz jött, de a kérdező sehol...
2016. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!